... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
danyel
Autor témy
Príspevky: 408
Registrovaný: 7.7.2010
Auto: F10
Kraj: Košický
Bydlisko: TV

tabletky do benzinu MPG-CAPS skusenosti

Štvrtok, 29. Júla 2010, 20:42

Zdravim ludia chcem sa vas opytat aky mate nazor na MPG - caps ale hlavne ti co to vyskusali ci to funguje alebo je to hlupost ...
 
Užívateľov profilový obrázok
OgiBMW
Príspevky: 132
Registrovaný: 31.5.2007
Kraj: Trnavský

Re: tabletky do benzinu MPG-CAPS skusenosti

Piatok, 30. Júla 2010, 20:36

http://forum.autobazar.eu/mpg-caps-turb ... mpg%20caps

http://forum.autobazar.eu/co-si-myslite ... mpg%20caps

Je tam toho ešte kopec. Čítaj príspevky hlavne od užívatela s nickom mp3turbo.
Nenechaj sa nachytať!
 
Užívateľov profilový obrázok
luky2208
Príspevky: 2036
Registrovaný: 16.12.2007
Kraj: Prešovský

Re: tabletky do benzinu MPG-CAPS skusenosti

Pondelok, 2. Augusta 2010, 21:36

danyel napísal:
Zdravim ludia chcem sa vas opytat aky mate nazor na MPG - caps ale hlavne ti co to vyskusali ci to funguje alebo je to hlupost ...

Použival som podobné tablety tušim sa volali MFF alebo tak neako. Spalil som ich asi 15 kusov,do plnej nadrže ide len polovyca tablety a nieje to blbosť,auto malo jemne nižšiu spotrebu a išlo rovnako dobre. Jedina nevyhoda je jej dlhé rozpuštanie cca 12hod.takže ked si napr v BA kde natankuješ a hned ideš do KE tak ideš vlastne bez tablety a ked v KE natankuješ a ideš speť tak ideš vlastne na dvojitu davku kedže sa to ma davať pri každom tankovaní. Kôli tejto nevyhode som to prestal davať a davam prisadu v kvapalnej podobe.
 
Užívateľov profilový obrázok
mys_iak
Príspevky: 3303
Registrovaný: 14.3.2009
Auto: Bmw F31 316d
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: SG, Schweiz

Re: tabletky do benzinu MPG-CAPS skusenosti

Štvrtok, 5. Augusta 2010, 17:48

tak na diesli su podobne vecicky (adativa) na slovensku priam potrebne... kedze tu mame menej kvalitne palivo :-k
Bmw F31 316dAT
ex: e61 530iA+LPG
e36 320Ci+LPG
e39 530dAT
e46 320dT
e91 320d
 
Užívateľov profilový obrázok
danyel
Autor témy
Príspevky: 408
Registrovaný: 7.7.2010
Auto: F10
Kraj: Košický
Bydlisko: TV

Re: tabletky do benzinu MPG-CAPS skusenosti

Piatok, 6. Augusta 2010, 10:40

kupil som si 10 tablier FFI mal som stretko z jednym clovekom ktory vtom robi uz dlhsie a vravel ze cim menej kvalitnejsie palivo tym vacsie ucinky maju tieto tablety vraj nas benzin a nafta je taky priemer a kedze ja tankujem na ukrajine maju tam menej kvalitnu naftu aj benzin takze teoreticky by mala ist spotreba dole o 30% aj vsetko okolo toho uvidime sam som zvedavy vycerpat vsetkych 10 tabliet mi potrva par mesiacov ale potom to ohodnotim sam som zvedavy
 
Užívateľov profilový obrázok
cretino
Príspevky: 1903
Registrovaný: 13.7.2009
Auto: ..kombik :)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: DS, BA

Re: tabletky do benzinu MPG-CAPS skusenosti

Piatok, 6. Augusta 2010, 10:53

ja asi najblizsie vyskusam rozdrteny acylpyrin tam nasypat - niekto mi tvrdil ze to je dobre na vsetko.. :roll:

..ludia, ze sa takto nechate ovplyvnit ](*,)
F11 525d
E70 35d
 
Užívateľov profilový obrázok
skoki
Príspevky: 1300
Registrovaný: 14.10.2009
Auto: BMW e46 328i touring
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: tabletky do benzinu MPG-CAPS skusenosti

Piatok, 6. Augusta 2010, 15:58

danyel napísal:
kupil som si 10 tablier FFI mal som stretko z jednym clovekom ktory vtom robi uz dlhsie a vravel ze cim menej kvalitnejsie palivo tym vacsie ucinky maju tieto tablety vraj nas benzin a nafta je taky priemer a kedze ja tankujem na ukrajine maju tam menej kvalitnu naftu aj benzin takze teoreticky by mala ist spotreba dole o 30% aj vsetko okolo toho uvidime sam som zvedavy vycerpat vsetkych 10 tabliet mi potrva par mesiacov ale potom to ohodnotim sam som zvedavy



takže 30% :-)))))))

neber to v zlom ale aby ti klesla spotreba tabletkou o 30% to si hadam vážne nemysliš.
Zaujímalo by ma či máš teraz ked tankuješ ukrajinske palivo o hodne vyššiu spotrebu ako ked tankuješ na slovensku????
 
Užívateľov profilový obrázok
OgiBMW
Príspevky: 132
Registrovaný: 31.5.2007
Kraj: Trnavský

Re: tabletky do benzinu MPG-CAPS skusenosti

Sobota, 8. Januára 2011, 00:22

danyel napísal:
kupil som si 10 tablier FFI mal som stretko z jednym clovekom ktory vtom robi uz dlhsie a vravel ze cim menej kvalitnejsie palivo tym vacsie ucinky maju tieto tablety vraj nas benzin a nafta je taky priemer a kedze ja tankujem na ukrajine maju tam menej kvalitnu naftu aj benzin takze teoreticky by mala ist spotreba dole o 30% aj vsetko okolo toho uvidime sam som zvedavy vycerpat vsetkych 10 tabliet mi potrva par mesiacov ale potom to ohodnotim sam som zvedavy


30% mpg caps, potom nejake percenta ked spravíš bublifuk, potom zasa nejaký výrobok čo vraj zníži spotrebu atď atď a zachvílu budeme jazdiť zadarmo nie? Dokonca ešte nám aj budú za to platiť.
 
Užívateľov profilový obrázok
FaMart
Príspevky: 433
Registrovaný: 15.7.2008
Auto: mx-5
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Slovakia

Re: tabletky do benzinu MPG-CAPS skusenosti

Sobota, 8. Januára 2011, 11:17

tak určité. minimálne o 30%. môj kámoš poskladal motor naopak a ten zas vyrába palivo zo starých topánok
HF motorsport
 
Užívateľov profilový obrázok
luky2208
Príspevky: 2036
Registrovaný: 16.12.2007
Kraj: Prešovský

Re: tabletky do benzinu MPG-CAPS skusenosti

Sobota, 8. Januára 2011, 20:25

Nechcem nikoho uraziť ale presne taketo reči typu že to je blbosť som mal aj ja až pokial som to nevyskúšal :-k
Aj ked tých 30% je asi prehnané lebo som to skušal tak že jedno leto som išiel do chorvacka na spotrebu 4.9 s tabletkou a druhý rok bez tabletky ale z iným adytívom na 5.1L/100 bol rovnaký šofér a zhruba jednake tempo aj ked je pravda že to mohlo ovpyvniť aj to že ten druhý rok som išiel asi 700km v hustom daždi :-k alebo su oba adytíva rovnako dobré ? :-k
 
Užívateľov profilový obrázok
mys_iak
Príspevky: 3303
Registrovaný: 14.3.2009
Auto: Bmw F31 316d
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: SG, Schweiz

Re: tabletky do benzinu MPG-CAPS skusenosti

Sobota, 8. Januára 2011, 21:25

4,9 a 5,1 nieje az taky rozdiel... inak nahustene pneu, spinavsie auto, dazd, iny tlak vzduchu, par kg navyse... vela veci vie zmenit spotrebu :)
Bmw F31 316dAT
ex: e61 530iA+LPG
e36 320Ci+LPG
e39 530dAT
e46 320dT
e91 320d
 
Užívateľov profilový obrázok
skoki
Príspevky: 1300
Registrovaný: 14.10.2009
Auto: BMW e46 328i touring
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: tabletky do benzinu MPG-CAPS skusenosti

Sobota, 8. Januára 2011, 21:45

luky2208 napísal:
Nechcem nikoho uraziť ale presne taketo reči typu že to je blbosť som mal aj ja až pokial som to nevyskúšal :-k
Aj ked tých 30% je asi prehnané lebo som to skušal tak že jedno leto som išiel do chorvacka na spotrebu 4.9 s tabletkou a druhý rok bez tabletky ale z iným adytívom na 5.1L/100 bol rovnaký šofér a zhruba jednake tempo aj ked je pravda že to mohlo ovpyvniť aj to že ten druhý rok som išiel asi 700km v hustom daždi :-k alebo su oba adytíva rovnako dobré ? :-k



a keby si isiel len s "normalnou" naftou tak by si mal 5,0 :-)
rozdiel 0,2l je uplne minimalny a bol urcite sposobeny inymi faktormi ako tymi zazracnymi tabletkami
 
Užívateľov profilový obrázok
luky2208
Príspevky: 2036
Registrovaný: 16.12.2007
Kraj: Prešovský

Re: tabletky do benzinu MPG-CAPS skusenosti

Sobota, 8. Januára 2011, 23:32

Tu cestu som ešte nikdy neabsolvoval bez prisady lebo pri každom tankovaní ju davam. rozdiel by bol asi keby som nedal nič. Ked som ale preratal cenu tabletky na plnu nadrž a ubehnuté km tak bola ta uspora fakt minimálna :-k akurat som mal pocit že som spravyl niečo pre motor a životne prostredie :mrgreen: Treba skusiť a potom posudiť je tažke ušetriť na aute ktoré žerie 5L to by trebalo vyskušať na aute ktore žerie 12 a tam by to bolo vyditelnejšie určite.
 
Užívateľov profilový obrázok
OgiBMW
Príspevky: 132
Registrovaný: 31.5.2007
Kraj: Trnavský

Re: tabletky do benzinu MPG-CAPS skusenosti

Nedeľa, 9. Januára 2011, 12:01

Vybrať zbytočnosti z kufra (ja ich tam mám požehnane :D , špina na aute, lyžiny na streche, nahustené gumy, štýl jazdy, počasie, zápchy, kvalita paliva, profil gumy a kopec iných vecí významne vplýva na spotrebu. Aj jazdenie pod otáčkami keď si každý myslí že šetrí je zlé.
Takto sa šetrí keď sa už chce šetriť, tamtie tabletky sú len zbytočná investícia ktorú radšej vrazím napr. už len do kvalitného paliva a nie ho nejakým šumivým čudom zasierať.

Budem citovať jedného kamaráta, fakt machra na autá, aj keď nie od slova do slova ale predsa:
Myslíte že by doteraz automobilky na toto nedošli? Veľké korporácie ktoré disponujú s obrovským množstvom peňazí ktoré dávajú na vývoj, EU ich tlačí aby znižovali spotrebu paliva, škodlivé látky a tu zrazu niekto objaví MPG Caps za "pár šupek" a hľa, je tu zázrak ktorý zníži palivo o 30%.

Ano, sú garážmajstri ktorí dokážu hocičo ale o tomto pochybujem. Niektoré motory nie sú na toto stavané a to čo ty ušetríš na tejto hnusobe vrazíš potom do neplánovanej opravy. Nedajbože by ťa to niekde zradilo a ty ostaneš visieť na ocot.

Potrebujem takéto veci riskovať? Prečo radšej nedopriať niečo rokmi overené od tisícok ľudí ktorí mi to môžu dosvedčiť nielen slovom ale fakt hmatateľným dôkazom? Nekúpim prvú riadne neoverenú vec z Bazošu.
 
Užívateľov profilový obrázok
luky2208
Príspevky: 2036
Registrovaný: 16.12.2007
Kraj: Prešovský

Re: tabletky do benzinu MPG-CAPS skusenosti

Nedeľa, 9. Januára 2011, 13:21

Nech sa pači tu maš dôkazi pod ktoré sa podpisal firmy ako napr BOSCH ktoré si nemôžu dovoliť len tak vypustiť niečo čo je blud. http://www.myffi.biz/t-TestReports.aspx celkom naspodku su testy ktoré boli skušané na rôznych vozidlach. Tie tabletky su hlavne o tom aby bolo spalovanie dokonalejšie a tým boly znižené emisie.
PS:dôkladnejšie spalovanie tiež znamená vyšší vykon z rovnakým množstvom paliva = nebudem potrebovať až taký vykon takže uberiem z potrebneho vykonu (menej tlačím na plyn) a znižim aj spotrebu.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných