... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

obchodna sekcia
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Re: E60 Bluetooth ako na to ?

Štvrtok, 23. Januára 2014, 14:28

fabcinjakub napísal:
karoseriu nerieste na tu ludi mam. ale svetlo pod 200 xenon zohnat neviem.a malo kto predava jedno svetlo. preto sa snazim nejak odstranit vlhkost a puklina mi nevadi. :) len uz som vyskusal hoc co uz bolo svetlo v rure uz sa susilo na radiatori aj teplovzduskou ale nic. (pripominam ze som tam vyvrtal dierku kade para moze unikat no nepomohlo)



Hod do svetla ten sacok co sa dava do topanok na odsavanie vlhkosti ;) ... uz potom len dufat, ze sa to od xenonu nezapali :D
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
fabcinjakub
Autor témy
Príspevky: 101
Registrovaný: 9.1.2014
Auto: e60
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nitra

Re: E60 Bluetooth ako na to ?

Štvrtok, 23. Januára 2014, 14:29

By si sa divil ze aj to ma napadlo.. ale nevopcham ho tam ani keby som chcel. a nieje to priestor xenonu ale vrchneho obocia je to oddelene . a to vnutro z toho sacka nasaje vodu ale ostane to jak zelatina a to uz od tade nedostanem vobec :)
e60 530d A

15932
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: E60 Bluetooth ako na to ?

Štvrtok, 23. Januára 2014, 14:34

fabcinjakub napísal:
nehovorim o opravovani ale o zhanani karosarskych dielov za rozumnejsie ceny ako su na nete :)
Podla mojej skusenosti v bmw radsej vymenia ako by mali nieco opravovat. ved oni to neplatia.

Po vzore exteriéru a interiéru nastali zmeny aj v konštrukcií karosérie, kde je tentoraz vysoký podiel ľahkých kovov. Prakticky celá predná časť až po predné stĺpiky je hliníková, a to nie len u povrchových dielov. Tieto ľahké komponenty sú k základnej oceľovej konštrukcii pripevnené samostatnými nitmi a ďalej lepené špeciálnym lepidlom s vysokou pevnosťou, čím sa dosahuje tuhosti a spoľahlivosti spoja. Všetko vyzerá pekne až po okamih opravy po havárii. Naozaj kvalitne opraviť to dokážu len odborníci, oboznámení so špeciálne vytvorenými opravnými postupmi. Oprava je naozaj náročná, a preto pri podozrení havárie, treba dať pozor na jej kvalitu práce.

zdroj http://www.autorubik.sk/kupujem-ojazden ... kusenosti/

ver mi, ja ti nechcem radit zle :)
fakt nemas tusaka co si si to kupil :)
 
fabcinjakub
Autor témy
Príspevky: 101
Registrovaný: 9.1.2014
Auto: e60
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nitra

Re: E60 Bluetooth ako na to ?

Štvrtok, 23. Januára 2014, 14:37

AKo to ty mozes vedet :) Ja viem velmi dobre co som si kupil.

Nerieste karoseriu :) radsej poradte s tym svetlom. aj tak sme uz daleko od tejto temy :)
e60 530d A

15932
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: E60 Bluetooth ako na to ?

Štvrtok, 23. Januára 2014, 14:57

fabcinjakub napísal:
AKo to ty mozes vedet :) Ja viem velmi dobre co som si kupil.

Nerieste karoseriu :) radsej poradte s tym svetlom. aj tak sme uz daleko od tejto temy :)

sudim podla doterajsich informacii, ktore si nam dal a mal som na mysli znalost bmw vseobecne a e60 konkretne (full vybava, bluetooth, draha poistka, opravi mi kamos, atd)
snazime sa ti tu pomoct :)

nedavno sa tu riesila oprava LED osvetlenia obocia, je tam postup ako to rozobrat, skusil by som to niecim zatesnit zvnutra aj zvonku a riadne uzavriet, potom by nemalo rosit
bmw5-e60-e61/nesvieti-predne-obocie-e60-t87380.html
 
martin_svk
Príspevky: 4
Registrovaný: 15.1.2014
Auto: Bmw 530xd, e60
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 Bluetooth ako na to ?

Utorok, 28. Januára 2014, 15:44

k BT, E60, 11/2006 v mojej výbave funguje s Iphone 5 bez problémov. Jediný "problém" je, že nevie prehrávať cez BT hudbu
K havarijnej. Mám 1020 ročne, spoluúčasť 0, buracka, vandal, odcudzenie, neznamy pachatel. Nie je to zase také hrozné.

PS: Aj ja mám full výbavu ;)
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: E60 Bluetooth ako na to ?

Streda, 29. Januára 2014, 00:28

martin_svk napísal:
k BT, E60, 11/2006 v mojej výbave funguje s Iphone 5 bez problémov. Jediný "problém" je, že nevie prehrávať cez BT hudbu
K havarijnej. Mám 1020 ročne, spoluúčasť 0, buracka, vandal, odcudzenie, neznamy pachatel. Nie je to zase také hrozné.

PS: Aj ja mám full výbavu ;)

to nemas az taku elegantne lacnu postiku.... Taketo nieco mozem mat na o trosku este drahsie auto (myslim nakupnu cenu) za 700 a k tym faktorom su tam este naviac poskoenie mimozemstanmi, zrazku s vesmirnym telesom (meteor alebo ine ulomky dopadajuce na povrch zeme z nebeskeho priestoru), a dalsie ine....
 
Dodo1960
Príspevky: 3
Registrovaný: 9.11.2013
Auto: BMW 525XD Tour-E61
Kraj: Žilinský

Re: E60 Bluetooth ako na to ?

Štvrtok, 30. Januára 2014, 22:47

Čaute. Mám problém s HTC one vs BMW 525 xd 2/2010. Keď som kúpil mobil HTC one mal tam prostredie HTC Sense 5.1 a všetko fungovalo OK. Samozrejme furt to podhadzovalo aktualizácie . Tak som to v jeden večer aktualizoval až na súčasnú HTC Sense5.5 , a tu nastal problém. BT v aute mi nenačíta a teda ani nezobrazí kontakty s fotkou. HTC One nie je v kompatibilných prístrojoch pre moje VIN a HTC sa z tohoto problému vyzúva. Borec z BMW helpesk "prehlásil", že BMW sa špecializuje na Iphony.
V BMW servise v ZA ma strašia , že vraj pri upgrade softu pre BT môže dôjsť k poškodeniu viacerých riadiacich jednotiek.
Aké sú vaše skúsenosti s takýmito upgrade?
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: E60 Bluetooth ako na to ?

Pondelok, 3. Februára 2014, 01:58

Dodo1960 napísal:
Čaute. Mám problém s HTC one vs BMW 525 xd 2/2010. Keď som kúpil mobil HTC one mal tam prostredie HTC Sense 5.1 a všetko fungovalo OK. Samozrejme furt to podhadzovalo aktualizácie . Tak som to v jeden večer aktualizoval až na súčasnú HTC Sense5.5 , a tu nastal problém. BT v aute mi nenačíta a teda ani nezobrazí kontakty s fotkou. HTC One nie je v kompatibilných prístrojoch pre moje VIN a HTC sa z tohoto problému vyzúva. Borec z BMW helpesk "prehlásil", že BMW sa špecializuje na Iphony.
V BMW servise v ZA ma strašia , že vraj pri upgrade softu pre BT môže dôjsť k poškodeniu viacerých riadiacich jednotiek.
Aké sú vaše skúsenosti s takýmito upgrade?


upgrade softwaru - nehrozi nic vazne. U skorisch modelov zvykol odist CCC modul, pripadne budiky alebo podvolantova jednotka, ale u novsich ako mas nic podobne nehrozi... Auto sa napoji na diagnostickyk sytem ktory zisti softwarove verzie vo vsekych jednotkach a nasledne prevedie update pre vsetky pre ktore existuje novsi sw. Moze to vsak trvaj aj par hodin - v krajnom pripade aj 5-6 hod. Preto sa im to nechce robit a radsej ti nahovoria ze ti v aute moze nieco odist :))) V podstate sa to stat moze, ale riziko je pomerne male....
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Re: E60 Bluetooth ako na to ?

Pondelok, 3. Februára 2014, 10:13

airbone napísal:
Preto sa im to nechce robit a radsej ti nahovoria ze ti v aute moze nieco odist :))) V podstate sa to stat moze, ale riziko je pomerne male....


To inak tiez nepochopim... ked nieco odide pri flashovani, tak je to ich chyba, resp. chyba BMW ze to tak napicu navrhli... nechapem preco by si zakaznik mal kupovat hocijaky novy modul kvoli tomuto..
Ked to dodrbu, nech to opravia..
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
martin_svk
Príspevky: 4
Registrovaný: 15.1.2014
Auto: Bmw 530xd, e60
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 Bluetooth ako na to ?

Pondelok, 3. Februára 2014, 10:22

v rámci záruky opravia, po záruke dovi-dopo.
To iste mas aj pri telefonoch, davas novy firmware (oficialny), odide Ti nejaká HW súčiastka, si po záruke, tak smola.
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Re: E60 Bluetooth ako na to ?

Pondelok, 3. Februára 2014, 12:15

martin_svk napísal:
v rámci záruky opravia, po záruke dovi-dopo.
To iste mas aj pri telefonoch, davas novy firmware (oficialny), odide Ti nejaká HW súčiastka, si po záruke, tak smola.


Ina vec je, ked si doma daco sam nahravas a ina vec je, ked zoberies auto do autorizovaneho servisu a oni daco robia... vyhovarat sa na to, ze je to po zaruke a moze sa to pokazit a radsej to nerobme, je silno alibisticke...

Dajme tomu, ze potrebujes preinstalovat windows na notebooku, zoberies do servisu lebo 90% ludi to sami nezvladnu... a oni ti ho odpalia, tak im podakujes a pojdes prec?
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Re: E60 Bluetooth ako na to ?

Pondelok, 3. Februára 2014, 12:17

Pomaly sa dostaneme k tomu, ze "nevymenime vam baterku, lebo auto je po zaruke a ked tam dame novu, tak sa moze elektronika odpalit"... akoze WTF...
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
martin_svk
Príspevky: 4
Registrovaný: 15.1.2014
Auto: Bmw 530xd, e60
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 Bluetooth ako na to ?

Pondelok, 3. Februára 2014, 13:10

alfi666 napísal:

Ina vec je, ked si doma daco sam nahravas a ina vec je, ked zoberies auto do autorizovaneho servisu a oni daco robia... vyhovarat sa na to, ze je to po zaruke a moze sa to pokazit a radsej to nerobme, je silno alibisticke...

Dajme tomu, ze potrebujes preinstalovat windows na notebooku, zoberies do servisu lebo 90% ludi to sami nezvladnu... a oni ti ho odpalia, tak im podakujes a pojdes prec?


Nie, pri windowse nie, ale pri aktualizacii firmwaru ano.

Zober mobil do autorizovaneho servisu, ze chces urobit aktualizaciu fw a uvidis
 
Užívateľov profilový obrázok
buy-10
Príspevky: 363
Registrovaný: 20.6.2011
Auto: BMW 530xD limo 2006
Kraj: Bratislavský

Re: E60 Bluetooth ako na to ?

Štvrtok, 20. Februára 2014, 10:36

pani a chcem sa spytat, ked pozeram na nete ten ULF modul pre E60 tak mi najde 2 druhy, myslim vyzorovo pridavam fotky…
su to 2 rozdielne ULF moduly alebo to iste len novsie alebo? diky moc
Prílohy
39483_x600.jpg
39483_x600.jpg (120.62 KiB) 2496 zobrazení
130.jpg
130.jpg (88.21 KiB) 2496 zobrazení
 + BMW = :twisted:
---------------------------------------------------
WWW.FACEBOOK.COM/FLIPPER221

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných