... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Matej G
Autor témy
Príspevky: 159
Registrovaný: 22.2.2016
Kraj: Bratislavský

Napätie, elektronika

Streda, 15. Februára 2017, 10:50

Zdravím pani. Chcem sa vás spýtať ohľadom regulátora alternatora. Aké sú príznaky ak by bol vadný regulátor? Ak by mi lietali špičky prepätia, ukázala by mi to diagnostika? Stáva sa mi niekedy keď sú silné mrazy -15 a viac že keď naštartujem ráno auto tak mi vyresetuje budíky a este mi sem tam vyhodil i drive nejakú chybu brzdy prevodovky. Ale iba v silných mrazoch. Preto radšej v tedy štartujem bez svetiel. V tedy sa mi to nestane. Mám pocit že to môže byť kvôli poklesu napätia baterky. Keď som to diagnostikoval tak mi raz napísalo nejakú chybu palubovky ale to som vymazal, a v poriadku. Plánujem to premerat, vraj sa to da pozrieť cez skryté menu, ale chcem to premerat volt metrom a sledovať čo to bude robiť. Staci to merať na hociktorom plusovom konektore? Ak viete nejaké príznaky ako sa chová auto keď ma vadný regulátor napíšte sem.

Ale mam na to ešte takú svoju teóriu. Ako vravím, stáva sa mi to len ked sú silné mrazy ale nie vždy. Keď začnem štartovať, v tedy my zhasnu budíky a vyresetuje hodiny ešte keď motorom len točím. To je podľa mňa tým keď je slabšia baterka a do toho ešte keď aj xenóny štartujú je to veľká záťaž. Keď vonku nemrzne tak sa mi to ešte nestalo. Alebo to môže byť ešte chyba budíkov. Zvyknú časom odchádzať. No a tá brzda prevodovky je tiez kvôli silným mrazom. Dočítal som sa, že keby mam zlý regulátor, autu by jebalo úplne, a všetko by počas jazdy svietilo blikalo, kontrolky atď. Ja žiadny takýto problém nemám. Iba niekedy tieto dve veci. Čo myslíte? Môže to byť aj tak ten regulátor?
 
Gamerik
Príspevky: 111
Registrovaný: 25.5.2014
Auto: E61 525d
Kraj: Trnavský

Re: Napätie, elektronika

Streda, 1. Marca 2017, 20:09

Baterkou to asi nebude...to by si ani nenatočil...ak nema dostatočnú kapacitu, aj ked točí, nenabehne...ale budíky nezresetuje...až keď už nedokáže točiť...aspoň tak to robilo mne
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Napätie, elektronika

Streda, 1. Marca 2017, 20:11

Ak je to regulator tak hladaj prepetie v rj...bezne sa s tym stretavam pri E60
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných