... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16
mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
lomko
Autor témy
Príspevky: 11
Registrovaný: 2.2.2011
Auto: BMW 525 d
Kraj: Nitriansky

výmena oleja v automatickej prevodovke E 60

Streda, 2. Februára 2011, 19:00

Prosím Vás, potreboval by som poradiť ohľadne výmeny oleja a ostatných vecí v automatickej prevodovke v E 60 525D. Auto má najazdených cca 190 tisic a čo som počul okolo 200 tisic by sa mal niekto pozrieť na prevodovku a okrem oleja by mal vymeniť neaký spodný dekel v ktorom je filter a ak treba aj neake lamely, ktoré sa v nej (v prevodovke) nachádzajú. chcel by som vedieť, že čo teda všetko treba urobiť okrem oleja... ďakujem.
 
Cosmo
Príspevky: 1301
Registrovaný: 9.12.2008
Auto: E53
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trenčín

Re: výmena oleja v automatickej prevodovke E 60

Streda, 2. Februára 2011, 20:43

Ahoj, no skus pouzit funkciu hladat, myslim ze sa tu toho napisalo viac o vymene oleja v automatoch. Ja mam teraz tiez automat aj ked nie BMW :oops: olej co ja viem tak okolo 60 000 km by sa mal menit, menil som aj filter,aj cele sa to precistilo. Nerobil som to ja sam doma ale zveril som to normalne servisu, su tam veci co sa daju pokaslat a potom ten automat nesluzi ako ma.

bmw5/vymena-oleja-v-prevodovke-525d-automat-2004-pk-a-okolie-t39483.html?hilit=vymena%20oleja%20automat

technicke-okienko/vymena-oleja-v-automatickej-prevodovke-t30030.html?hilit=vymena%20oleja%20automat

Tu su nejake linky narychlo. Ono nemas zrovna lacne auto takze setrit na tomto by bola hlupost ze :wink: . Good luck
 
Užívateľov profilový obrázok
lomko
Autor témy
Príspevky: 11
Registrovaný: 2.2.2011
Auto: BMW 525 d
Kraj: Nitriansky

Re: výmena oleja v automatickej prevodovke E 60

Streda, 2. Februára 2011, 20:48

Ono mne nejde o šetrenie, som si vedomí ceny zato ale do BMW to nebudem davat kedže mam už skusenosti s vymenami v takých servisoch... len som chcel vediet aky olej tam treba a čo okrem oleja sa tam ma dať vymenit, aby ma potom nezapalili že tam urobili to alebo to a ja to zaplatím...
 
Cosmo
Príspevky: 1301
Registrovaný: 9.12.2008
Auto: E53
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trenčín

Re: výmena oleja v automatickej prevodovke E 60

Streda, 2. Februára 2011, 20:58

Skus vyzistit mazaci plan, olej by som tam daval original BMW, ked som potreboval vediet nejaky rozmer dielu, olejovu specifikaciu tak som zdvihol mobil obcas aj seba a siel sa opytat do servisu, mal som stastie a vzdy boli ustretovy. S tou kvalitou servisu je to ako hovoris..zalezi od ludi a pristupu.. Inak sa mi nezda ze by prevodovka vydrzala 200 000 km bez vymeny oleja :shock:
 
Užívateľov profilový obrázok
lomko
Autor témy
Príspevky: 11
Registrovaný: 2.2.2011
Auto: BMW 525 d
Kraj: Nitriansky

Re: výmena oleja v automatickej prevodovke E 60

Streda, 2. Februára 2011, 21:08

čiže keď bolo auto servisovane v BMW only, tak by malo byt niekde (napr. na prevodovke), ale neviem kde napisane, teda na štítku neakom hej? je tu ešte tá možnosť, že to bolo menen len treba zistit že kedy. Mali sme predtým A6ku a tam mi zistili cez VIN všetko čo bolo na aute robené, ked som sa pýtal či je take niečo aj pri BMW, bolo mi povedane, že oni takú celoeurópsku databúzu nemaju. Takže ked sa mi nepodarí zistiť, či to bolo memené, radšej to vymením ako potom platiť repas automatu :((( ďakujem za radu...
 
Cosmo
Príspevky: 1301
Registrovaný: 9.12.2008
Auto: E53
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trenčín

Re: výmena oleja v automatickej prevodovke E 60

Streda, 2. Februára 2011, 21:22

No neviem ale nechce sa mi verit tomu ze by to nevedeli a nemali taku databazu uz so sprostym renaultom ked som prisiel do servisu tak podla pocitaca videl kedy bolo to auto servisovane naposledy a bolo to v Rakusku a aj videl ze nebolo opravovane ohladom buracky,ale len bezny servis takisto videl ze bol rozdiel medzi tym co mi svietilo na palubovke a co bolo v PC ohladom kilometrov.. No skus zavolat alebo ist do druheho BMW. Servisku nemas? Da sa to aj podla stitku ale musia to vediet aj v BMW a aj ten olej predavat. Takisto aj filter a vsetky veci okolo..
 
Užívateľov profilový obrázok
lomko
Autor témy
Príspevky: 11
Registrovaný: 2.2.2011
Auto: BMW 525 d
Kraj: Nitriansky

Re: výmena oleja v automatickej prevodovke E 60

Streda, 2. Februára 2011, 21:50

no každopadne dám to do servisu znamemu nech sa mi nato pozrie, či tam niekde nieje ten štítok že kedy to bolo menené, lebo pozeral som servisku a v tej je zaznamenane len take že olej, filtre, brzdy atd... nieje tam zmienka o prevodovke. Ak mi nepomôže skúsim sa popýtať cez známeho v bmw na tú históriu auta... Ď.

Ak by niekto vedel pomôcť tak Vás poprosím o radu...ďakujem.
 
Užívateľov profilový obrázok
kajo1
Príspevky: 75
Registrovaný: 23.3.2010
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: výmena oleja v automatickej prevodovke E 60

Sobota, 5. Februára 2011, 11:16

Olej isto nebol menený, na to každý kašle, čo je chyba.
Odporúčam výmenu počas behu, tá je podľa mojich skúseností najefektívnejšia.
15 l oleja kúpiť, vypúšťať a liať súčasne, kým nepôjde krásny čistý olej, hotovo.
Ak máš otázku ohľadne klímy, napíš, ak budem vedieť, poradím.
 
Užívateľov profilový obrázok
lomko
Autor témy
Príspevky: 11
Registrovaný: 2.2.2011
Auto: BMW 525 d
Kraj: Nitriansky

Re: výmena oleja v automatickej prevodovke E 60

Sobota, 5. Februára 2011, 17:12

ok, ďakujem, len vedel by si mi ešte prosím ťa poradiť, že čo okrem oleja sa tam ma meniť ešte? niečo ako lamely a filter... presnejšie by som to potreboval vedieť...
 
Užívateľov profilový obrázok
eEDOo
Príspevky: 860
Registrovaný: 16.8.2010
Auto: BMW E61
Kraj: Žilinský

Re: výmena oleja v automatickej prevodovke E 60

Sobota, 5. Februára 2011, 20:45

Hi, ja som bol akurat dneska na vymene v Martine. Auto e61, 530d. Menil sa olej a filter, tj v mojom pripade islo o 6° automat a tam bolo treba vymenit cely spodok prevodovky, lebo ten filter tam bol vlepeny. Takze ak budes mat vsetko OK tak sa bude menit len olej a ten filter.
Jazdim ako dochodca za 12l :(

------------------------------------------
 
jares666
Príspevky: 79
Registrovaný: 18.12.2010
Auto: BMW 540i xdrive G30
Kraj: Bratislavský

Re: výmena oleja v automatickej prevodovke E 60

Nedeľa, 6. Februára 2011, 09:58

eEDOo napísal:
Hi, ja som bol akurat dneska na vymene v Martine. Auto e61, 530d. Menil sa olej a filter, tj v mojom pripade islo o 6° automat a tam bolo treba vymenit cely spodok prevodovky, lebo ten filter tam bol vlepeny. Takze ak budes mat vsetko OK tak sa bude menit len olej a ten filter.

kolko ta to stalo? bol to original servis BMW? Ja som objednany na utorok do servisu na prehliadku a rozmyslam ze by som dal aj rovno olej v prevodovke vymenit.dakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
eEDOo
Príspevky: 860
Registrovaný: 16.8.2010
Auto: BMW E61
Kraj: Žilinský

Re: výmena oleja v automatickej prevodovke E 60

Nedeľa, 6. Februára 2011, 17:12

jares666 napísal:
kolko ta to stalo? bol to original servis BMW? Ja som objednany na utorok do servisu na prehliadku a rozmyslam ze by som dal aj rovno olej v prevodovke vymenit.dakujem


ja som bol u toho pana z Martina - robi automaty a je dost znami. (ak sa ti chce, daj hladat cez google LuboMT, isto najdes nieco)
Bez faktury cca 440Euro
Jazdim ako dochodca za 12l :(

------------------------------------------
 
jares666
Príspevky: 79
Registrovaný: 18.12.2010
Auto: BMW 540i xdrive G30
Kraj: Bratislavský

Re: výmena oleja v automatickej prevodovke E 60

Nedeľa, 6. Februára 2011, 20:25

eEDOo napísal:

ja som bol u toho pana z Martina - robi automaty a je dost znami. (ak sa ti chce, daj hladat cez google LuboMT, isto najdes nieco)
Bez faktury cca 440Euro

ok.dik
 
Užívateľov profilový obrázok
milan316
Príspevky: 62
Registrovaný: 10.7.2010
Auto: 525d E60
Kraj: Nitriansky

Re: výmena oleja v automatickej prevodovke E 60

Nedeľa, 6. Februára 2011, 20:30

eEDOo a pocitil si neaku zmenu?
 
Užívateľov profilový obrázok
tomas2222
Príspevky: 52
Registrovaný: 7.2.2011
Auto: 530d E60
Kraj: Bratislavský

Re: výmena oleja v automatickej prevodovke E 60

Pondelok, 7. Februára 2011, 01:12

Naposledy upravil/-a tomas2222 v Pondelok, 6. Júna 2011, 10:47, upravené celkom 1 krát.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných