... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

obchodna sekcia
 
reno
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 4.12.2011
Auto: BMW 530XD
Kraj: Nitriansky

cistenie filtra pevnych castic

Nedeľa, 4. Decembra 2011, 18:58

chcem si vycistit filter pevnych castic.Vie mi niekto poradit kde je presne umiestneny ? A este jedna vec , je pravda ze pri asi 200.000 km je nutne menit v automatickej prevodovke filter s olejom ???:smile: :smile: :smile:
 
Užívateľov profilový obrázok
michaltt
Príspevky: 3774
Registrovaný: 12.5.2011
Kraj: Košický

Re: cistenie filtra pevnych castic

Nedeľa, 4. Decembra 2011, 19:48

reno napísal:
chcem si vycistit filter pevnych castic.Vie mi niekto poradit kde je presne umiestneny ? A este jedna vec , je pravda ze pri asi 200.000 km je nutne menit v automatickej prevodovke filter s olejom ???:smile: :smile: :smile:


v automate by som menil aspon kazdych 60 000, ak to tam doteraz nikto nemenil tak uz si mal byt v Martine
BC Racing,OZ Futura 19",AC Schnitzer TypeII 18",Powerflex FCAB,325mm fr. brakes,Electric fan+LF20 steering pump retrofit + many more
Lowered wagon - pribeh
 
Užívateľov profilový obrázok
eEDOo
Príspevky: 860
Registrovaný: 16.8.2010
Auto: BMW E61
Kraj: Žilinský

Re: cistenie filtra pevnych castic

Nedeľa, 4. Decembra 2011, 21:07

DPF filter: zalezi od toho aky mas rocnik. Niektore modely ho maju pod autom, cca v miestach zadnych spolujazdcov a niektore modely ho maju hned za turbom.
Mozno je ta prva moznost lepsie pristupnejsia. pri tej prvej sa to musi robit od motora (asi musi ist sanie von).
Pozri a uvidis.

Automat, ako pisal predo mnou, olej by sa mal menit pravidelne kazdych cca 60000km. Teraz je otazne, ze ci je to lepsie vymenit alebo nie, lebo novy olej moze vyplavit nejake usadeniny, co moze polozit automat, lebo 200.000km na prvu vymenu uz je celkom dost. Skus sa spytat uzivatela lubomt, robi automaty a je z martina.
Jazdim ako dochodca za 12l :(

------------------------------------------
 
Užívateľov profilový obrázok
Mi_t_is
Príspevky: 1459
Registrovaný: 2.5.2010
Auto: BMW E36 325iA
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: cistenie filtra pevnych castic

Pondelok, 5. Decembra 2011, 20:06

edoo- preto sa rozoberie a na spodku tej vane sa vyčistia tie piliny a bordel aby ho ten nový olej neroztrúsil.. aj s filtrom a tesnením sa to vymiena..tak smelo do toho :) čo najskôr a do martina :)
Na predaj:

Obrázok
Znaky BMW,Kľúčenka 1er,3er,5er,7er,X rada ,čiapočky ventilov BMW,///M
Reseter intervalov OBDI, OBDII, tlačidlo kľúča centrálu

Predám manžetu radiacej paky E34(pravá koža,nová),Lanko ručnej brzdy E36 -bubon


Kontakt

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných