... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
izzy88
Autor témy
Príspevky: 43
Registrovaný: 27.8.2008
Auto: BMW 530xd
Kraj: Trnavský
Bydlisko: TRNAVA

E61 particle filter

Nedeľa, 29. Decembra 2013, 17:29

nazdar mam problem s mojim bmw e61 530xd r.v. 2007 vypisalo mi particle filter ale ked som pozeral servisnom menu ze v akom je stave ze v akom je stave km ako hladam tak hladam taka polozka v menu neni ma tam byt ci nie??
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: E61 particle filter

Nedeľa, 29. Decembra 2013, 20:22

izzy88 napísal:
nazdar mam problem s mojim bmw e61 530xd r.v. 2007 vypisalo mi particle filter ale ked som pozeral servisnom menu ze v akom je stave ze v akom je stave km ako hladam tak hladam taka polozka v menu neni ma tam byt ci nie??

v servisnom menu aj tak prd zistis
daj to cim skor urobit a nejazdi na tom moc, aby si si neodserkal turbo

a je tu o tom cela sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
izzy88
Autor témy
Príspevky: 43
Registrovaný: 27.8.2008
Auto: BMW 530xd
Kraj: Trnavský
Bydlisko: TRNAVA

Re: E61 particle filter

Pondelok, 30. Decembra 2013, 15:08

ale to je vsetko pekne to viem len sa pytam tolko ze ja som ho vybral cistil dal som ho naspet a pocitac stale vyhadzuje hlasku paticle filter sa pytam to ze ci sa to nemusi po vycisteny nejak resetnut v idrive alebo na diagnostike?
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: E61 particle filter

Pondelok, 30. Decembra 2013, 15:16

izzy88 napísal:
ale to je vsetko pekne to viem len sa pytam tolko ze ja som ho vybral cistil dal som ho naspet a pocitac stale vyhadzuje hlasku paticle filter sa pytam to ze ci sa to nemusi po vycisteny nejak resetnut v idrive alebo na diagnostike?

aka otazka, taka odpoved :) inak povedane, ked si uviedol nekompletnu otazku, dostal si aj nekompletnu odpoved

DPF v servisnom menu pritomne nie je, neresetuje sa tam
mne na LCI po vycisteni casom ta hlaska zmizla sama
 
Užívateľov profilový obrázok
izzy88
Autor témy
Príspevky: 43
Registrovaný: 27.8.2008
Auto: BMW 530xd
Kraj: Trnavský
Bydlisko: TRNAVA

Re: E61 particle filter

Pondelok, 30. Decembra 2013, 15:27

ok casom? cize ked si ho vycistil dal naspet a isiel si sa previest tak sa ti hlaska objavila aj tak a potom casom ja neviem za mesac ta ti uzneobjavovala ci?
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: E61 particle filter

Pondelok, 30. Decembra 2013, 15:58

izzy88 napísal:
ok casom? cize ked si ho vycistil dal naspet a isiel si sa previest tak sa ti hlaska objavila aj tak a potom casom ja neviem za mesac ta ti uzneobjavovala ci?

asi tak po troch startoch zmizla, skus pozriet spatny tlak, mozno to nie je dobre vycistene
 
rasty
Príspevky: 55
Registrovaný: 1.11.2012
Auto: F07, 530 XD.
Kraj: Košický

Re: E61 particle filter

Nedeľa, 12. Januára 2014, 22:29

ja ho (pdf) mam zas uplne vybraty (vykuchany), ostal tam len katalyzator, bola preprogramovana aj riadiacka, akoby bol filter ok, no aj tak mi zacalo zas vypisovat chybu, partic, filter. da sa ta hlaska odstranit nejak natrvalo? aby tam nikdy nenabehla?
 
dimensionone
Príspevky: 744
Registrovaný: 21.6.2010
Auto: 318d(F31)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Viničné

Re: E61 particle filter

Utorok, 14. Januára 2014, 20:52

izzy88 napísal:
ok casom? cize ked si ho vycistil dal naspet a isiel si sa previest tak sa ti hlaska objavila aj tak a potom casom ja neviem za mesac ta ti uzneobjavovala ci?



Po vyčistení je treba cez diagnostiku vymazať chyby a ďalej je treba cez diagnostiku aktivovať nútenú regeneráciu. Následne je treba prekontrolovať tlaky, aby si videl, že čistenie bolo úspešné.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: E61 particle filter

Utorok, 14. Januára 2014, 20:59

dimensionone napísal:


Po vyčistení je treba cez diagnostiku vymazať chyby a ďalej je treba cez diagnostiku aktivovať nútenú regeneráciu. Následne je treba prekontrolovať tlaky, aby si videl, že čistenie bolo úspešné.


je dobre to urobit, ale nie je to nutne

ak v DDE nie su aktivne (nie ulozene) chyby a auto dovrsi prevadzkovu teplotu a splnia sa podmienky regeneracie, filter sa zregeneruje sam
tlak sa moze pozerat aj pred tou regeneraciou, urcite bude nizsi, ale lepsie je to pozerat az po nej, resp po viacerych, s nejakym odstupom

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 5 neregistrovaných