... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
miroslavxp
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 7.2.2013
Auto: bmw3,320 e46
Kraj: Bratislavský

vaha vzduchu

Štvrtok, 7. Februára 2013, 17:43

caute,vie mi niekto poradit ci sa ma nakodovat vaha vzduchu pri vymene? mam 3kovu radu E46,dik,stale mi svieti na zlto kontrolka motoru
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: vaha vzduchu

Štvrtok, 7. Februára 2013, 19:17

Vymazali ti pamet chyb? Vaha vzduchu sa nekoduje
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: vaha vzduchu

Štvrtok, 7. Februára 2013, 21:17

zas jeden igelitny prispevok od teba mpower, skus si nastudovat tis/etk/nieco proste to je jedno

ano da sa nakodovat u mna po vikende, popripade ak ti to suri semo alebo mozno vlko.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
slevin
Príspevky: 1857
Registrovaný: 29.4.2010
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Senec

Re: vaha vzduchu

Štvrtok, 7. Februára 2013, 21:21

:mrgreen:
M36R
F11 525xd
next car: radical sr3
skr 2:33.847 onboard
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: vaha vzduchu

Štvrtok, 7. Februára 2013, 21:40

jararak napísal:
zas jeden igelitny prispevok od teba mpower, skus si nastudovat tis/etk/nieco proste to je jedno

ano da sa nakodovat u mna po vikende, popripade ak ti to suri semo alebo mozno vlko.


Par znamich menili novu vahu vzduchu a nebolo potreba nic kodovat (neboli to BMW)..Mozes mi vysvetlit preco by sa mala dat kodovat a co vlastne sa tam ma kodovat ked sa da vaha taka ista aka tam bola? aj ziarovku mi nakodujes? popripade som natankoval namiesto 95 teraz 100vku , prekodujes mi sviecky? Este som nepocul ze je to nutne , tym netvrdim ze sa to neda..nemam v hlave cele ETK...Ale keby si ma chcel presviedcat o opaku , pred tebou si vymenim vahu vzduchu za druhu a ukazem ti ze auto jazdi :D
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: vaha vzduchu

Piatok, 8. Februára 2013, 06:19

ak by si nemal halov snimac, alebo inac senzor klepania tak pri natankovani 98 a nie 95 by si musel menit predzapal, takto si to auto vie uz nastavit samo, toto by mali vediet nastavit auta od cias MPI motorov vo felicii. napriklad v nissanne som mal prepinac nato, myslim, ze vcelku inteligentne riesenie (rv 90).

ziarovky? no ak tam jebnes nejake nestandardne ziarovky, ver tomu ze budes musiet preprogramovat check modul, lebo ti jednoducho vypne tu ziarovku.

vaha vzduchu - samozrejme ak je to dde4 (110kw a 150kw), v com to je? 2 suciastky nebudu nikdy zhodne, su tam malinkate rozdiely, plus motor sa adaptuje, cize ked si mal vadnu vahu, motor uz ocakava uplne ine hodnoty, cize je pravdepodobne, ze bude hadzat do nudzaku.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
pelo
Príspevky: 1713
Registrovaný: 2.9.2010
Auto: e39 520i saloon
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: vaha vzduchu

Piatok, 8. Februára 2013, 08:48

Dobre, ale co je teraz myslene kodovanim? Lebo pod kodovanim si ja predstavujem nekodovanie VIN, km a nejakych parametrov co sa tyka funkcii, vybavy a tak. Podla toho co pises mi z toho nevychadza kodovanie ako take, ale skor vymazanie adaptacnych hodnot, mylim sa?
BMW -Bayerische Motoren Wergel

Alfa Romeo Spider 1.8TS '99
e39 525i sedan '03 -ex
e39 520i sedan '01 -ex pribeh
e36 316i Compact '97 -ex pribeh
 
Užívateľov profilový obrázok
fox1k
Príspevky: 2241
Registrovaný: 27.3.2011
Auto: BMW
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: vaha vzduchu

Piatok, 8. Februára 2013, 09:05

jj vždy sa robí adaptácia novej váhy vzduchu :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
slevin
Príspevky: 1857
Registrovaný: 29.4.2010
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Senec

Re: vaha vzduchu

Piatok, 8. Februára 2013, 09:29

pelo napísal:
Dobre, ale co je teraz myslene kodovanim? Lebo pod kodovanim si ja predstavujem nekodovanie VIN, km a nejakych parametrov co sa tyka funkcii, vybavy a tak. Podla toho co pises mi z toho nevychadza kodovanie ako take, ale skor vymazanie adaptacnych hodnot, mylim sa?

Ide skratka o to, ze aby motor mal optimalne hodnoty treba to napichnut a urobit to. Mozme to nazvat kodovanim, doladenim, prepisanim, myslim ze na tom az tak nezalezi.
M36R
F11 525xd
next car: radical sr3
skr 2:33.847 onboard
 
Užívateľov profilový obrázok
pelo
Príspevky: 1713
Registrovaný: 2.9.2010
Auto: e39 520i saloon
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: vaha vzduchu

Piatok, 8. Februára 2013, 10:15

slevin napísal:
Ide skratka o to, ze aby motor mal optimalne hodnoty treba to napichnut a urobit to. Mozme to nazvat kodovanim, doladenim, prepisanim, myslim ze na tom az tak nezalezi.

Myslel som si. Adaptacia je jasna, len ma zmiatol ten vyraz "kodovanie" pre tento ukon. Lebo ked niekto povie "kodovanie" vzdy si pod tym predstavim NCS expert...
BMW -Bayerische Motoren Wergel

Alfa Romeo Spider 1.8TS '99
e39 525i sedan '03 -ex
e39 520i sedan '01 -ex pribeh
e36 316i Compact '97 -ex pribeh
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: vaha vzduchu

Piatok, 8. Februára 2013, 11:58

podla mna to co vie ncs expert, malo byt napriklad vo velkej navi/MID-e ako normalna funkcia, len tak troska schovana pod nejakou kombo klavesovou skratkou.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných