... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

Ako ste na tom s DPF?

1. Funguje mi bezproblémovo
96 (40%)
2. Mám s ním problém a hľadám riešenie
47 (20%)
3. Vymenil som ho za nový/zánovný
8 (3%)
4. Dal som ho vyčistiť
39 (16%)
5. Dal som ho odstrániť
50 (21%)
 
Celkom hlasov: 240
mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: particle filter

Štvrtok, 14. Augusta 2014, 12:54

Martin666 napísal:
Tak preco potom su E60-ky aj bez DPF od vyroby? No preto, lebo este nebolo euro3. Je to proste len tlak zelenych na "ekologicke" riesenie v automobilovej doprave na ktorom sa niekto nabali. Sice sa znizi produkcia sadzi, ktore su skodlive, ale zvysi sa produkcia CO2 a spotreba, co sposobuje globalne oteplovanie. Cize nieco za nieco. Pritom osobne auta nepredstavuju ani 2% zo zdrojov tychto mikrocastic. Ked sa na to pozries globalne, tak je to mizive zlepsenie zivotneho prostredia. Podla mna su proste naklady neumerne tomu, co sa instalaciou DPF dosiahne.

170kW uz mali DPF vsetky, zase vyssi tlak vstrekovania

tie 2% sa mi nejako moc nezdaju, v uvahu treba brat iba mikrosadze, ktore produkuju motory s velmi vysokym tlakom vstreku nafty...ako bolo spominane avie do toho nerataj, dnes uz aj nove nakladaky maju DPF
 
Užívateľov profilový obrázok
voloda
Príspevky: 318
Registrovaný: 5.9.2011
Auto: 635csi ´87
Kraj: Košický

Re: particle filter

Štvrtok, 14. Augusta 2014, 17:40

Takze som mal pravdu 8) . A este stale som sa nedozvedel, kolko stoji vykuchanie dpf a odstranenie z riadiacej jednotky! Neviem preco to obhajcovia nenapisu?? Zeby to bolo drahsie?? :bmwball:
 
Martin666
Príspevky: 45
Registrovaný: 19.10.2013
Auto: BMW E61 520d
Kraj: Žilinský

Re: particle filter

Piatok, 15. Augusta 2014, 06:55

200 - 300€
mozno aj menej ale to by som uz neriskoval
 
plavcik.32
Príspevky: 1
Registrovaný: 25.8.2014
Auto: BMW 530D
Kraj: Nitriansky

Re: particle filter

Pondelok, 25. Augusta 2014, 20:31

Zdravim vsetkych s problemom DPF.Precital som si 38 stran s nazormi a problemami DPF.Mam podobny problem,cistenie pomohlo iba na chvilu.Pouzil som od PRO-TECu cistic a aj pripravok do nafty pre lahsiu regeneraciu.Filter sa zase upchal,lebo Lambda sonda bola OFF.Takze zase zaneseny filter a dalsie cistenie.Uz ma to nebavi a idem ho prevrtat.DPFmam sam ostatne ulozeny,nieje sucastou Katalyzatora.Moj nazor naSW odpojenie regeneracie je asi zbytocne ked sa prevrta filter.Ak mate jeden so zhavicou OFF,alebo RJ zhavicov,Lambda sondu,tak sa regeneracia za normalnych podmienok nespusti.
Takze nevymazem zavadu,iba jednoducho prevrtam DPF a jazdim ako za normalnych podmienok..auto by nemalo dymit,lebo regeneracia sa nespusti.Pred DPF filtrom je iba teplotne cidlo.za filtrom nieje nic.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: particle filter

Pondelok, 25. Augusta 2014, 22:00

plavcik.32 napísal:
Zdravim vsetkych s problemom DPF.Precital som si 38 stran s nazormi a problemami DPF.Mam podobny problem,cistenie pomohlo iba na chvilu.Pouzil som od PRO-TECu cistic a aj pripravok do nafty pre lahsiu regeneraciu.Filter sa zase upchal,lebo Lambda sonda bola OFF.Takze zase zaneseny filter a dalsie cistenie.Uz ma to nebavi a idem ho prevrtat.DPFmam sam ostatne ulozeny,nieje sucastou Katalyzatora.Moj nazor naSW odpojenie regeneracie je asi zbytocne ked sa prevrta filter.Ak mate jeden so zhavicou OFF,alebo RJ zhavicov,Lambda sondu,tak sa regeneracia za normalnych podmienok nespusti.
Takze nevymazem zavadu,iba jednoducho prevrtam DPF a jazdim ako za normalnych podmienok..auto by nemalo dymit,lebo regeneracia sa nespusti.Pred DPF filtrom je iba teplotne cidlo.za filtrom nieje nic.

trochu ti to veru dymit bude...
preco nevyriesis pricinu problemu?
 
Užívateľov profilový obrázok
voloda
Príspevky: 318
Registrovaný: 5.9.2011
Auto: 635csi ´87
Kraj: Košický

Re: particle filter

Streda, 27. Augusta 2014, 18:04

plavcik.32 napísal:
Zdravim vsetkych s problemom DPF.Precital som si 38 stran s nazormi a problemami DPF.Mam podobny problem,cistenie pomohlo iba na chvilu.Pouzil som od PRO-TECu cistic a aj pripravok do nafty pre lahsiu regeneraciu.Filter sa zase upchal,lebo Lambda sonda bola OFF.Takze zase zaneseny filter a dalsie cistenie.Uz ma to nebavi a idem ho prevrtat.DPFmam sam ostatne ulozeny,nieje sucastou Katalyzatora.Moj nazor naSW odpojenie regeneracie je asi zbytocne ked sa prevrta filter.Ak mate jeden so zhavicou OFF,alebo RJ zhavicov,Lambda sondu,tak sa regeneracia za normalnych podmienok nespusti.
Takze nevymazem zavadu,iba jednoducho prevrtam DPF a jazdim ako za normalnych podmienok..auto by nemalo dymit,lebo regeneracia sa nespusti.Pred DPF filtrom je iba teplotne cidlo.za filtrom nieje nic.


Tak asi si to spravil zle, lebo ja mam dpf vycistene uz rok a pol a pekne si to odcitava km (momentalne ostava este 170tis. a 40tis. uz spravenych). A fakt neches dat auto dokopy?? Radsej vrtat dpf ako opravit motor =D>
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: particle filter

Utorok, 2. Septembra 2014, 15:08

Predmet: DPF - Filter pevných častíc

jeeffo napísal:
Alebo ho vykuchat, vymazat diagnostikou a mas pokoj.

Inak pocul som, ze odstránenie DPF filtra = mastna pokuta ked ta chytia v DE. Neviem ci je to pravda, ale pocul som pribeh kedy dotycneho zastavila v DE nejaka "pojazdna STK". Nemal DPF, zaplatil mastnu pokutu a auto mu bolo zadrzane. Ci sa to ale opiera o realitu, neviem potvrdit, len som to pocul.

Samozrejme vycistenie je len docasne, "zachvilu" budes na tom istom...

ty tu nesir mylne nazory ja mam na vycistenom DPF odjazdene 50tisic km! docasne je to iba pre magorov ktori to vycistia ale neodstrania pricinu!
 
DPFcentrum.sk
Príspevky: 4
Registrovaný: 30.7.2013
Kraj: Žilinský

Re: particle filter

Sobota, 11. Októbra 2014, 18:55

Mali sme zákazníka ktorý si kúpil jazdené vozidlo. FIlter mal upchatý o čom nemal aní páru. Nepoctivý predajca to spravil iba tak že na palubovne vypol kontrolku dpf. Tým pádom nevedel majiteľ vozidla že DPF je upchaté. Neskôr až keď skončil v nudzom rezime tak sa hladanim zistilo aj to ze kontrolka na palubovke bola na drzo odpojena.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: particle filter

Sobota, 11. Októbra 2014, 19:01

Zaujima ma aka je zaruka na filtre a aka je zivotnost tychto nahrad?
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: particle filter

Sobota, 11. Októbra 2014, 23:22

DPFcentrum.sk napísal:
Mali sme zákazníka ktorý si kúpil jazdené vozidlo. FIlter mal upchatý o čom nemal aní páru. Nepoctivý predajca to spravil iba tak že na palubovne vypol kontrolku dpf. Tým pádom nevedel majiteľ vozidla že DPF je upchaté. Neskôr až keď skončil v nudzom rezime tak sa hladanim zistilo aj to ze kontrolka na palubovke bola na drzo odpojena.

to sa na BMW stat nemoze
 
Grebelu
Príspevky: 4
Registrovaný: 28.9.2014
Auto: BMW F07 535DX 12.201
Kraj: Trenčiansky

Re: particle filter

Piatok, 1. Mája 2015, 14:37

mareko258 napísal:
alebo da sa aj takto....530d e60 ....


Prosim ta kde sa da ta rura kupit,nahrada dpf filtra,co si dal obrazok.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: particle filter

Sobota, 2. Mája 2015, 01:09

Grebelu napísal:

Prosim ta kde sa da ta rura kupit,nahrada dpf filtra,co si dal obrazok.

Skus clena fora menom bramborak
 
Užívateľov profilový obrázok
madxface
Príspevky: 630
Registrovaný: 13.1.2014
Auto: f34, e91
Kraj: Žilinský

Re: particle filter

Streda, 24. Júna 2015, 14:52

Dneska po roku na EK [Pre info]
Legislatíva (Dymivosť): Emisné limity pre vozidlá prihlásené do evidencie od 1. júla 2008: Dmax? 1,5 [m-1]
Hodnota ustanovená: 0,5 [m-1] (v roku 2013 bola ustanovená na 1 [m-1])
Hodnota nameraná: 0,25 [m-1] (v roku 2013 bola namerané s dpf 0.11 [m-1])
Naposledy upravil/-a madxface v Pondelok, 13. Júla 2015, 16:01, upravené celkom 1 krát.
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
voloda
Príspevky: 318
Registrovaný: 5.9.2011
Auto: 635csi ´87
Kraj: Košický

Re: particle filter

Štvrtok, 25. Júna 2015, 18:20

Za vrtanie DPF by som bral technicaky. Neviem preco ludia nechcu pochopit, ze to nie je o tom ci auto dymi alebo nie... :evil:
 
Užívateľov profilový obrázok
madxface
Príspevky: 630
Registrovaný: 13.1.2014
Auto: f34, e91
Kraj: Žilinský

Re: particle filter

Piatok, 26. Júna 2015, 10:38

voloda napísal:
Za vrtanie DPF by som bral technicaky. Neviem preco ludia nechcu pochopit, ze to nie je o tom ci auto dymi alebo nie... :evil:


a zaco by si chcel brat technicky, ked si daleko pod normou? s tvojou logikou potom brat technicky kazdemu, kto ma hociaku upravu auta...a urcite aj tym co maju ambipur v aute :roll:
Obrázok

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných