... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
lulu991
Autor témy
Príspevky: 557
Registrovaný: 4.9.2012
Auto: BMW 330xd
Kraj: Prešovský

Hrkotanie od podvozku

Pondelok, 9. Decembra 2013, 07:25

Ahojte, mozno mi budete vediet pomoct s mojim najnovsim problemom na mojej e91 330xd. Vcera som si vsimol, ze nieco zacalo hrkotat z pravej strany podvozku pri nizkej rychlosti. Najskor som si myslel, ze su to len nejake kamene/lad v kolese, lebo znie to presne tak ako keby odskakovali nonstop kamienky, alebo hrkotal kamienok niekde. Ten to ale asi nebude, prejavuje sa to v nizkych rychlostiach, vo vyssich (nad 60) to nepocut vobec (celu cestu z PP do BA som si ten zvuk nevsimol, az v BA ked som siel parkovat a znova dnes rano ked som siel do prace). Nema na to vplyv ani brzdenie (nemeni sa intenzita ani to neprestava/nezacina pri brzdeni pocut), ani natocenie volantu (takze asi vylucujem homokineticky klb), ani povrch vozovky, ale zda sa mi ze pri akceleracii to pocut menej (ale to musim este odsledovat ci je to naozaj tak) a je to pocut z pravej strany, ale neviem presne identifikovat ci sa jedna o predne alebo zadne koleso. Ak sa nemylim zacalo to ked som na snehu trochu blbol a bolo pri tom citit nejaky smrad, ale to bolo zrejme z pneumatik :) Ten zvuk by som mohol skusit nahrat, no len neviem ci to bude dobre pocut.
 
Užívateľov profilový obrázok
lulu991
Autor témy
Príspevky: 557
Registrovaný: 4.9.2012
Auto: BMW 330xd
Kraj: Prešovský

Re: Hrkotanie od podvozku

Pondelok, 9. Decembra 2013, 07:41

takze zvuk je dost podobny tomuto, takze zrejme je to teda lozisko, skusim to dvihnut dnes este na zdvihaku a pokrutit kolesom ci to bude pocut. Mate nejaky typ, ake loziska su kvalitne?

EDIT: Temu som vytvoril aj v Technickom okienku, kedze porucha nie je zrejme az tak uzko spata s tymto modelom a asi viac ludi sa na to pozrie tam :) Tu to mozete vymazat. Diky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných