... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
elegant047
Autor témy
Príspevky: 317
Registrovaný: 3.7.2013
Auto: e39 530i
Kraj: Bratislavský

[Navod] BMW 17 a 40 pin zapojenie Yatour mp3 changer

Nedeľa, 12. Januára 2014, 16:17

Ahojte všetci

Zaobstaral som si pre svoju facelift e39 Yatour YT-M06 pre 40 pin. Hneď prvý problém ktorý nastal bol, že kábel od Yatour do toho medzikusu som nechtiac vyšklbol, takže som začal riešiť ako to vlastne bolo zapojené :D

Obrázok

U mňa bolo zapojenie takto:
žltá: ACC (spínane napätie)
červená: +bat
oranžová: BUS
čierna: zem

Každopádne robia to číňania, farba káblov sa môže líšiť. Bus je svetlo modrý, +bat a ACC majú prehodene farby.
http://www.ycarlink.com/pd_16677_Specia ... -trunk.htm
Tu nájdete zvyšok zapojenia, audio káble, ale farba káblov sa zase líši, ja som mal ľavý kanál biely a pravý žltý.

Keď už som mal všetko zapojene, zistil som že to nefunguje. Yatour s tymto medzikusom na Alpine CD53 nefunguje. Dôvodom je zapojenie audio káblov, originál 6 pin konektor má zem pre každý kanál osobitne. Takže som začal zapájať Yatour do kufra.
Obrázok

Z originál CD changera som vyletoval originál konektory a zapojil som na ne kabeláž z Yatour. Treba na audio káblu rozdeliť zemičky a naletovať ich podľa pinov na obrázku. Napätie zapojíme zem (čierny) na pin 1, +bat (žltý) na pin 2, BUS (oranžový) na pin 3.

Ďalej tu máme audio, ten pozostáva s koaxialneho bieleho a žltého, to znamená že v každom sa skrýva ešte jeden káblik ako signál, tienenie je zem k príslušnému signálu, takže opatrne odbužírkovať.
Obrázok iba ako príklad, neodfotil som tie kábliky keď ešte neboli zapojené.
Obrázok

Na 6 pin konektor 1. pin je signál biely, 2. pin zem biely, 4. pin signál žltý a 5. pin zem žltý.

Originál CD changer nepoužíva ACC spínane napätie, takže to si budeme musieť dotiahnúť, skúšal som zapojenie kde som +bat a ACC dal dokopy na +bat, ale spotreba je 80,2 mA, takže vybíja to baterku. Pod ľavym svetlom ide zväzok káblov, fialovy s bielym pruhom je ACC (dole na fotke), je to kabeláž ktorá ide poza zosilovač.

Obrázok
Čo sa týka kvality zapojenia, tak s kvalitou zvuku som spokojný, so správnymi MP3 (320 kbps) zvuk je vynikajúci. Auto mám bez DSP, pre neho ešte treba jednu krabičku navyše.
Obrázok

Ten biely bordel je zo zle tesniaceho zadného svetla, už je to spravené :D

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných