... všetko o BMW ...

Moderátori: b0ris, 100RM, BinKooL

bmwtt.sk
 
peter kitta
Autor témy
Príspevky: 13
Registrovaný: 19.8.2011
Auto: bmw 730D
Kraj: Trnavský

pomoc-e65 745i

Nedeľa, 18. Decembra 2011, 18:24

Ako sa da zistit na mieste,ze ci je vsetko O.K. s O-kruzkami,alebo co s tym treba robit,aby bolo vsetko O.K. a nebolo treba kupovat novy motor.Dakujem za radu
 
bmw-dcc
Príspevky: 43
Registrovaný: 24.6.2008
Auto: BMW E65 740D
Kraj: Trnavský

Re: pomoc-e65 745i

Nedeľa, 18. Decembra 2011, 19:00

mozno bla otazka, ale co je ton o-kruzok ?
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: pomoc-e65 745i

Nedeľa, 18. Decembra 2011, 19:45

o-kruzok neviem neviem ci zistis len tak od oka, ci je uz je na odchode...je to proste posrate tesnenie...naviac treba rozobrat nejake casti motora...a to ti asi predavajuci nedovoli na mieste :)
ak planujes kupu 745i...a to auto ma uz aspon 7 rokov..a najazdene cez 170tis km..je tu vysoka sanca, ze o-ring pojde onedlho do psej matere..

a rozhodne netreba menit cely motor...staci ten kurzok..pruser je, ze ak nemas taku speci sadu..tak musis rozobrat polovicu motora....plus ho musis vyjebat asi von :)
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
peter kitta
Autor témy
Príspevky: 13
Registrovaný: 19.8.2011
Auto: bmw 730D
Kraj: Trnavský

Re: pomoc-e65 745i

Nedeľa, 18. Decembra 2011, 19:50

Tak sa mam na to vykaslat?Nebrat 745i? Je to 2004 a nabehane 210000km,teda podla servisky a vsetko bolo robene v Bawarii
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: pomoc-e65 745i

Nedeľa, 18. Decembra 2011, 19:56

to tazko takto radit...je to u tychto motorov velmi bezna vada....je proste pravdepodobne, ze sa to skor ci neskor posere...to si ty musis zvazit, ci ti to stoji za to...
oprava rozhodne nestoji par eur...[v origo servise tak 5 - 6tis eur ]; ale tak samozrejme, ze su servisy, kt. to vymenia aj lacnejsie....ale pod tisicku to asi nikto neurobi...
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: pomoc-e65 745i

Nedeľa, 18. Decembra 2011, 19:58

[youtube]UoCED1jyfL4&feature=search[/youtube]
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
BMW 07
Príspevky: 164
Registrovaný: 25.11.2009
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: BB - LC

Re: pomoc-e65 745i

Pondelok, 30. Decembra 2013, 23:19

Niekde som čítal, že ten O-krúžok sa dá urobiť za 600 - 700€. Je to hlúposť? Máte niekto priame skúsenosti s touto opravou?
To by nebola až taká hrozná položka.
Mňa už z týchto áut porazí... E65 motor D-čko sa neodporúča. Seriózne začínam uvažovať, že v budúcnosti by som sa začal pozerať po 745 a teraz tu vidím tento problém za 5 - 6 tisíc v autorizovanom servise predpokladám. [-o<

A ako to človek vôbec zistí, že je s tým problém? Len tak, že ubúda chladiaca kvapalina resp. to tečie/kvapká doslova až na zem?

Ďakujem.
MHD BB
BMW e39 530D A Touring - Anthrazit metallic -ex
BMW e39 525tds A Touring - Cosmoschwartz - ex
BMW e36 316i Compact - Montrealblau- ex
Renault Clio 1,6 RXE - ex (prvé auto - ďakujem za pochopenie)

--------------- BMW 4 ever ------------------
 
PetoK
Príspevky: 9691
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: pomoc-e65 745i

Pondelok, 30. Decembra 2013, 23:40

Netáraj, prečo nie naftu ? Pokial nekúpiš vylietaný vrak, a nechodíš ako blázon, aj nafta chodí normálne, bez problémov.
Naposledy upravil/-a PetoK v Utorok, 31. Decembra 2013, 15:32, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: pomoc-e65 745i

Utorok, 31. Decembra 2013, 13:50

Presne tak! Zober 730d a mas vystarano. Spotreba skoro polovicna oproti 745i :mrgreen: :mrgreen:
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
ptz
Príspevky: 985
Registrovaný: 8.3.2012
Auto: E60 540i man
Kraj: Bratislavský

Re: pomoc-e65 745i

Utorok, 31. Decembra 2013, 14:21

BMW 07 napísal:
Niekde som čítal, že ten O-krúžok sa dá urobiť za 600 - 700€. Je to hlúposť? Máte niekto priame skúsenosti s touto opravou?
To by nebola až taká hrozná položka.
Mňa už z týchto áut porazí... E65 motor D-čko sa neodporúča. Seriózne začínam uvažovať, že v budúcnosti by som sa začal pozerať po 745 a teraz tu vidím tento problém za 5 - 6 tisíc v autorizovanom servise predpokladám. [-o<

A ako to človek vôbec zistí, že je s tým problém? Len tak, že ubúda chladiaca kvapalina resp. to tečie/kvapká doslova až na zem?

Ďakujem.


ja som tiez pocul chvastajuceho sa garazmajstra, ze za 800,- to spravi jak nic #-o
autorizovany servis okolo 2000,-(vymiena sa viac suciastok, kedze ide motor von, hlavy dole..) vlastna skusenost, dobra praca, vsetko funguje bez problemov (zatial 30tkm)

ano, doslova to kvapka pod auto. ked vylucis ostatne moznosti ako chladic, hadice, iny o-kruzok, atd, atd.. potom vies, ze je to ten pravy :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
BMW 07
Príspevky: 164
Registrovaný: 25.11.2009
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: BB - LC

Re: pomoc-e65 745i

Utorok, 31. Decembra 2013, 15:10

Ďakujem za reakcie páni.

Posledné dni som venoval študovaniu nejakých tém E65 na fórach SK/CZ. Na základe tohto som začal uvažovať, že 745i by bola lepšia voľba oproti 730d. Jasné, že spotreba je rozdielna, ale v prípade montáže LPG je to vraj výhodné zvezenie na 745ke (cenu montáže lpg zaokrúhlime dajme tomu na 2 000€). LPG by som dal najradšej montovať po kúpe ja, do serióznej firmy s referenciami. Lepšie, ako keď to človek kúpi už hotové s bohvieakým systémom.


Lenže tento asi najzávažnejší problém s O-krúžkom, čo sa môže u 745i stať, a pravdepodobne sa aj stane, ak nebol vymenený, ma fakt dojal...


Tak si zhrňme len tieto základné problémy s D-čkom a I-čkom. Určite je ich aj viac, ale pre ilustráciu toto zatiaľ stačí.

Vieme, že motor 730D - potenciálne poruchy:
- máme tam 6x vstrekovače (1ks cca 300€ Bosch Exchange)

- turbo - oprava sa rieši repasom (cena, neviem presne koľko, lebo s tým nemám skúsenosti, ale nech je to 700€)


Čo sa týka 745i - oprava O krúžku - 2 000€

- menia sa tam cievky + sviečky samozrejme - cenu tejto údržby nepoznám

- a ešte ak mám dobre info, tak repas môže potrebovať DoubleVanos - cena tiež pre mňa neznáma, ale asi to nebude 100e


Ostatné veci, ako napr. bežný olejový servis motora a automatu neberieme do úvahy, pretože ten by mal byť pravdepodobne na podobnej úrovni.

Tak teraz kde je rozdiel medzi nákladmi na opravu a údržbu 730d a 745i ?? 8) Keď som sa stretol s názormi, že radšej benzín, ako diesel. Lebo ten je menej poruchový.

Alebo je pravdepodobnosť menšia, že odíde O krúžok na 745 oproti D-čku, kde sú časté problémy so vstrekmi a turbom?


Dosť by ma to zaujímalo, že ako sa teraz do pekla rozhodnúť.
MHD BB
BMW e39 530D A Touring - Anthrazit metallic -ex
BMW e39 525tds A Touring - Cosmoschwartz - ex
BMW e36 316i Compact - Montrealblau- ex
Renault Clio 1,6 RXE - ex (prvé auto - ďakujem za pochopenie)

--------------- BMW 4 ever ------------------
 
PetoK
Príspevky: 9691
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: pomoc-e65 745i

Utorok, 31. Decembra 2013, 15:30

Nerieš nezmysly, a určite uvažuj 730d atd. 745i je super, ale spotreba V8 ťa zabije. Nejaký O krúžok je posledné čo ťa bude trápiť. A dávať tam plyn je úplná blbosť, do takého auta sa to nehodí, nechodí to dobre a motor trpí... Aby som tam mal velkú bombu, ktorá zavadzia v kufri, nemohol chodiť do podzemných garáží, mal dojazd 300-400km na jedno tankovanie, stále to chodil dávať opravovať,ladiť.. ďakujem, nechcem ani zadarmo... Ver tomu že viem o čom píšem, už som tu mal nejednu, aj keď ťa tu budú kadejakí miestni mudrlanti presviedčať o opaku, pritom také auto v živote nemali. Sám mám 730d v super stave a nemenil by som... sedma nie je na preteky ale na normálnu jazdu, so špičkovým komfortom najvyššej triedy, ktorú ti neponúkne žiadna iná nižšia rada, a ten motor to zvláda s prehľadom... bonusom je fakt nízka spotreba, sám mám cca 7.5L/100km, samozrejme pokial nechodíš ako cvok...
Ten benzín berie bez problémov 15L/100km a keď urobíš ročne napr.60t KM a viac ako ja, kukni aký je to sakramentský rozdiel... Za ušetrené peniaze nemáš problém kúpiť fungel nové vstreky, turbo, keď bude treba, samozrejme žiadne repasy a ešte stále si ďaleko v pluse... a aj to iba v prípade, že máš smolu na zlý kus, pokial auto dostáva stále čo treba,a nie kadejaké šmejdy z druhovýroby, z vrakov atď., nič neodchádza... takže neriešiš také blbosti... ale urob, ako myslíš...

Príklad pri 60000km/rok:

benzín: 60000km x 15L/100 x 1.55e/L : 13950e
nafta: 60000km x 7.5L/100 x 1.4e/L : 6300e

Ešte stále chceš benzín ??? :lol: :lol: :lol:
 
Užívateľov profilový obrázok
BMW 07
Príspevky: 164
Registrovaný: 25.11.2009
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: BB - LC

Re: pomoc-e65 745i

Utorok, 31. Decembra 2013, 15:54

Také LPG s bombou v kufri by som ani nechcel. Hanbil by som sa aj otvoriť ten kufor. :lol: Ale zase je pravda že nádrž umiestnená namiesto rezervy je asi kapacitné malá...

Ono je to tak, že mne sa 730D páči a tiež zdieľam podobné názory, ako máš Ty. K autám som sa vždy správal vzorne. Nič nové pod slnkom však nie je, že veľa záleží od šťastia, na aký kus človek pri kúpe narazí. Za pravdu mi možno dáš, že kupovať e65 bez podrobnej diagnostiky je ako ísť hlavou proti múru, tak budem musieť do budúcnosti pozháňať nejaké kontakty na ľudí. Každopádne ďakujem Peťo za trefné názory a rady.


Vozil som sa už v e65 D-čku a tiež si myslím, že výkon stačí na bežné vozenie. Ja som sa len začal detailnejšie o to zaujímať, že prečo sa objavujú takéto názory a ako taký obraz som si už o tom práve teraz vytvoril. A mám už dokonca aj vytvorený zoznam, ako by mala byť moja e65 vybavená. Keď už 7, tak komfort čo možno na najvyššej úrovni. Teda aktívne komfortné sedačky (minimálne výhrev + ventilácia, masáž by som nejak predýchal, keby nebola) a zadné sedačky aspoň vyhrievané. Komplet roletky, teda aj bočné. Zvuk Logic 7. EDC podvozok + Dynamic drive. 8)

Mne osobne sa páčia aj predfacelifty, ale dnes sú už aj ceny FL celkom zaujímavé. Aj keď zase lepšie kusy na trhu momentálne spočítaš na jednej ruke. Čo už... Trh je dosť mŕtvy od uvalenia Registračnej dane.
MHD BB
BMW e39 530D A Touring - Anthrazit metallic -ex
BMW e39 525tds A Touring - Cosmoschwartz - ex
BMW e36 316i Compact - Montrealblau- ex
Renault Clio 1,6 RXE - ex (prvé auto - ďakujem za pochopenie)

--------------- BMW 4 ever ------------------
 
Užívateľov profilový obrázok
VaNoS
Príspevky: 378
Registrovaný: 4.11.2011
Auto: Ne demande pas
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: SK, A, D

Re: pomoc-e65 745i

Utorok, 31. Decembra 2013, 15:58

Dá sa to urobiť aj lacnejšie, tých 1600 dolárov je veľa a to čo pýtajú v BMW je utopia a svinstvo, ja mať 45i tak to rozoberiem sám, lebo dať dole sanie, vodnú pumpu... nič strašné, dám chalanom stočiť takú istú trúbku z PVDF čo je plast čo vydrží kyseliny a oveľa väčšiu teplotu ako prevádzkových 110-115C, tiež by bola z dvoch častí spojená matkou tiež z PVDF. Tesnenia samozrejme originál, tie sú neni drahé. Čudujem sa, že už ktosi také čosi nerobí, asi sa na to budem musieť dať. :D
 
PetoK
Príspevky: 9691
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: pomoc-e65 745i

Utorok, 31. Decembra 2013, 16:15

BMW 07 napísal:
... Za pravdu mi možno dáš, že kupovať e65 bez podrobnej diagnostiky je ako ísť hlavou proti múru, tak budem musieť do budúcnosti pozháňať nejaké kontakty na ľudí...

... Keď už 7, tak komfort čo možno na najvyššej úrovni. Teda aktívne komfortné sedačky (minimálne výhrev + ventilácia, masáž by som nejak predýchal, keby nebola) a zadné sedačky aspoň vyhrievané. Komplet roletky, teda aj bočné. Zvuk Logic 7. EDC podvozok + Dynamic drive. 8)
...


Presne tak, ideš na to velmi správne, určite nehladaj lacnú socku... ja mám presne také isté nároky a preto som si zohnal poriadny kus, a nie nejaký lacný šrot.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných