... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
j.matrix
Autor témy
Príspevky: 940
Registrovaný: 31.1.2012
Auto: BMW 320d E46
Kraj: Žilinský
Bydlisko: RK & BA

AUTO.CZ: bmw-ma-problem-smyk-pri-brzdeni-na-mokru

Pondelok, 14. Mája 2012, 10:11

 
auto111
Príspevky: 1689
Registrovaný: 30.1.2011
Kraj: Trnavský

Re: AUTO.CZ: bmw-ma-problem-smyk-pri-brzdeni-na-mokru

Pondelok, 14. Mája 2012, 10:26

Je ti jasne ze sa jedna o vtip ?
 
Vlado Behun
Príspevky: 363
Registrovaný: 8.4.2008
Auto: E46 M3
Kraj: Bratislavský

Re: AUTO.CZ: bmw-ma-problem-smyk-pri-brzdeni-na-mokru

Pondelok, 14. Mája 2012, 12:43

Hm, .... pocul som o probleme s vlhnutim kotucov a oneskorenom nastupe brzdneho ucinku aj inde, ako v tomto clanku, a to aj v suvislosti s inymi autami/znackami, ... takze podla mna to vtip az tak nie je, ...

Pripajam jeden koment:
Vtip to rozhodně není. Na rozdíl od zdejších diskutérů jsem tady možná jediný majitel jednoho takovéhoto jednoho problematického kousku : BMW 330d xD. T.j. 4x4, model 2009, standardně vybaveno systémem osušování brzd. Auto mám od 9.11. Najel jsem už cca 30 000 km, nicméně s ohledem na loňský extrémně suchý podzim jsem na uvedený jev přišel až v 12.11 při první jízdě za souvislého deště na R10. Auto už jen po několikakilometrové jízdě na vodě nejdřív nekonečný zlomek vteřiny nebrzdilo, poté následovalo dramatické ujetí předku doleva. Velikost vybočení závisela na rychlosti jízdy a intenzitě brždění. Ač mám ujety statisíce kilometrů s různými auty a jen tak něco mě nerozhodí, nic podobného jsem v životě nezažil. Jedná se o naprosto strašidelnou závadu na kterou si odmítám právě u BMW zvykat, nějak ji korigovat volantem, či doplňovat sofistikovaný elektronický systém osušování brzd vlastní nohou tak, že budu čas od času preventivně osušovat brzdy - např. v provozu na dálnici.
Po ověření, že se jedná skutečně o jev (závadu), která není způsobena např. vyjetými kolejemi, na které je jinak auto mimořádně citlivé, jsem věc reklamoval u autorizovaného servisu BMW. První krok v nápravě bylo preventivní přehrání kompletního sofware na jeho poslední model r. 2010. Auto teď táhne doprava, naštěstí méně než předtím doleva, nicméně první "nezabrždění" po delší jízdě a nebrždění v dešti zůstalo. Tento stav momentálně řeším, protože si neumím představit, že by to takto zůstalo. Na první tupost brzd při případném zabrždění za přede mnou jedoucím autem si nejde zvyknout. Skoro pokaždé se infarktově leknu. Naprosto nechápu, jak je možné, že BMW dosud na tuhle závadu neudělalo svolávačku. Je životu nebezpečná. Před přehráním sw bylo auto schopno vjet na okresce o 1 m do protisměru. Hrůza! Jinak jsem v denním kontaktu s mým kolegou - takto majitelem zcela shodného auta modelového r. 2010. Závadu mu auto vykazuje taky. Jen to zatím "neřeší" tak jako já. Ze 2 servisů BMW, které navštěvuju mám ty samé zprávy. Nejedná se tudíž nějakou nahodilost, ale "systém" BMW.
Okřídlený BMW slogan "Freude am Fahren" pro mě tedy platí jen za sucha. tehdy je jízda s tímhle autem a hlavně motorem 3,0d skutečně skvostná. Za deště se ovšem mění na "Horror am Fahren"
Takže zanechte tady soudů typu, že ... to přece není u BMW možný, nebo že je třeba držet za jízdy volant atd. Prostě někde udělali soudruzi v Landshutu poměrně fatální chybu a nějak se jim jí zatím nechce přiznávat, zdá se. Z detailů, které jsem tu nepopisoval, soudím, že možná ani neví, jak ji řešit
Ex - Renault 5 TL, Renault 5 GT Turbo, Fiat Uno Turbo, Peugeot 106 1,6 GTi, Ford Focus ST, Impreza Sti (now)
Ex - BMW E30 325 Coupe
Ex - BMW E36 316 Compact
Ex - BMW M3 E36 3,2
Ex - BMW M5 E39
Ex - BMW M3 E46
Current: Non BMW (+ E46 Compact 2,0d)
 
Užívateľov profilový obrázok
ptz
Príspevky: 983
Registrovaný: 8.3.2012
Auto: E60 540i man
Kraj: Bratislavský

Re: AUTO.CZ: bmw-ma-problem-smyk-pri-brzdeni-na-mokru

Pondelok, 14. Mája 2012, 12:52

ak je to pravda, tak cele zle :? :(
 
auto111
Príspevky: 1689
Registrovaný: 30.1.2011
Kraj: Trnavský

Re: AUTO.CZ: bmw-ma-problem-smyk-pri-brzdeni-na-mokru

Pondelok, 14. Mája 2012, 12:56

Autor dal viac naznakov ze ide o vtip ...

Ci uz meno autora alebo skvosty :mrgreen: :
"BMW vyvinulo aktualizaci softwaru, který má na starosti osušování brzdových kotoučů během jízdy v dešti. Aktualizace zajistí, že destičky při pravidelném kontaktu s kotouči mastnou vrstvičku odstraní."
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11607
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: AUTO.CZ: bmw-ma-problem-smyk-pri-brzdeni-na-mokru

Pondelok, 14. Mája 2012, 13:08

ak to ma byt vtip, tak by to bolo dost kokotne nie? Jednak tym strasia majitelov tych aut a jednak tym v podstate vedome poskodzuju dobre meno firmy...
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
Didymus
Príspevky: 945
Registrovaný: 23.6.2011
Auto: E63 630i
Kraj: Bratislavský

Re: AUTO.CZ: bmw-ma-problem-smyk-pri-brzdeni-na-mokru

Pondelok, 14. Mája 2012, 13:34

Troska im tam to info nesedi:
Problémy se týkají modelů X1, řady 3 (E46 a E90), aktuální 5 a 5 GT a také roadsteru Z4.

a potom...:

Změny se týkají vozů vyrobených po květnu 2010. Modifikovány mohou být i starší exempláře X1 a řady 3 s pohonem všech kol, avšak výhradně na přání zákazníka. Plošnou svolávací akci BMW patrně neplánuje.

Tiez ze, softwarom upravia privod vzduchu do brzd a nejake ich susenie..:)
EX - BMW E90 320d
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
salat
Príspevky: 1081
Registrovaný: 4.11.2010
Auto: BMW 320d E91 LCI
Kraj: Bratislavský

Re: AUTO.CZ: bmw-ma-problem-smyk-pri-brzdeni-na-mokru

Pondelok, 14. Mája 2012, 13:59

auto111- preco by to mal byt akoze vtip?
http://www.handelsblatt.com/auto/test-t ... 20164.html
http://www.autobild.de/artikel/bmw-brem ... 30297.html

Ales Dragoun je redaktor auto.cz uz par rokov... (sleeper je len "nick" )

Didymus - citaj poriadne: "BMW vyvinulo aktualizaci softwaru, který má na starosti osušování brzdových kotoučů během jízdy v dešti. Aktualizace zajistí, že destičky při pravidelném kontaktu s kotouči mastnou vrstvičku odstraní. Firma rovněž upravila přívod vzduchu k brzdám"

nic neskutocne to nie je, automaticke osusovanie brzd ma M3 standardne, tak tuto cast programu pridaju do xDrive aut a je to.

Taketo veci sa deju a stavaju, ale ak by to bolo zivot ohrozujuce, verte tomu ze bude zvolavacka. Par (aj ked desiatok tisic) prehrati softwareu stoji BMW isto menej ako poprask co nastane ak sa kvoli tomu vybura a zabije co len jeden clovek. Dobre meno je cennejsie...

Mne osobne sa nic poodbne zatial nestalo a za mokra jazdim casto. Iste, nemam xDrive, ale ako pisu zistuju ci sa to netyka aj ostatnych aut. Inac na okraj, osusovanie brzd je technika co sa ucila v skolach rally uz pred 30 rokmi a je to potrebne aj na dnesnych ultramodernych kociaroch. Proste za mokra si nechat vacsi odstup a pocitat s tym ze brzdy potrebuju 0,25-0,5sec navyse aby poriadne zabrali. Ta voda sa odtial musi proste odparit, inac to nebude brzdit a je jedno ci mate BMW alebo Medveda, ci Logan... fyzika je len jedna.
BMW 320d E91
Seat Ibiza ST, 1,2TSI DSG
EX - Seat Leon II

"Si to, čo tvoje auto. Neveríš? Bež do garáže, otvor bránu... pozeráš sa na seba!"
 
Užívateľov profilový obrázok
j.matrix
Autor témy
Príspevky: 940
Registrovaný: 31.1.2012
Auto: BMW 320d E46
Kraj: Žilinský
Bydlisko: RK & BA

Re: AUTO.CZ: bmw-ma-problem-smyk-pri-brzdeni-na-mokru

Pondelok, 14. Mája 2012, 14:04

Na vtip by to malo divny datum vydania, ved nieje prvy april.. Ale mozno :smile:

Tak na E46 su napriklad privodne kanaly ku brzdam pre chladenie, na druhu stranu je to idealne ked prsi aby tam stale hadzalo vodu na kotuce ktore su mokre potom a chvilu trva kym sa vysusia.
Pamatam si ked mercedes prisiel so svojimi specialnymi brzdami SBC ze mali automaticku funkciu vysusovania kotucov. Na novsich teda mozno take nieco je, alebo to teda riesia novym softom pre ABS/DSC...
 
Vlado Behun
Príspevky: 363
Registrovaný: 8.4.2008
Auto: E46 M3
Kraj: Bratislavský

Re: AUTO.CZ: bmw-ma-problem-smyk-pri-brzdeni-na-mokru

Pondelok, 14. Mája 2012, 14:21

Mechanizmus automatickeho "susenia" brzd nie je "standardom" a vymyslom len inzinierov z Nemecka, pouziva to napriklad aj Mercedes, Audi a GM...., ale aj skodovkari, no robia to manualne jemnym pribrzdovanim pri jazde za dazda ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=uLoS6ojLlNQ
Ex - Renault 5 TL, Renault 5 GT Turbo, Fiat Uno Turbo, Peugeot 106 1,6 GTi, Ford Focus ST, Impreza Sti (now)
Ex - BMW E30 325 Coupe
Ex - BMW E36 316 Compact
Ex - BMW M3 E36 3,2
Ex - BMW M5 E39
Ex - BMW M3 E46
Current: Non BMW (+ E46 Compact 2,0d)
 
Užívateľov profilový obrázok
Didymus
Príspevky: 945
Registrovaný: 23.6.2011
Auto: E63 630i
Kraj: Bratislavský

Re: AUTO.CZ: bmw-ma-problem-smyk-pri-brzdeni-na-mokru

Pondelok, 14. Mája 2012, 14:38

salat napísal:
auto111- preco by to mal byt akoze vtip?
http://www.handelsblatt.com/auto/test-t ... 20164.html
http://www.autobild.de/artikel/bmw-brem ... 30297.html

Didymus - citaj poriadne: "BMW vyvinulo aktualizaci softwaru, který má na starosti osušování brzdových kotoučů během jízdy v dešti. Aktualizace zajistí, že destičky při pravidelném kontaktu s kotouči mastnou vrstvičku odstraní. Firma rovněž upravila přívod vzduchu k brzdám"


V pohode, len mi prislo cudne softwarom upravovat nejake mechanicke casti auta, nejak extra sa do toho nevyznam :) A v prvej vete napisu ze je to problem aj u E46 a nasledne, ze to je problem v autach po 2010 :/
EX - BMW E90 320d
Obrázok
 
auto111
Príspevky: 1689
Registrovaný: 30.1.2011
Kraj: Trnavský

Re: AUTO.CZ: bmw-ma-problem-smyk-pri-brzdeni-na-mokru

Pondelok, 14. Mája 2012, 14:52

salat napísal:
auto111- preco by to mal byt akoze vtip?
http://www.handelsblatt.com/auto/test-t ... 20164.html
http://www.autobild.de/artikel/bmw-brem ... 30297.html

Ales Dragoun je redaktor auto.cz uz par rokov... (sleeper je len "nick" )...


Ten clanok je natolko nekonzistentny az absurdny ze mi to prislo ako (zly) vtip.

Dalej autor neuvadza zdroj (?) co mi prislo tiez podozrive.
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: AUTO.CZ: bmw-ma-problem-smyk-pri-brzdeni-na-mokru

Pondelok, 14. Mája 2012, 16:26

takze moja osobna skusenost:
mam E60 530xdA (11/2007), pri jazde za trvaleho dazda ma prekvapilo, ze po dlhsej suvislej jazde na dialnici (bez brzdenia) ma auto citelne pomalsi nabeh ucinnosti brzd a subjektivne musim viac tlacit na pedal, samozrejme po takomto "prebrzdeni" uz auto nasledne brzdi normalne; nemam skusenost, ze by auto malo tendenciu vybocovat zo smeru, len mi za dazda brzdy pripadaju menej ucinne; zatial som to neriesil (povazoval som to za normalne...), kazdopadne v hustom dazdi robim to, co mi veli zdravy rozum - spomalim a udrziavam vacsie rozostupy
urcite by som za dazda po nasich dialniciach s vyjazdenymi kolajami nejazdil cez 170 (ja sa snazim jazdit aj na suchej dilanici max. 160)
kazdopadne zatial som sa chvalabohu kvoli opisanemu javu do ziadnej kritickej situacie nedostal (klop-klop-klop)
teraz si len kladiem otazku: mam to zacat riesit cez servis?
 
Užívateľov profilový obrázok
naftaman
Príspevky: 366
Registrovaný: 9.12.2011
Auto: BMW E46 330d 135kw
Kraj: Trnavský

Re: AUTO.CZ: bmw-ma-problem-smyk-pri-brzdeni-na-mokru

Pondelok, 14. Mája 2012, 16:54

Didymus napísal:

V pohode, len mi prislo cudne softwarom upravovat nejake mechanicke casti auta, nejak extra sa do toho nevyznam :) A v prvej vete napisu ze je to problem aj u E46 a nasledne, ze to je problem v autach po 2010 :/

moj odhad je že to jemne samo stlačí brzdove strmene aby to odfrklo vodu preč
 
Užívateľov profilový obrázok
eko.fresh
Príspevky: 3137
Registrovaný: 2.3.2008
Auto: bmw
Kraj: Zahraničie

Re: AUTO.CZ: bmw-ma-problem-smyk-pri-brzdeni-na-mokru

Pondelok, 14. Mája 2012, 18:09

Celkom ma pobavilo ze spomenuli aj E46, model ktory sa prestal vyrabat 7 rokov dozadu - a teraz kalani v Auto Bilde dojdu na to ze to chyta smyk pri brzdeni na mokru. :mrgreen: =D>

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných