... všetko o BMW ...

Moderátor: jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
sediment
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 7.12.2013
Auto: Bmw 118d
Kraj: Trenčiansky

Bmw 118d e87 nahodne vypinanie panela AC

Sobota, 7. Decembra 2013, 13:10

Zdravim. Posledne dva roky sa stretavam s jednou chybou. Vypina sa mi podsvietenie panela kontroly automatickej klimy. Pri intenzivnom vonkajsom osvetleni je vidno, ze hodnoty na panely sa stale zobrazuju, ale v dosledku nepodsvietenia ich v normalnych podmienkach nie je vidno. Aj napriek tomu ale hodnoty su regulovatelne, ked pridam alebo uberiem teplotu aj na nepodsvietenom panely je vidno, ze cisla sa menia (ale teplota vyfukovaneho vzducu nie), takisto ked pridam silu vetrania ventilator sa zosilni. Auto, ale nechladi ani nereguluje teplotu v interieri. Len kuri. Jedina ochrana ako nemat v aute sto stupnov je vypnut vetranie uplne.

Tato vada sa prejavuje, len na niekolko minut. Nastartujem auto, veziem sa, po desiatich minutach vypne podsvietenie panela, auto prestava regulovat vnutornu teplotu a po dalsich desiatich minutach panel naskoci a funguje normalne, az do konca cesty. Este sa mi nestalo aby pocas jednej cesty chybu zopakovalo dvakrat. Chyba sa prejavuje najma v zime ked auto kuri, len velmi zriedkavo v lete.

Diagnostika chybu neukazuje, mechanik, ktory sa zaobera elektrikou sa v nom so skusackou vrtal a povedal, ze nerozumie kde by mohol byt problem. Aj klimu som mal na diagnostike, ale ta tiez ziadne chyby nevykazala.

Nejake tipy? Za cenne rady vopred dakujem.

p.s. nejedna sa sice o nejaky zasadny problem, ale poznate to ako vie cloveka stvat ked nieco co ma fungovat na 100 percent z neznameho dovodu funguje na 80 :D

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných