... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Mireck
Príspevky: 357
Registrovaný: 2.11.2008
Auto: E32 735i, E21 320,
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: problematika kvality benzinu

Pondelok, 16. Marca 2009, 21:34

PiraTMB napísal:
Mireck
predpokladam ze si uz skusil PHM z UA
a aj nase (v MI ich je pozehnane tych pump) citil si nejaky rozdiel?
Ci tankujes stale na tej istej a nemozes porovnavat? zaujimalo by mato. dik


Kvalita a garancia oktanoveho cisla je u nas tabu. Proste nemas istotu co natankujes.

Moje skusenosti:

JET 95 - dobra cena a auto tahalo perfektne spotreba taky priemer. Po odkupeni firmou LUK OIL spadla kvalita.
Slovnaft 95 - vysoka cena a auto slo slabsie ovsem vychadzala mi vedsinou lepsia spotreba.
Shel 95 - vyssia cena ale citit vykon a v pohode spotreba.
OMV 95 - Podobne ako Shel
Tesco a Hypernova - tankujem velmi vynimocne.
Ukrajinsky natural vraj 98 oktanov - Ano skusal som ho a tankoval som ho sam, toho casu vysiel na 18 SK. Vykon v pohode fakt som bol prekvapeny ale zralo to fakt o dost viac. Skusal som aj natural 95 a slo to slabsie ako na 98 a spotreba stale v rekordnych hodnotach.

Tankoval som to do E32-735, E34-520i 24V, Renault 21 2,2 Medallion a Renault 21 2,0GTX, Siera 2,0DOHC U vsetkych aut boli priblizne rovnake rozdiely.
E32 - 735i Alpinweiss
E21 - 320 Čečečervena
EX - E30 - 318i
 
Užívateľov profilový obrázok
PiraTMB
Príspevky: 303
Registrovaný: 28.12.2008
Auto: MB
Kraj: Košický
Bydlisko: Cassovia

Re: problematika kvality benzinu

Pondelok, 16. Marca 2009, 21:42

S tym luk oil pod nadjazdom som si hned myslel ze to nebude prave orechove.
No najviac ma zaujal ten z UA nakolko cena tam je uzasna ale ked hovoris ze to viac zere...
Takze shellka pri tescu a omv pri zeleznicnej stanici to istia :smile: diky za info
Sice nemam benzin ale zaujimala ma hlavne kvalita PHM v MI na cerpackach nakolko tankujem
len na OMV, na tej shellke je stale plno a treba cakat na semafor kde pri omv to vezmem cez plne ciary :D
A co Jurki on patri vlastne komu a ako to snim vlastne je nevies ? Pocul som zie bieda - neodporuca sa.
ObrázokObrázok

Obrázok
 
jankode
Príspevky: 106
Registrovaný: 20.9.2008
Kraj: Bratislavský

Re: problematika kvality benzinu

Streda, 18. Marca 2009, 20:34

Jurki berie staré štátne zásoby a preto je tam taká cena ako je, kvalita otras.
Jetka - Luk Oil má vysoký obsah síry a preto je aj lacnejšia ako iné čerpačky, tú naftu si môžeš dávať do starších aut /Tipo, Felicia, Peugeot/ ale nie do novších áut.
Shell - palivo zo Slovnaftu len pridané svoje aditíva
OMW - dovoz z Rakuska

Ja tankujem v Rakúsku, lebo okrem lepšej ceny má Rakúska nafta menej síry /iná ropa ako berie Slovnaft/ a u nich je to štandart, u nás si za kvalitnejšiu naftu priplácaš /Shell, OMW/. Teraz som bol v Madarsku na víkendovom nákupe a na Shell som bral naftu do plna /liter 25,80/.Auto ide ako hodinky, tichúčko. Si ľudia uvedomnte že Common rail je dosť citlivý na kvalitu nafty a ak na tom budete šetriť zbytočne potom budete vyhadzovať peniaze za vstreky.
Odporúčam Shell, OMW, AGIP, ESSO.
Určite nie: JET, JURKI, TESCO, HYPERNOVA a podobné somariny. [-X
 
Užívateľov profilový obrázok
PiraTMB
Príspevky: 303
Registrovaný: 28.12.2008
Auto: MB
Kraj: Košický
Bydlisko: Cassovia

Re: problematika kvality benzinu

Streda, 18. Marca 2009, 20:44

jankode
- pekne rozpisane, toto tu chybalo =D> dik
ObrázokObrázok

Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Mireck
Príspevky: 357
Registrovaný: 2.11.2008
Auto: E32 735i, E21 320,
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: problematika kvality benzinu

Streda, 18. Marca 2009, 20:47

jankode napísal:
Jurki berie staré štátne zásoby a preto je tam taká cena ako je, kvalita otras.
Jetka - Luk Oil má vysoký obsah síry a preto je aj lacnejšia ako iné čerpačky, tú naftu si môžeš dávať do starších aut /Tipo, Felicia, Peugeot/ ale nie do novších áut.
Shell - palivo zo Slovnaftu len pridané svoje aditíva
OMW - dovoz z Rakuska

Ja tankujem v Rakúsku, lebo okrem lepšej ceny má Rakúska nafta menej síry /iná ropa ako berie Slovnaft/ a u nich je to štandart, u nás si za kvalitnejšiu naftu priplácaš /Shell, OMW/. Teraz som bol v Madarsku na víkendovom nákupe a na Shell som bral naftu do plna /liter 25,80/.Auto ide ako hodinky, tichúčko. Si ľudia uvedomnte že Common rail je dosť citlivý na kvalitu nafty a ak na tom budete šetriť zbytočne potom budete vyhadzovať peniaze za vstreky.
Odporúčam Shell, OMW, AGIP, ESSO.
Určite nie: JET, JURKI, TESCO, HYPERNOVA a podobné somariny. [-X



Pisali sme tu skor o benzine nez o nafte no :roll:

Inac OMV dovoz z rakuska je tak cca od Bratislavy po Martin a sem na vychod uz cisterna nedojde iba raz za cas. Takze aj na OMV vozia neviem co a pridavaju svoje aditiva.
E32 - 735i Alpinweiss
E21 - 320 Čečečervena
EX - E30 - 318i
 
Užívateľov profilový obrázok
retepp1
Príspevky: 319
Registrovaný: 30.1.2009
Auto: E46 330D
Kraj: Košický

Re: problematika kvality benzinu

Streda, 18. Marca 2009, 22:44

Rimi napísal:
ja som mal na mysli pouzivanie aditiv pri tychto benzinoch,tieto benziny uz su totiz obohatene o tie aditiva. Ak tam das naftu od Jurkiho tak ti to pomoze urcite,kedze ta voda ktora je v tom diesly aspon dostane farbu..Po natankovani na Jurki odisiel motor na Mercedese..

Ja som raz natankovala do svojho golfíka naftu na Jurki a na druhý deň som ho už nenaštartoval...
Uplne sa mi upchalo sitko v nádrži nejakým svinstvom a neverím že to bola náhoda...
A ešte k téme maximalna spokojnosť s benzinkami Agip či už 95, 98, alebo diesel... Zatial stale maximalna spokojnosť ohľadom pomeru kvalita/cena.
BMW 318i E36
BMW 330D E46
BMW 640D xDrive F06
 
jankode
Príspevky: 106
Registrovaný: 20.9.2008
Kraj: Bratislavský

Re: problematika kvality benzinu

Štvrtok, 19. Marca 2009, 16:09

Mireck - viem že ste písali o benzíne a ja o nafte /tak nechápem načo točíš očami/, len som sa zapojil do uvedenej debaty, lebo aká je nafta taký je aj benzín, to spracovanie + aditíva - kvalita. Ja mám 2 autá jedno benzín, druhé diesel. Len nie každý vie kde je aká kvalita pohonných hmôt, tak preto som si to dovolil písať na príklade vlastného dieslu, lebo ten je viac háklivejší na kvalitu ako benzín. Podľa mojich info na celom území SR by mala OMW mať rakúske pohonné hmoty, nie naše. A donedávna sem vozil aj AGip ako je to teraz to neviem.
 
Užívateľov profilový obrázok
PiraTMB
Príspevky: 303
Registrovaný: 28.12.2008
Auto: MB
Kraj: Košický
Bydlisko: Cassovia

Re: problematika kvality benzinu

Štvrtok, 19. Marca 2009, 16:30

jankode
- osobne ti dakujem za info o PHM ktore si uviedol =D>
- diesel hlavne common rail je haklivy a tam sa neoplati setrit :wink:
ObrázokObrázok

Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Mireck
Príspevky: 357
Registrovaný: 2.11.2008
Auto: E32 735i, E21 320,
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: problematika kvality benzinu

Štvrtok, 19. Marca 2009, 21:46

jankode napísal:
Mireck - viem že ste písali o benzíne a ja o nafte /tak nechápem načo točíš očami/, len som sa zapojil do uvedenej debaty, lebo aká je nafta taký je aj benzín, to spracovanie + aditíva - kvalita. Ja mám 2 autá jedno benzín, druhé diesel. Len nie každý vie kde je aká kvalita pohonných hmôt, tak preto som si to dovolil písať na príklade vlastného dieslu, lebo ten je viac háklivejší na kvalitu ako benzín. Podľa mojich info na celom území SR by mala OMW mať rakúske pohonné hmoty, nie naše. A donedávna sem vozil aj AGip ako je to teraz to neviem.



Ved jas nie v zlom :wink:
E32 - 735i Alpinweiss
E21 - 320 Čečečervena
EX - E30 - 318i
 
Jofo
Príspevky: 9
Registrovaný: 27.10.2008
Bydlisko: Bratislava

Re: problematika kvality benzinu

Štvrtok, 16. Apríla 2009, 10:13

Tiez som experimentoval s benzinmi do BMW 520i E60 a po odskusani 95, 98 i 100 oktanoveho benzinu som dosiel k nazoru, ze u tohto motora 2,2 l nepocitujem rozdiel vo výkone vozidla ani spotrebe, urcite su ale rozdiely citit u vykonnejsich motorovych jednotiek...
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: problematika kvality benzinu

Štvrtok, 16. Apríla 2009, 12:31

na skusku som tankol 98 z agipu a vyzera to zatim lepsie pre spotrebu + ma to vyssi krutak. vyleziem jeden kopec na 5 co predtym sa mi nedarilo. zatim mam len 2. nadrz takze nemam to presne zratane ale sa mi vidi ze liter minimalne dole isla spotreba.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
Martin46
Autor témy
Príspevky: 2177
Registrovaný: 28.6.2007
Auto: BMW 130i +Quaife
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: problematika kvality benzinu

Štvrtok, 16. Apríla 2009, 21:37

ja tankujem slovensky agip 98 a super, naozaj je citit ze autu chuti, dokonca sa mi zda ze isla dole aj spotreba cca o 0.5 az 1 l. Je to neporovnatelne s Hypernovou...


inac pytal som sa na OMW ze skade beru paliva, a vraj "Slovnaft"
 
Užívateľov profilový obrázok
Inscene
Príspevky: 1114
Registrovaný: 20.10.2008
Auto: beamer
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: slovensko

Re: problematika kvality benzinu

Piatok, 15. Mája 2009, 10:53

mne v prievidzi na omw povedali ze rakusko ...a tak isto aj shell ale len 100vka racing je rakusko inak slovnaft setky ostatne
e46 330i
e28 544i
 
Užívateľov profilový obrázok
Kallon
Príspevky: 821
Registrovaný: 6.2.2008
Auto: VW Passat Variant
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Levice

Re: problematika kvality benzinu

Piatok, 15. Mája 2009, 20:59

Martin46 napísal:
ja tankujem slovensky agip 98 a super, naozaj je citit ze autu chuti, dokonca sa mi zda ze isla dole aj spotreba cca o 0.5 az 1 l. Je to neporovnatelne s Hypernovou...


inac pytal som sa na OMW ze skade beru paliva, a vraj "Slovnaft"


chlopi nehadzte slovnaft do druhej ligy, drviva vacsina CS na slovensku bere PHM od slovnaftu. slovnaft patri medzi europsku spicku v benzinoch, investovali dost do technologie. nafta je uz dost pochybna :-({|=
VW Passat Variant, 140kW,´18
PEUGEOT 308 SW, 73kW,´16
LADA Granta Liftback, 72kW,´17
LADA Kalina SW, 72kW,´17

EX:
SKODA Octavia Combi, 110kW, ´17
PEUGEOT 301, 68kW,´14
ROVER 25, 63kW, ´00
CITROEN C3 Picasso, 68kW, ´13
SUZUKI SX4, 88kW, ´12
BMW E90 320D, 120kW, ´06
BMW E36/5 318ti, 103 kW, ´97
OPEL Ascona C, 1.6 SR, 55kW, ´82
ŠKODA 120LS, 40,5kW, ´86
 
Užívateľov profilový obrázok
Ritchey
Príspevky: 504
Registrovaný: 10.12.2007
Auto: BMW 530d
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: BN

Re: problematika kvality benzinu

Sobota, 16. Mája 2009, 18:54

ja tankujem zatial iba evo diesel na slovnaftke v bn a kedze mam common rail motor asi pri tom aj ostanem (co poviete na slovnaft premium naftu vs shell premium naftu?) brat zvikne tankovat do merc ML400 iba jurki tesco a pod. a scasu na cas mu blbne motor uplne straca vykon asi to bude tou naftou...
BMW E39 530dA 142kw M/p-black (Born in Dingolfing 07/05/2002) (adopted in 2009)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných