... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
Rudo ZM
Autor témy
Príspevky: 1364
Registrovaný: 14.2.2011
Auto: BMW 540iA
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlaté Moravce

E39-chybová hláška

Pondelok, 3. Septembra 2012, 13:38

Čaute panstvo!Po dlhšej dobe si moje auto zase niečo na mňa vymyslelo. [-o< Sporadicky sa objavuje chybová hláška "check brake lining" sprevádzaná rozsvietením červenej kontrolky "výkričník v krúžku a zátvorke".Auto sa pri brzdení chová úplne normálne,pedál OK,brzd.kvapaliny je dosť a únik nevidieť,platničky niesú zodraté,signalizácia opotrebenia platničiek vizuálne OK...Ak som si dobre všimol,hláška sa objavuje po otvorení piatych dverí.Myslíte že by to mohlo mať nejaký súvis s polámanými káblami v prechode z dverí do strechy?Lebo občas mi auto tvrdí že mám otvorené sklo piatych dverí a je to samozrejme blbosť :-k
E39 530dTour R.I.P.-> E39 540iA
 
Užívateľov profilový obrázok
korado
Príspevky: 2059
Registrovaný: 31.7.2009
Auto: len V12 a len long
Kraj: Bratislavský

Re: E39-chybová hláška

Pondelok, 3. Septembra 2012, 16:46

môže byť, mne tiež vypisovalo "ruckfarlicht prufen" keď som mal polámané káble, po oprave všetko OK. Určite by som sa zameral v prvom rade na ne
INSTAGRAM: korado_korado
 
hakker
Príspevky: 279
Registrovaný: 1.12.2009
Auto: E39 Touring
Kraj: Nitriansky

Re: E39-chybová hláška

Pondelok, 3. Septembra 2012, 17:01

ja som tie kable robil z tolk okrat ...netusim preco sa to stale lame pre zmemu nmi teraz nejde otvorit okno na 5tych dverach
 
Užívateľov profilový obrázok
Rudo ZM
Autor témy
Príspevky: 1364
Registrovaný: 14.2.2011
Auto: BMW 540iA
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: E39-chybová hláška

Pondelok, 3. Septembra 2012, 21:52

Keď mi nešlo otvoriť sklo piatych dverí,najprv to blblo iba občas a skončilo to výmenou spínača otvárania skla...Pozriem tie káble v prechodke a uvidím čo tam nájdem.Každopádne ak sa niekto stretol s takouto hláškou,poteším sa každej informáciií...
E39 530dTour R.I.P.-> E39 540iA
 
Užívateľov profilový obrázok
Maco
Príspevky: 4541
Registrovaný: 5.11.2008
Auto: visavytena pajta
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: E39-chybová hláška

Utorok, 4. Septembra 2012, 10:11

Menil si naposledy platnicky ? Ked si menil daval si novy senzor alebo stary bol este schopny a dal si tam stary?
bmwcoding.sk

BMWHJTRKLB
 
Užívateľov profilový obrázok
Rudo ZM
Autor témy
Príspevky: 1364
Registrovaný: 14.2.2011
Auto: BMW 540iA
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: E39-chybová hláška

Utorok, 4. Septembra 2012, 20:08

Dával som obidva nové jelikož staré boli na sračku,ako celé brzdy [-o< .Ako som ich včera by očko pozeral,vyzerajú OK a nasadené sú dobre a platničky niesú ešte zodraté :-k Dnes to nevypisovalo "brzdy" ale vraj mám otvorené sklo piatych dverí ](*,)
E39 530dTour R.I.P.-> E39 540iA
 
Užívateľov profilový obrázok
Maco
Príspevky: 4541
Registrovaný: 5.11.2008
Auto: visavytena pajta
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: E39-chybová hláška

Utorok, 4. Septembra 2012, 21:27

Aaaa tak mozem ti oznamit radostnu spravu, nemusi ale moze sa to stat, zachvilku ti odide otvaranie zadneho okna na 5 dverach. Mne to tiez zrazu zacalo blbnut, same sa otvarat, aj za jazdy a potom po case nic. Mrtve. Ale ked ti uz brzdy nevypisuje tak neries, niekedy tmy autam drbne a daco vypise aj ked to neni pravda. Skus hodit na diagnostiku a budes mudrejsi, mozno mas dakde skrat alebo take daco.
bmwcoding.sk

BMWHJTRKLB
 
Užívateľov profilový obrázok
Rudo ZM
Autor témy
Príspevky: 1364
Registrovaný: 14.2.2011
Auto: BMW 540iA
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: E39-chybová hláška

Streda, 5. Septembra 2012, 18:38

Pokazím ti radosť:otváranie skla už odišlo pred pár týždňami :mrgreen: Ale už je vymenené za nové a pekne fachčí.V sobotu plánujem navštíviť káble v prechode dvere-strecha.Cítim v kostiach že ich pár bude v péčku ](*,)
E39 530dTour R.I.P.-> E39 540iA

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných