... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11614
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: kupa 535d

Štvrtok, 3. Mája 2012, 09:39

niektori ludia fakt nedokaze prezit, ze nemaju "plnu vybavu"....
nedavno sme tu mali experta, co sa tu bil do prs, ze on ma auto v "plnke" a ked sme ho ja aj ini vyviedli z omylu tak tu zacal prskat a urazat sa a kecat nezmysly o tom, ako ho urazame a podobne kraviny...

este sa vratim k tej 535d, co sem dal uzivatel "petertamo":
aby ti bolo jasne - ja som sa do teba nijak nenavazal, myslel som to v dobrom, ked ti napisem, ze to auto nema bohvieaku vybavu [na tom proste trvam - je to cca na urovni mojej 520d]; tak to myslim tak, ze dokazes najst aj omnoho zaujimavejsie kusy a netreba skocit hned po niecom co ma zaujimavu cenovku...vacsina aut, pokial su velmi lacne, ma to svoj skryty a nepekny dovod...
a tiez si myslim, ze E60 je auto pri ktorom je vybava velmi podstatna..ak si nenarocny na vybavu kup ochcavku RS, alebo nejaky ostry PAssat a mas klud a vyjde ta to lacnejsie [aj co do servisu aj do obstaravacich nakladov]...ale do E60 535d proste patri urcity nadstandard....inak v kupe toho auta ja osobne nevidim zmysel...
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: kupa 535d

Štvrtok, 3. Mája 2012, 09:57

bruno75 napísal:
uvediem priklad: minule som na showroome videl udajne velmi slusne nalozenu F10 530xd za cca 80.000 €, poviem uprimne nechcel by som ju (ani v pripade, ze by som na nu mal :mrgreen: ), pretoze aj ked mala plno peknych vychytavok (automaticke zatvaranie kufra, calunenie Nappa Exclusive, strop v Alcantre...... - myslim, ze len ta doplnkova vybava stala cca 35.000€) nemala HUD, ACC a este zopar dalsich veci, ktore by som od auta tejto triedy vyzadoval....


A potom príde za tebou predajca a začne ťa presviedčať, že práve tie veci čo sú v tom konkrétnom aute, sú úplne najdôležitejšie a tie čo by si tam chcel sú úplné chujoviny a zbytočnosti.
Normálne ma až udivuje čo je to za dementov, ktorí vyskladávajú tie autá čo sú ako skladovky vystavené v showroomoch. Akože nepoviem keby tam mali väčšinu áut že sú to skoro holobyty nech sa predávajú ako teplé žemle.
Si pamätám, že pred rokom mali v TOB-e jednu predvádzaciu F11, ktorá síce mala 4-zónovú klímu, vyhrievanie zadných sedačiek, HUD a neviem čo ešte, ale takú elementárnu vec ako je BT handsfree do nej nedali.
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
miki012
Príspevky: 659
Registrovaný: 2.1.2009
Auto: x5
Kraj: Trnavský
Bydlisko: sered

Re: kupa 535d

Štvrtok, 3. Mája 2012, 11:24

jako uz je to az trapne stale riesit vybavu...ja som zastanca kde nic nieje nema sa co pokazit :D tiez som teraz kupil e61ku a vybava ma vobec nezaujimala lebo v e61 je aj zakladana vybava viac ako u druhych znaciek.a to otrepane full sak bmw a full tak to musis tahat aj vozik za sebou aby sa ta vybavala zmestila :D
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: kupa 535d

Štvrtok, 3. Mája 2012, 11:52

mexican napísal:
A potom príde za tebou predajca a začne ťa presviedčať, že práve tie veci čo sú v tom konkrétnom aute, sú úplne najdôležitejšie a tie čo by si tam chcel sú úplné chujoviny a zbytočnosti.
Normálne ma až udivuje čo je to za dementov, ktorí vyskladávajú tie autá čo sú ako skladovky vystavené v showroomoch.


no, ved presne, nad*bu do tych aut uplne sprostosti, ktore v podstate nie su k nicomu alebo polovica z nich nefunguje ako ma, lebo Slovensko (a jeho ne-lokalizacia...), stoji to pomaly 90.000, ale uzitocne prvky funkcnej vybavy (HUD, BT, PDC s kamerou...) tam nie su ](*,)
ked sa opytam predajcu preco tam nie to alebo ono, vzdy odpovie: Objednávame vybavu aut podla toho, co sa najviac predava a to co by ste v aute chceli Vy by bolo nepredajne a stalo by nam to tu. Uz to vidim, ze skor predaju auto s Nappa Exclusive a Alcantrou, ale bez BT, HUD a ACC, nez auto s Advantage a Business packetom :roll: [-X
Minule ma tiez predajca v T.O.B. dojal, ked sa ho pytam preco vsetky predvadzacie F30 objednali len v motorizacii 320d. Odpoved: lebo benziny nikto nekupuje a boli by u nas nepredajne.... To ako ak by som chcel povedzme F30 328i (teoreticky), tak musim naslepo objednat len podla papierovych udajov, pretoze predajca mi nevie zabezpecit auto na skusobnu jazdu - tak tomu hovorim pristup k zakaznikovi ](*,)
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11614
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: kupa 535d

Štvrtok, 3. Mája 2012, 12:37

ja si pamatam, jak nas tam pan V. v TOB presviedcal, ze HUD je uplna picovina, ze to stejne nikdy nevyuzijeme... :mrgreen:
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: kupa 535d

Štvrtok, 3. Mája 2012, 12:48

voMacK napísal:
ja si pamatam, jak nas tam pan V. v TOB presviedcal, ze HUD je uplna picovina, ze to stejne nikdy nevyuzijeme... :mrgreen:

ano, ano, to je ten pan... a ten isty pan ma presviecal, ze HUD v podstate ani nikto neobjednava...
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: kupa 535d

Štvrtok, 3. Mája 2012, 14:02

Dokým som HUD nevyskúšal tiež som si myslel, že je to na 2 veci.
Som si dnes len tak z prdele pozeral na nete aké skladovky sú na predaj v TOB-e. Tam nie je jediné benzínové auto. Takže problém sa netýka len 3-er.
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11614
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: kupa 535d

Štvrtok, 3. Mája 2012, 14:07

ako ja verim, ze ludia idu hlavne po chorchtakoch...hlavne teda pri ich deklarovanych spotrebach [5,4l pre F10 535d... ehm..]
ale kurva, nech mi nevravia, ze nepredavaju aj benziny...taku 328i, ci 528i by som fakt vyskusal nakolko ten motor ma naozaj zaujimave parametre...

ale asi taka je doba...si zoberte ze pre F10/11/07 je uz skoro kazda motorizacia dostupna aj s x-drive...a zaroven vsetky x-drive maju uz standardne automaty....cize cistokrvne RWD v benzine a s manualom su uz par rokov na ustupe..zial..


EDIT:
Este ma napadlo ako nam pan V. hovoril, ze skladovky beru len automaty, a pritom hla - tato 520d by mala celkom slusnu konfiguraciu a velmi slusnu cenu, ale dali tam manual...kkti... http://www.tob-bmw.sk/files/TOB/akciove ... 711784.pdf
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: kupa 535d

Štvrtok, 3. Mája 2012, 16:27

este tak premenuju firmu na BDW - Bayerische Diesel Werke :mrgreen:
aj ked je teda pravda, ze mexican je jeden zo styroch ludi, ktorych poznam a maju BMW novsie ako 4 roky s benzinovym motorom a je jediny s benzínovou F10/11, ti traja ostatni maju bud Z4 alebo E92 (do ktorych sa teda chrochtadlo v ziadnom pripade nehodi...)
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: kupa 535d

Štvrtok, 3. Mája 2012, 18:08

V blízkosti môjho bydliska pravidelne stretávam dve benzínové F10-ky (jedna 528i, druhá 550i). Viem ešte o jednej 550 na IL ŠPZ-kách. Potom pán vedúci v TOB-e má sedmu tiež benzínovú a jeden známy má E92 330i kupovanú ako novú na jeseň 2010.
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11614
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: kupa 535d

Piatok, 4. Mája 2012, 12:44

miki012 napísal:
jako uz je to az trapne stale riesit vybavu...ja som zastanca kde nic nieje nema sa co pokazit :D


v takom pripade, prudko odporucam kupit bicykel :))
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: kupa 535d

Piatok, 4. Mája 2012, 13:37

voMacK napísal:

v takom pripade, prudko odporucam kupit bicykel :))


ani Trabanty a S 105/120 vraj nemavali ziadne zasadne problemy s doplnkovou vybavou :mrgreen:
 
petertamo
Príspevky: 47
Registrovaný: 22.8.2008
Auto: BMW
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Turcianske Teplice / Stanberg nem.

Re: kupa 535d

Piatok, 4. Mája 2012, 19:33

voMacK napísal:
niektori ludia fakt nedokaze prezit, ze nemaju "plnu vybavu"....
nedavno sme tu mali experta, co sa tu bil do prs, ze on ma auto v "plnke" a ked sme ho ja aj ini vyviedli z omylu tak tu zacal prskat a urazat sa a kecat nezmysly o tom, ako ho urazame a podobne kraviny...

este sa vratim k tej 535d, co sem dal uzivatel "petertamo":
aby ti bolo jasne - ja som sa do teba nijak nenavazal, myslel som to v dobrom, ked ti napisem, ze to auto nema bohvieaku vybavu [na tom proste trvam - je to cca na urovni mojej 520d]; tak to myslim tak, ze dokazes najst aj omnoho zaujimavejsie kusy a netreba skocit hned po niecom co ma zaujimavu cenovku...vacsina aut, pokial su velmi lacne, ma to svoj skryty a nepekny dovod...
a tiez si myslim, ze E60 je auto pri ktorom je vybava velmi podstatna..ak si nenarocny na vybavu kup ochcavku RS, alebo nejaky ostry PAssat a mas klud a vyjde ta to lacnejsie [aj co do servisu aj do obstaravacich nakladov]...ale do E60 535d proste patri urcity nadstandard....inak v kupe toho auta ja osobne nevidim zmysel...



keby som chcel 4 valec tak si kúpim octaviu RS ,ale podla mna ked chce niekto 5er BMW tak ide hlavne o 6V motor a výkon u mňa aj o automat.
lebo ja zase nevidím zmysel ze si kúpim trebars e60 61 a budem tam 4 valec (520d to už račej tu RS) zo zvukom traktora.podla mna mas zle nastavene priority u tochto typu aut inak by si nekúpil 520d
535d potrebuje hlavne športovy podvozok ,športove sedačky klima xenoy automat lebo toto auto nie je rolls royce ze tam potrebuješ mat hluposti od vymislu sveta
ide o sportove auto a čim viac hlúposti tým ťažšie auto co si mysliš o kolko viac vazia komfortne sedačky od športovych?
ak ma niekto take priority ako ty tak potom racej ten rolls
nic v zlom ale toto je môj názor na 535d
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: kupa 535d

Piatok, 4. Mája 2012, 20:52

petertamo napísal:
ide o sportove auto a čim viac hlúposti tým ťažšie auto co si mysliš o kolko viac vazia komfortne sedačky od športovych?

Omyl pane. Kto hľadá športové auto, tak si 5-er (s výnimkou M5) ani nevšimne. 5-er skrátka športové auto nie je. Priority väčšiny majiteľov 5-er je čo najpohodlnejší presun z bodu A do bodu B a uprednostnia prvky výbavy, ktoré im tieto presuny maximálne zpríjemnia, hoci na úkor hmotnosti.
Keď si niekto kúpi športové sedačky, tak ide skôr o nejakú pridanú hodnotu prípadne navodenie pocitu športového vozidla než o ušetrenie hmotnosti voči komfortným, prípadne o príjemnejšiu alternatívu voči štandardným sedačkám, ktorých bočné vedenie v zákrutách nie je bohvieako dobré, za priaznivejšiu cenu než sú komfortné, pri ktorých objednávaní si musíš povinne zaškrtnúť ešte aj kožu a elektrické nastavovanie s pamäťou.
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11614
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: kupa 535d

Piatok, 4. Mája 2012, 22:21

ak chces sportove auto tak sa na 5er vyser....5er je, bolo a bude VZDY koncipovane prioritne ako pohodlna limuzina na dlhe cesty...
cize troska zmatok mas v prioritach ty...

a ked uz chces byt tak silno sportovy v 5er, tak potom jedine M5 ...
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných