... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

Ako ste na tom s DPF?

1. Funguje mi bezproblémovo
96 (40%)
2. Mám s ním problém a hľadám riešenie
47 (20%)
3. Vymenil som ho za nový/zánovný
8 (3%)
4. Dal som ho vyčistiť
39 (16%)
5. Dal som ho odstrániť
50 (21%)
 
Celkom hlasov: 240
mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: particle filter

Nedeľa, 25. Mája 2014, 07:53

Patkola1 napísal:
Choď do témy pre e90 je tam vlákno dpf a na poslednej strane je link na video ako to poliak robí.

diky moc, bohuzial sa mi tam polozka "diesel particulate filter" nezobrazuje...asi to bude kvoli zhavicom, uvidime co to spravi po vymene...
 
jiro
Príspevky: 79
Registrovaný: 13.11.2011
Auto: BMW 525d E61r.v.2008
Kraj: Banskobystrický

Re: particle filter

Nedeľa, 25. Mája 2014, 08:04

PeqpeK napísal:
ahoj, diky za snahu, ale ako som pisal, googloval som, presne aj k tomuto som sa dostal, ale tam nie je ziadny postup vynutenej regeneracie, je tam len test spatneho tlaku a potom jeho aktualne zobrazenie na obrazovku...

podmienky regeneracie poznam, len dodam, ze v DDE by nemala byt ziadna chyba (aj ked som pocul, ze pri 1-2 zlych zhavicoch nebol problem, no pri viac zlych problem bol)

mam taky blby pocit, ze vynutit regeneraciu sa neda, alebo ma niekto inu (najlepsie osobnu) skusenost?


Tiez som si chcel dat vynutit regeneraciu filtra. Jeden mechanik ma pocitac gutman a skusali sme to na R1. Zapojili sme pocitac, mal som ist viac ako 80 a zacala regeneracia. Jazdil som ako blby asi 50 km ale nic nedokoncilo. Povedal mi ze musim mat filter v poriadku aj podla tlaku pred filtrom. Pre istotu som si to dal skontrolovat aj vo ZV servise kde mi povedali ze moj filter je ako novy a ze urcite jazdim len dlhe trasy. Jazdim na lci 525d 08rv.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: particle filter

Nedeľa, 25. Mája 2014, 08:37

jiro napísal:

Tiez som si chcel dat vynutit regeneraciu filtra. Jeden mechanik ma pocitac gutman a skusali sme to na R1. Zapojili sme pocitac, mal som ist viac ako 80 a zacala regeneracia. Jazdil som ako blby asi 50 km ale nic nedokoncilo. Povedal mi ze musim mat filter v poriadku aj podla tlaku pred filtrom. Pre istotu som si to dal skontrolovat aj vo ZV servise kde mi povedali ze moj filter je ako novy a ze urcite jazdim len dlhe trasy. Jazdim na lci 525d 08rv.

ja to robim cez BMW software, takze to by nemal byt problem, konkretne som chcel tu regeneraciu spustat na e90 330xd
 
Užívateľov profilový obrázok
madxface
Príspevky: 630
Registrovaný: 13.1.2014
Auto: f34, e91
Kraj: Žilinský

Re: particle filter

Piatok, 13. Júna 2014, 13:29

cez vynutenie mi to pomohlo tak na 3000 km :D
Naposledy upravil/-a madxface v Pondelok, 13. Júla 2015, 16:03, upravené celkom 1 krát.
Obrázok
 
dudo09
Príspevky: 10
Registrovaný: 13.4.2014
Auto: Bmw 525d
Kraj: Bratislavský

Re: particle filter

Piatok, 18. Júla 2014, 10:47

Chalani planujem ho alebo odstranit alebo len prevrtat. Co je lepsie? A co ak ho nedam vymazat v rj?
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: particle filter

Piatok, 18. Júla 2014, 12:03

dudo09 napísal:
Chalani planujem ho alebo odstranit alebo len prevrtat. Co je lepsie? A co ak ho nedam vymazat v rj?

ked si lenivy to tu cele citat, tak si to vyskusaj :)
 
dudo09
Príspevky: 10
Registrovaný: 13.4.2014
Auto: Bmw 525d
Kraj: Bratislavský

Re: particle filter

Piatok, 18. Júla 2014, 12:32

Jj lenivost je moja silna stranka.
 
dudo09
Príspevky: 10
Registrovaný: 13.4.2014
Auto: Bmw 525d
Kraj: Bratislavský

Re: particle filter

Streda, 23. Júla 2014, 05:34

Tak a pripajam foto mojho vyriesenia
Prílohy
20140722_233241.jpg
 
Užívateľov profilový obrázok
DesertFox
Príspevky: 250
Registrovaný: 16.6.2012
Auto: BMW 525d E60
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: particle filter

Štvrtok, 7. Augusta 2014, 07:26

Po tom ako mi AWT Bavária v BB odflákla servis čo malo za následok zhorenie DPFka mi viacmenej toto "kuchanie" uľahčili. 3/4 DPFka mi prefúklo von cez výfuk, čiže ma teraz čaká ešte to upravenie riadiacej jednotky.

Myslíte že bude problém na STK keďže auto citeľne zmení zvuk (od výfuku) ?
Here's the Rule Breaker ... It appears to be a normal BMW 5 series, until you start it up. Yeees, Lucifer has come to our little world with milk and petrol ! (Jeremy Clarkson).

Madonna vs. BMW M5
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: particle filter

Štvrtok, 7. Augusta 2014, 10:23

DesertFox napísal:
Po tom ako mi AWT Bavária v BB odflákla servis čo malo za následok zhorenie DPFka mi viacmenej toto "kuchanie" uľahčili. 3/4 DPFka mi prefúklo von cez výfuk, čiže ma teraz čaká ešte to upravenie riadiacej jednotky.

Myslíte že bude problém na STK keďže auto citeľne zmení zvuk (od výfuku) ?

nemal by byt
 
Užívateľov profilový obrázok
voloda
Príspevky: 318
Registrovaný: 5.9.2011
Auto: 635csi ´87
Kraj: Košický

Re: particle filter

Streda, 13. Augusta 2014, 12:24

Ked vidim tie fotky, az sa mi tazsie dycha. To fakt nevychadza lepsie preplachnut to?? Len vrtat a vyhadzovat?? Kolko vlastne stoji to vyradenie dpf?? Ja som za vycistenie dal cca 160euri a pekne to funguje dalej, aj v idrive si to pekne odcitava km. Drbe sa tu do ludi, ze si kupia na auto matadory a toto je akoze v pohode (nic osobne), nechapem...
 
Martin666
Príspevky: 45
Registrovaný: 19.10.2013
Auto: BMW E61 520d
Kraj: Žilinský

Re: particle filter

Štvrtok, 14. Augusta 2014, 06:46

DPF je tam asi iba koli normam, keby neboli take prisne, iste by ho tam nemontovali. Ved starsie kusy ho nemaju. To, ze v marketingu to propaguju ako ekologicke je len vedlajsi ucinok. A ake je to ekologicke, ked sa zacne vypalovat? Nehovoriac o tom, ze s DPF mas vyssiu spotrebu a tym aj vyssie emisie. Ja v tom nic ekologicke nevidim, je to len dosledok sprisnujucich sa noriem. Ja som napriklad spravil 20 tis. km a auto dialnicu ani nevidelo takze podmienky na regeneraciu dosiahnes aj mimo dialnice. Pochybujem, ze by si presiel emisnou, keby to merali pocas regeneracie. Ked sa mi upcha tak na 99% pojde von.
 
Užívateľov profilový obrázok
voloda
Príspevky: 318
Registrovaný: 5.9.2011
Auto: 635csi ´87
Kraj: Košický

Re: particle filter

Štvrtok, 14. Augusta 2014, 08:11

Niesom chemik, ale nemyslim ze vsetko pojde von, resp. nie v takom zlozeni ako to vyslo z motora. Podla mna tam dpf bude preto, lebo moderne diesle vytvaraju take male ciastocky sadze, ktore nic ine nedokaze zachytit a tak isto sa neusadzaju, tzn. vsetko dychame. Starsie diesle vytvarali vecsie castice, ktore sa usadli a bol "pokoj". Take cisto laicke vysvetlenie kedze som nestudoval chemiu. To ze nove vyfukove normy zvysuju spotrebu viem. Keby som sa mylil opravte ma... :bmwball:
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: particle filter

Štvrtok, 14. Augusta 2014, 08:37

Martin666 - vidno tvoju vysoku odbornot.

dpf je tam koli tomu aby sa male castice sadzi zachytavali a kumulovali do vecsich, ktore pre ludsky organizmus niesu skodlive, pretoze tvoja sliznica s nimi vie bojovat narozdiel od tych mensich. stara tatrovka, avia alebo e39 530d nieje problematicka, pretoze velkost sadze je +- 1mm co sa ti uzasne uchyti v nose, v hrdle a tak, co nasledne vyfuknes, alebo vyflusnes niekde z paty. narozdiel od toho castice ktore produkuje m57tu + su uz ale velkosti tak malej, ze to prenikne nadherne sliznicou a zachyti sa ti v plucach, odkial to uz von nedas.

ps : sadze su karcinogenne.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Martin666
Príspevky: 45
Registrovaný: 19.10.2013
Auto: BMW E61 520d
Kraj: Žilinský

Re: particle filter

Štvrtok, 14. Augusta 2014, 11:38

Tak preco potom su E60-ky aj bez DPF od vyroby? No preto, lebo este nebolo euro3. Je to proste len tlak zelenych na "ekologicke" riesenie v automobilovej doprave na ktorom sa niekto nabali. Sice sa znizi produkcia sadzi, ktore su skodlive, ale zvysi sa produkcia CO2 a spotreba, co sposobuje globalne oteplovanie. Cize nieco za nieco. Pritom osobne auta nepredstavuju ani 2% zo zdrojov tychto mikrocastic. Ked sa na to pozries globalne, tak je to mizive zlepsenie zivotneho prostredia. Podla mna su proste naklady neumerne tomu, co sa instalaciou DPF dosiahne.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných