... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

mmracing.sk
 
matuskoo
Autor témy
Príspevky: 116
Registrovaný: 28.10.2007
Auto: e83 35sd
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

E39 rychlost neukazuje a svieti abs/asc

Štvrtok, 17. Februára 2011, 16:26

caute chalani nemate niekto skusenost s takym niečim že mi neukazuje kolko idem a automaticky ani ekonomer,a taktiež svieti abs/asc.
diagnostika vypisala zly snimač abs vymenil som ho a myslel som že preto neukazovlaa rychlost ani ale nie abs zhaslo ale za chvilku rozvietilo som prešiel 10 metrov. diagnostika ukazala že


abs ventilfehler drehzahlfühlerfehler hinter links
čo som v google preložil ako
abs ventil porucha snímača otáčok poruchy po sebe zanechal
počitam že to neni dobry preklad.

takže neviete mi niekto s tymto poradit?

auto išlo jak malo až do kym som si nedal menit na zadnej naparave ramena všetky tak mechanik odj....kal abs čidla oby dve som vymenil ale aj tak nejde bojim sa že či to niečo nevyskratovalo lebo on tie čidla tak odblankoval že sa dotykali dva kable seba.
dobry mechanik by som povedal.
 
starML
Príspevky: 772
Registrovaný: 26.7.2007
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Mariánské Lázně, dříve Liptov

Re: E39 rychlost neukazuje a svieti abs/asc

Štvrtok, 17. Februára 2011, 17:01

matuskoo napísal:
abs ventilfehler drehzahlfühlerfehler hinter links
auto išlo jak malo až do kym som si nedal menit na zadnej naprave ramena všetky tak mechanik odj....kal abs čidla oby dve som vymenil ale aj tak nejde bojim sa že či to niečo nevyskratovalo lebo on tie čidla tak odblankoval že sa dotykali dva kable seba.
dobry mechanik by som povedal.

Máš tam tolik překlepů, že je problém pochopit ... možná to píšeš na mobilu, to potom není přehled.
abs ventilfehler drehzahlfühlerfehler hinter links znamená chyba ventilu ABS (nebo) snímač otáček vzadu vlevo

Problémem je jak toto LZ čidlo, tak i ten mechanik. Ono totiž při demontáži ramen došlo ke svěšení těch brzdových štítů a staré zpuchřelé kabely od snímačů ABS praskly, nebo praskly dráty uvnitř těch kabelů. Ale pokud jsi tyto čidla dal nová, tak by to fungovat mělo. Teď jde o to, jestli jste tam dali správná a bezvadná čidla. Netuším, proč mechanik "odblankoval" čidla, to je jako odizoloval? A dotýkali se kabely nebo dráty? Kabel má izolaci, drát už je bez izolace. Ale i kdyby se dva holé dráty při montáži dotknuly, pokud nebylo zapnuté zapalování - nemělo by se nic stát. Napiš mi BMW číslo těch čidel, které jste tam namontovali a VIN auta, porovnám to v katalogu. Mezitím koukni na pojistky 8, 17, 30 a 31.
Audi A3 30 gtron automat CNG
Octavia 1,5 TSI automat CNG Ex
Octavia 1,4 TSI manual CNG Ex
E60 530iA Ex
E39 530dA Ex
 
matuskoo
Autor témy
Príspevky: 116
Registrovaný: 28.10.2007
Auto: e83 35sd
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: E39 rychlost neukazuje a svieti abs/asc

Štvrtok, 17. Februára 2011, 21:59

Zajtra napíšem číslo kasne aj to čidla.
Ono to bolo presne takto ABS mi išlo aj rýchlosť ukazoval tachometrr aj ekonomer on mi vymenil tie ramena a povedal ze poškodil jeden senzor ze mám kúpiť novy ja ze Ok nahodil a bol som si pre auto a ABS nejde svieti hovorím mu Čo to on ze určiťe sa tinpokazila riadiaca jednotka ABS. Nechal som to tak napojil som to doma na diagnostiku a vypisalo poškodené kable na zadnom pravom tak som na to kukol a kable tam boli prerazene to tam mohlo skratovat vymenil som dnes aj to ABS cidlo ale diagnostike ukazuje to
Ventilfehler ......
Takze na tom zadnom ľavom Čo on robil to mohol Niako zle náhodit alebo neviem si predstaviť Čo by tam mohol zle náhodit.... Zajtra to idem mrknut zabil by som takého mechanika. Auto dôjde všetko funguje iba bucha náprava a on to dodrbe a teraz mi na palubovke svieti ABS asc jaaj bože
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: E39 rychlost neukazuje a svieti abs/asc

Piatok, 18. Februára 2011, 00:10

ak to nie je cidlo tak v krajnom pripade to moze byt aj odidena RJ ABS.
 
matuskoo
Autor témy
Príspevky: 116
Registrovaný: 28.10.2007
Auto: e83 35sd
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: E39 rychlost neukazuje a svieti abs/asc

Piatok, 18. Februára 2011, 11:34

chalani a tachometer nejde kvoli tomu že mi nejde abs?
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: E39 rychlost neukazuje a svieti abs/asc

Piatok, 18. Februára 2011, 11:54

Tak tak...to su tý špičkový mechanici......Z čidiel abs sa počíta aj rýchlost vozidla....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
johnyfly1
Príspevky: 5880
Registrovaný: 1.9.2008
Auto: E36/316i compact
Kraj: Žilinský

Re: E39 rychlost neukazuje a svieti abs/asc

Piatok, 18. Februára 2011, 12:04

a co sa pocita s cidla pri diferaku? ..ja mam na bmw fans napisane speedometer? :-k ten nepocita rychlost? ci nejak medzi sebou komunikuju tie na abs a ten na diffu? :roll:
E36 compact 316i           (||||)(||||)
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: E39 rychlost neukazuje a svieti abs/asc

Piatok, 18. Februára 2011, 12:06

E 46 nemáš žiadne čidlo na ani pri dife.....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
johnyfly1
Príspevky: 5880
Registrovaný: 1.9.2008
Auto: E36/316i compact
Kraj: Žilinský

Re: E39 rychlost neukazuje a svieti abs/asc

Piatok, 18. Februára 2011, 12:09

jaj to ma asi len e36 :D
E36 compact 316i           (||||)(||||)
 
starML
Príspevky: 772
Registrovaný: 26.7.2007
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Mariánské Lázně, dříve Liptov

Re: E39 rychlost neukazuje a svieti abs/asc

Piatok, 18. Februára 2011, 12:29

matuskoo napísal:
win auta ..............BS49154 a čidla su ne original bmw, čislo ich je AS4045,34 52 1 182 160 a mysliš že kvoli tomu nejde tachometer?

Ano, signál čidel ABS se používá k vyhodnocení úhlové rychlosti otáčení kol. A při známém obvodu kola je potom možno vyhodnotit rychlost vozu. Pokud nejde LZ čidlo, nejde ani tachometr. A když nejde tachometr, tak počítač neví ujetou vzdálenost a není schopen vyhodnotit spotřebu paliva. Logicky to souvisí, i když je to kvůli jednomu čidlu dost závad najednou. Ale když jsem měl já špatné LZ čidlo, nešel mi tachometr a spotřeba taky.

BMW číslo 34521182160 odpovídá typu čidla, které má být podle VIN použito u Tvého vozu, e39 525tds http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=33&fg=30 - potud je vše v pořádku. Jenže problém bude buď :
- výrobce respektive dodavatel toho "polskiego czujnika" AS4045 http://www.autosklep-car-man.pl/produkt-10189.html
- původní čidlo nebylo úplně odstraněno, např. po odvrtání tam zůstal zbytek, kvůli kterému nové čidlo "nevidí" na signální kolo se zuby

Osobně bych to nové čidlo vyndal, otvor bych prošťáral např. brčkem od limonády, jestli je díra průchozí a profoukal stlačeným vzduchem při otáčení náboje kola, aby se odstranily případné nečistoty. Pokud ani potom nebude auto fungovat normálně, asi bych pořídil čidlo od jiného dodavatele. Funkčnost čidla se dá třeba prověřit diagnostikou nebo osciloskopem, když otáčíš kolem (auto na zvedáku), jde to ztěžka, s automatem ještě hůř, ale jde to. Teď jde o to, co ten servisák má za vybavení.

Nechci být jako chrobák Truhlík, který všechno ví a všechno zažil. Ale mě, když měnily díl na zadní nápravě, tak mne sám mechanik upozornil, že kabely od čidel jsou zpuchřelé a že i při opatrné manipulaci s nimi může dojít ke ztrátě funkčnosti čidel a jestli je nechci rovnou vyměnit - a to jsem teda nechtěl. Ale asi za 14 dní se porucha zadního čidla dostavila, objednal jsem si čidlo a termín k opravě a za 35 min hotovo, platil jsem jen čidlo, práce vzhledem k předchozí opravě byla grátis. Jenže to bylo u http://www.autohaus-hager.de/ . Takže s tím poškozením starého čidla při opravě ramena je to tak 50/50, doporučuji o tom promluvit s mechanikem, reklamace asi moc průchodná nebude.
Audi A3 30 gtron automat CNG
Octavia 1,5 TSI automat CNG Ex
Octavia 1,4 TSI manual CNG Ex
E60 530iA Ex
E39 530dA Ex
 
matuskoo
Autor témy
Príspevky: 116
Registrovaný: 28.10.2007
Auto: e83 35sd
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: E39 rychlost neukazuje a svieti abs/asc

Nedeľa, 20. Februára 2011, 12:57

Problém vyrieseny, mechanika Čo tam montoval ABS cidlo soferove zadné pri montazi nalomil to nové čídlo a otrhol to čim sa pruchycuje čídko tým pádom to cidlo tam síce držalo ale bolo asi zle natocene a nesnimalo tak dal som nové a uz ide tachometer ABS asc ekonomer.
 
Užívateľov profilový obrázok
johnyfly1
Príspevky: 5880
Registrovaný: 1.9.2008
Auto: E36/316i compact
Kraj: Žilinský

Re: E39 rychlost neukazuje a svieti abs/asc

Nedeľa, 20. Februára 2011, 13:11

dufam ze to preplatil ten mechanik :D
E36 compact 316i           (||||)(||||)
 
starML
Príspevky: 772
Registrovaný: 26.7.2007
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Mariánské Lázně, dříve Liptov

Re: E39 rychlost neukazuje a svieti abs/asc

Nedeľa, 20. Februára 2011, 14:37

Obrázok

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných