... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
durike
Autor témy
Príspevky: 540
Registrovaný: 13.6.2009
Auto: E46 330xiA/d
Kraj: Zahraničie

E46 330d 150kW kovovy zvuk pri vypinani motora

Nedeľa, 2. Januára 2011, 22:42

Bol som dnes pozriet jednu 330d 150kW manual, motor isiel vcelku ok, az na taky kovovy zvuk pri vypinani. Urobil som aj video (http://www.youtube.com/watch?v=0jFcQ-aT9wQ), ale len telefonom a nie je to tam tak dobre pocut... Da sa z toho predpokladat co by to mohlo byt? Riesila sa tu prednedavnom podobna tema (http://www.bmwklub.sk/bmw3/e46-330cd-divne-zvuky-pri-vypinani-motora-pomoc-t40047.html), zotrvak ma napadol ako prvy ale majitel tvrdi ze to su silentbloky. V tej teme pise semtex ze take nieco moze robit aj prevodovka, ale kedze som si tu temu precital az teraz tak neskusil som ho vypnut pri vyslapnutej spojke... Inak som ziadne hrkotanie nezaregistroval. Neviem ci to ma s tym suvis, ale pri jazde som si vsimol jednu vec co moja 320d nerobi, ked som siel cca 60 na trojke a mierne ubral plyn tak autom tak velmi jemne trhalo, o dost slabsie ako ked na 320d 110kW za studena kolisu otacky a najma motor bol uz davno zohriaty (a vlastne ani neviem ci to kolisanie robia aj trojlitre).
btw 330d maju to iste sprevodovanie ako 320d? Myslim tym ze rovnaka rychlost = rovnaky prevod a otacky.
A este by som sa chcel opytat na viecko, z coho moze byt ta zelenkasta "emulzia"..? Nedalo sa to dobre odfotit (telefonom), tak som aspon vytiahol saturaciu aby to bolo lepsie vidno.
Prílohy
viecko.jpg
 
Užívateľov profilový obrázok
Georgo
Príspevky: 273
Registrovaný: 6.9.2009
Auto: e46, 320d touring
Kraj: Bratislavský

Re: E46 330d 150kW kovovy zvuk pri vypinani motora

Nedeľa, 2. Januára 2011, 23:13

To hrkotanie moze byt zotrvacnik. Trebalo by vyskusat s tou vyslapnutou spojkou. Ja som mal utrhnuty jeden silentblok motora na 110kW, ale nebuchalo mi to takto silno.

No zaroven som si vsimol jemne piskanie turba. Urcite by som dal dole hadicu z EGR ci tam nie je cerstvy olej. Ak si to samozrejme nerobil. Mne vydavalo auto podobny zvuk (nepiskalo hrozne). Treba to vyskusat jednoznacne pri studenom motore a treba pozriet ten olej. Popripade aj vyskusat volu turba rukou.

Inak moc som ti asi neporadil, ale snad aspon nieco.
e46, 110kW, 2004, 320d touring - M-packet, titanium silber, 18’’ kolesá M V Spoke 72
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/m-packet-t26666.html
 
Užívateľov profilový obrázok
durike
Autor témy
Príspevky: 540
Registrovaný: 13.6.2009
Auto: E46 330xiA/d
Kraj: Zahraničie

Re: E46 330d 150kW kovovy zvuk pri vypinani motora

Pondelok, 3. Januára 2011, 11:15

to piskanie nebolo nazivo tak silne ako na videu... isiel som na nom skoro od studena a nepiskalo nejak citelne. ale neskusal som ani volu ani nepozeral hadice, neboli na to moznosti... ako inak najrychlejsie urobit? co vsetko treba dat dole napriklad aby som sa dostal k turbu tak aby som skusil tu volu? btw olej v sani nemoze mat pricinu aj v zlom odlucovaci?
inak tento sestvalec ze ma 4 silentbloky?
 
Užívateľov profilový obrázok
durike
Autor témy
Príspevky: 540
Registrovaný: 13.6.2009
Auto: E46 330xiA/d
Kraj: Zahraničie

Re: E46 330d 150kW kovovy zvuk pri vypinani motora

Pondelok, 10. Januára 2011, 14:51

hmm nikto nevie poradit..?
 
Užívateľov profilový obrázok
pexon
Príspevky: 233
Registrovaný: 8.4.2009
Auto: e46 330d
Kraj: Bratislavský

Re: E46 330d 150kW kovovy zvuk pri vypinani motora

Pondelok, 10. Januára 2011, 15:15

moj skormny ITckarsky nazor je, ze dvojhmotak podla zvuku ;) silenty vidim ako nizsiu pravdepodobnost, kazdopadne to treba zobrat k nejakemu mechanikovy a on povie najlepsie
jo a ak by to boli silenty, tak by som ocakaval, ze sa ten motor bude viac "hybat" pri pridavani
a to trasenie pri jemnom ubrati plynu by som tipol na hardy spojku..ale to je uz viac vystrel od boku
ak je majitel z blizkeho okolia BA, tak sa treba dohodnut s chalanom co ma nick semtex a ten pride veci na koren ;)
 
Užívateľov profilový obrázok
durike
Autor témy
Príspevky: 540
Registrovaný: 13.6.2009
Auto: E46 330xiA/d
Kraj: Zahraničie

Re: E46 330d 150kW kovovy zvuk pri vypinani motora

Pondelok, 10. Januára 2011, 15:20

dakujem.
jasne k semtexovi chodim s mojim autom :)
uvidim, praveze nie je z okolia BA, budem to musiet nejak vymysliet.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných