... všetko o BMW ...

Moderátori: b0ris, 100RM, BinKooL

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Dejvid-PD
Autor témy
Príspevky: 101
Registrovaný: 15.11.2014
Auto: BMW E65 730D
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Lazany

Vybratie a test vstrekov-skúsenosti M57 160kw

Piatok, 6. Januára 2017, 19:48

Ahojte . Na budíkoch mi pomaly svieti 300 000 km a preto by som chcel dať otestovať vstreky na stolici aby sa mi nestalo niečo podobne ako čítam tu na fóre - prepálené piesty a pod. Auto nemá žiadne nežiaducé príznaky (kolísajúce otáčky , nadmerne dymenie a pod.) ale predsalen istota je istota a taktiež keď budú vonku im nezaškodí prečistenie . Avšak nemám doma reverzné kladivo a preto sa mi to nechce vyťahovať doma . Preto by som potreboval zistiť kde môžem príjsť s autom nechať ho tam nech vyberú vstreky otestujú atď a potom nahodia naspäť ? Čital som samé kladné reerencie na TSA KK ale nikde som sa nedočítal či to robia aj takýmto spôsobom . Ak máte skúsenosti dajte vedieť , vďaka
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12242
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Vybratie a test vstrekov-skúsenosti M57 160kw

Sobota, 7. Januára 2017, 12:54

Pokial vsetko ide ako ma vobec by som to neriesil,lebo mozes nakonec dopadnut tak ze to potom nemusi ist ani tak ako teraz,par vstrekov som po cisteni vydel aj horsich ako pred...Pokial auto nejavy ziadny problem tak sa voz....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
Dejvid-PD
Autor témy
Príspevky: 101
Registrovaný: 15.11.2014
Auto: BMW E65 730D
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Lazany

Re: Vybratie a test vstrekov-skúsenosti M57 160kw

Sobota, 7. Januára 2017, 14:44

Ahoj . V prvom rade ďakujem za odpoveď. Ja sa len bojím tej možnosti čúrajúcich vstrekov s následkom prepálenia piestov . Mal si dosť takých aút na servise alebo je to len raz za čas ?
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12242
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Vybratie a test vstrekov-skúsenosti M57 160kw

Sobota, 7. Januára 2017, 18:25

U mna 1 z 5000ks napr....Netreba sa toho bat,nieje to zase denna vec....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
Dejvid-PD
Autor témy
Príspevky: 101
Registrovaný: 15.11.2014
Auto: BMW E65 730D
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Lazany

Re: Vybratie a test vstrekov-skúsenosti M57 160kw

Nedeľa, 8. Januára 2017, 13:35

Dobre dám na teba . Vďaka za rady
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Vybratie a test vstrekov-skúsenosti M57 160kw

Pondelok, 9. Januára 2017, 01:08

Co sa tyka prepaleneho piestu od curajuceho vstreku (na 3.0d 160kW), pride to naraz bez nejakych priznakov. Motor bude do poslednej chvilky jazdit bez problemov, bude mat normalny vykon a nebude dymit ani nic podobne, proste nic coby nieco naznacovalo... A naraz praaask :shock: ..... a je vymalovane......

ak das vstreky vybrat a das to nejakym fachmanom na test (pozor, je vela vselijakych sarlatanov, ale len par dobrych firiem), je dost mozne ze ti povedia, ze vsetkych 6 je naprd...... a nic z nich.... aj ked auto jazdilo do poslednej chvilky bez jedineho problemu...

Ja by som to pri 300tkm dal spravit, keby som mal moznost.....
Ale len do autorizovaneho servisu kde maju BOSCH testovacie stolice, nie nejaky dedko vecernicek co ma v panelaku dajaku masinku co pred vianocami dosla z ciny......
Po teste musis ku kazdemu vstreku dostat komplet protokol, ktory ma vsetky namerane hodnoty a vsetky parametrre zaznamenane...
napriklad http://www.dieselserviskezmarok.sk/
 
timok
Príspevky: 29
Registrovaný: 24.11.2014
Kraj: Bratislavský

Re: Vybratie a test vstrekov-skúsenosti M57 160kw

Pondelok, 9. Januára 2017, 08:55

Netreba sa s tym stresovat pokial nejako nejavi auto nejake podivne priznaky, ze by nieco nasvedcovalo problemom tak by som to neriesil, takych pripadov je pomerne malo, ale tak je to na tebe :)
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Vybratie a test vstrekov-skúsenosti M57 160kw

Utorok, 10. Januára 2017, 00:39

timok napísal:
Netreba sa s tym stresovat pokial nejako nejavi auto nejake podivne priznaky, ze by nieco nasvedcovalo problemom tak by som to neriesil, takych pripadov je pomerne malo, ale tak je to na tebe :)
Prave som pisal to, ze moje auto, ked mu vybuchol motor a piest sa prepalil, do poslednej chvile nejavilo ziadne priznaky a ani nic nicomu nenasvedcovalo. Motor bezal do posledneho vydychu ako hodinky :D

Nechcem tym nikoho stresovat, len podotykam ako to je v skutocnosti.
Ked sa s zdestruovaneho motora vybrali vstreky, vsetky boli KO na vyhodenie do smetiaka.
 
Užívateľov profilový obrázok
Dejvid-PD
Autor témy
Príspevky: 101
Registrovaný: 15.11.2014
Auto: BMW E65 730D
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Lazany

Re: Vybratie a test vstrekov-skúsenosti M57 160kw

Utorok, 10. Januára 2017, 14:57

Čakal som či sa náhodou neozveš ty alebo csuka , ohľadom tejto témy . :D A mohol by si doplniť koľko to malo reálne nalietane km , ako sa stým autom jazdilo (krátke/dlhé trasy ) ?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných