... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
suci
Autor témy
Príspevky: 87
Registrovaný: 5.1.2011
Auto: bmw 316i compact
Kraj: Bratislavský

e46 eml

Utorok, 14. Júla 2015, 17:05

Ahojte. Mam e46 dvojliter benzin stvorvalec.Uz nejaku dobu mi zapina kontrolku eml. Potom zhasne,potom zas zapne. Niekedy aj so susednou kontrolkou check motora,potom zas svieti check sam...bol som na diagnostike,vypisalo dva kroky. Vprvom ze treba preinstalovat softver.. spravilo sa ,ale zasvietilo opat. Druhy krok nieco s velvetronicom.... Dnes som sa bavil so starsim panom ktory sa dlho venoval bmw a povedal,ze nech najprv skontrolujem baterku a alternator, ze podla neho nemusi byt velvetronic zly...nemate podobnu skusenost?
 
Užívateľov profilový obrázok
januar
Príspevky: 772
Registrovaný: 18.9.2007
Auto: e90 320i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Malacky

Re: e46 eml

Streda, 15. Júla 2015, 05:48

a mas nejaku stratu vykonu. Inak ak ty hadze kontrolku EML tak je nieco so skrtiacou klapkou.
 
suci
Autor témy
Príspevky: 87
Registrovaný: 5.1.2011
Auto: bmw 316i compact
Kraj: Bratislavský

Re: e46 eml

Streda, 15. Júla 2015, 14:47

ked zasvieti eml tak nepusta do otacok....eml moze byt viac veci. nielen skrtiaca klapka. pocitac pise velvetronic...
 
Užívateľov profilový obrázok
januar
Príspevky: 772
Registrovaný: 18.9.2007
Auto: e90 320i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Malacky

Re: e46 eml

Streda, 15. Júla 2015, 16:18

skus pozriet cez diagnostiku ci nie je otvorena klapka. Ja som mal problem ze ked sa my rozsvietila kontrolka EML tak otacky lietali a neisiel pridat plyn. Pomohlo vypnut motor vytiahnut kluc a potom zasa znovu nastartovat. Vtedy to zmizlo ale objavovalo sa to kazdy druhy mesiac. Po vymene novej my tento problem uz zmizol.
 
suci
Autor témy
Príspevky: 87
Registrovaný: 5.1.2011
Auto: bmw 316i compact
Kraj: Bratislavský

Re: e46 eml

Sobota, 1. Augusta 2015, 22:52

Nakoniec bolo treba vymenit ten velvetronic...tak dufam ze mam stym uz pokoj...lenze... Dnes pocas jazdy sa mi rozsvietili dve orandzove kontroky.jedna vstrede coje taky vykricnik a druha rucna brzda. Ked je rucna zatiahnuta to svieti na cerveno,lenze teraz na orandzovo aj ked neni zatiahnuta.po vypnuti auta a dalsom nastrtovani uz nesvietili
 
Užívateľov profilový obrázok
januar
Príspevky: 772
Registrovaný: 18.9.2007
Auto: e90 320i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Malacky

Re: e46 eml

Utorok, 11. Augusta 2015, 13:37

suci napísal:
Nakoniec bolo treba vymenit ten velvetronic...tak dufam ze mam stym uz pokoj...lenze... Dnes pocas jazdy sa mi rozsvietili dve orandzove kontroky.jedna vstrede coje taky vykricnik a druha rucna brzda. Ked je rucna zatiahnuta to svieti na cerveno,lenze teraz na orandzovo aj ked neni zatiahnuta.po vypnuti auta a dalsom nastrtovani uz nesvietili

a co tym tam vymenil? a kontrolky to budes mat asi snimac natocenia volantu. cez diagnostiku sa to da nastavit
 
Ejdy
Príspevky: 24
Registrovaný: 11.1.2015
Kraj: Bratislavský

Re: e46 eml

Nedeľa, 1. Novembra 2015, 08:57

suci napísal:
Nakoniec bolo treba vymenit ten velvetronic...tak dufam ze mam stym uz pokoj...lenze... Dnes pocas jazdy sa mi rozsvietili dve orandzove kontroky.jedna vstrede coje taky vykricnik a druha rucna brzda. Ked je rucna zatiahnuta to svieti na cerveno,lenze teraz na orandzovo aj ked neni zatiahnuta.po vypnuti auta a dalsom nastrtovani uz nesvietili


To co ti vyhodilo tie kontrolky znamena ze mas komplet vypnutu stabilizaciu... (aktivuje sa tak ze podrzis tlacitko DSC cca 10sekund moyno si tam mal nieco polozene alebo si to nejak vreckom stlacil...)
Skus stlacit DSC gombik raz malo by to potom zhasnut a tym padom by si mal mat stabilizaciu zas aktivnu. Ak nie tak je potom v DSC niekde problem.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných