... všetko o BMW ...

Moderátori: 100RM, BinKooL

mmracing.sk
 
BaDDog
Autor témy
Príspevky: 649
Registrovaný: 27.3.2007
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Malacky

Uchytenie a konštrukcia tlmiča... E38

Streda, 14. Mája 2008, 15:32

Cauko mám taký menší problém...
Na prednej náprave sa pomenili skoro všetky veci... ale ked prechádzam cez spomalovač alebo vychádzam cez obrubník na chodník tak je počut pri tom prejazde také klopnutie...alebo povedané tuknutie...také kovové...

Kamarátovy robí takéto niečo isté..viac povedane podla zvuku to iste...ale on ma KO jeden čap...a má AuDi A4...

Najprv sa myslelo že to je jeden pomocný čap na riadení če ma v mieste kde sa napája na riadiacu tyč medzi hl.čapmi riadenia vôlu..ale nemá.. je ako novy... tak sa pátralo dalej.... silentbloky na zadných ramenách sa tiež vymenili...ako teraz´3dni dozadu som menil tyčky stabilizátora lebo jedna mal maličku vôlu...trochu sa to cele zlepšilo ...ale stale to počuť...

Mne sa zdalo ako keby cele koleso malo vôlu z predu do zadu v smere jazdi.. , ale to musím porovnat eče s druhou staranou...lebo je možne že je to len zkreslený dojem z toho buchania a hladam na tej náprave blbosti k čomu pripísať to búchanie...

Známi mi povedal že ako keby niečo buchalo vnutri v tlmiči...
Tak preto chcem vedieť či sa nemení iba vložka tmiča alebo cele púzdro aj s tlmičom ako celok... :?: :?

Najväčšia haluz je že 3mesiace dozadu sa menili tlmiče...taktiež aj horné uloženie tlmiča včetne toho ložiska tam v uložení... :?

A dokonca je dobrý...kedže auto prešlo nedávno (mesiac -mesiac a pol dozadu) cez STK... a bez problémov...
 
Užívateľov profilový obrázok
mikmik
Príspevky: 11
Registrovaný: 17.4.2008
Bydlisko: Cadca

Streda, 14. Mája 2008, 19:36

Zdar. Menil si aj to ulozenie tlmica na vrchu ?? Je tam take gumove puzdro z loziskom v ktorom sa otaca tlmic. A ked sa tovybije tak to môze robit aj to.
 
BaDDog
Autor témy
Príspevky: 649
Registrovaný: 27.3.2007
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Malacky

Streda, 14. Mája 2008, 20:10

mikmik napísal:
Zdar. Menil si aj to ulozenie tlmica na vrchu ?? Je tam take gumove puzdro z loziskom v ktorom sa otaca tlmic. A ked sa tovybije tak to môze robit aj to.


No ano...menilo sa aj to... (horné uloženie tlmiča) cele to gumové s ložiskom čo v nom.....
 
Užívateľov profilový obrázok
skaldo55
Príspevky: 115
Registrovaný: 10.2.2007

Štvrtok, 15. Mája 2008, 08:21

dotiahni si najprv poriadne kolesa..... nic v zlom ale velakrat to je len v tom ze bud su uz vytahane srouby a povolili sa alebo ked ta prezuvali popripade ti to menili ze akosi sa zabudlo a je to fakt nebezpecne skus za to nic nedas a na sdmicach to presne toto roby.... puk...
 
BaDDog
Autor témy
Príspevky: 649
Registrovaný: 27.3.2007
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Malacky

Štvrtok, 15. Mája 2008, 10:35

skaldo55 napísal:
dotiahni si najprv poriadne kolesa..... nic v zlom ale velakrat to je len v tom ze bud su uz vytahane srouby a povolili sa alebo ked ta prezuvali popripade ti to menili ze akosi sa zabudlo a je to fakt nebezpecne skus za to nic nedas a na sdmicach to presne toto roby.... puk...


Kolesa su poriadne dotiahnute.... mal som ho 2dni dozadu zhodené...a sám som ho dotahoval... vtedy som si aj všimol to buchanie ked som do kolesa kopol (nie z boku ale v smere jazdi) že počuť ten hlúpy zvuk..to klopnutie..

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných