... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Stop&go
Príspevky: 82
Registrovaný: 29.1.2013
Kraj: Trenčiansky

Re: Jemne kolisanie otacok na volnobehu

Nedeľa, 26. Februára 2017, 10:12

No mne sa to po pravde nezda moc normalne :-/ Co sa tyka tych vstrekov, tak si myslim, ze nie si daleko od pravdy, ked citam tie prejavy ;)
 
lubor96
Príspevky: 65
Registrovaný: 11.8.2015
Auto: BMW 320d E91 M47/T2
Kraj: Nitriansky

Re: Jemne kolisanie otacok na volnobehu

Nedeľa, 26. Februára 2017, 11:44

sipkam napísal:
Dnes som si ale odsledoval, ze ked sa na 1tke pohnem, a vyradim na neutral a auto je stale v pohybe, drzi si otacky o nieco vyssie ako ked zastane.. Ked zastane, otacky klesnu o nieco a rucicka zacne tancovat... Je to ozaj nepatrne ale dost ma to prekvapilo. Na zotrvacnost v pohybe su otacky o malo vacsie ako ked zastane... Je to normalne ? ](*,) Prisiel som na tou uplnou nahodou...
s tym poklesom otacok po zastaveni to mam rovnake, akurat nasledne netancuju, ale klesnu po zastaveni presne ako vravis.. vstreky by som mal mat podla diag. ok a robi mi to odkedy mam auto (1 rok).. hadam je to normalne :)
 
KANRYO
Príspevky: 14
Registrovaný: 10.8.2015
Auto: BMW 318i E90
Kraj: Bratislavský

Re: Jemne kolisanie otacok na volnobehu

Utorok, 28. Februára 2017, 00:10

tak trochu mi to pripomina problem, co som mal nedavno. tiez mi kolisali otacky a niekedy si ich drzal vyssie. asi rok dozadu mi palubak zacal ukazovat vysoku spotrebu(cca 11litrov), no realna bola normalna, tak som to neriesil. posledne dva mesiace mi aj skutocna spotreba stupla na nejakych 9. mesiac dozadu mi nechcel ani nastartovat a hned po starte sa udusil. diag stale nic. az sa nedavno s autom z nuly tazko rozbiehalo a pri pridani bolo pocut hucavy zvuk a rozsvietila sa kontrolka motora. bolo to zadrete EGR. po vycisteni zrazu spotreba podla palubaku 6litrov a vsetko ide ako ma.
mam sice benzin(N43), no EGR mame spolocne. skus zacat tym, kym sa pustis do niecoho drahsieho
KANRYO

BMW 318i E90 2.0 105kw A/T
ex - Seat Ibiza 6J 1.6 16V 77kw
 
Užívateľov profilový obrázok
sipkam
Autor témy
Príspevky: 252
Registrovaný: 13.8.2016
Auto: BMW e91 320d 2006
Kraj: Žilinský

Re: Jemne kolisanie otacok na volnobehu

Streda, 29. Marca 2017, 20:31

Nazdar chlapi...
Spat k tejto teme... Bol som objednany na stolicu, no medzi tym mi exlo turbo takze som musel primarne riesit to... Mensi update pozorovani.
1, cistenie MAF, nope... nic...
2. dnes som si zapol v hidden menu otacky motora v digitale. (menu 7.3) A tu ma zaujima, ci mate niekto odsledovane ake otacky sa vam na volnobehu drzia. Pri plne nezohriatom aute to bolo dnes prve z 2 merani. Otacky sa pohybovali od 828U/min do 832... Po 15 min jazde sa pohybovali od 829 do 831 no neskakali pravidelne a auto si drzalo 830 otacok... raz za 5 sekund to prebliklo na 829 alebo 831... zaujimave je, ze aj pri tak malej odchylke ako 1-2 otacky mi ta rucicka plava, tak ako v prvom prispevku na videu...

Pred stolicou som sa rozhodol dat auto na diag vstrekov a potom premysliet co dalej. Bohuzial jediny termin je na buduci tyzden tak hadam uz konecne na to pride. Viem viem, meria to len mnozstvo paliva nie prepad. Preto to cez vikend este zvazim a supnem to rovno na stolicu.

Teraz ma zaujimaju ale tie otacky digitalne ci nemate niekto odsledovane. Lebo calovat 100 euro za stolicu ak ma troli otackomer bude teda win. No minimalne budem mat dufam kludne spanie :) .

A este by som chcel teda vycistit EGR ventil, no uprimne som predposrany to robit na ceste pred domom s gola sadou :lol: . Ak pojdem na tu diag vstrekov popytm sa.
Hyundai i30 Fastback 2018, 1,4 T-GDi Style 103kW - dočasná stanica
ex BMW e91 320d 2006 120kW - navždy v <3
 
lubor96
Príspevky: 65
Registrovaný: 11.8.2015
Auto: BMW 320d E91 M47/T2
Kraj: Nitriansky

Re: Jemne kolisanie otacok na volnobehu

Streda, 29. Marca 2017, 22:06

sipkam napísal:
2. dnes som si zapol v hidden menu otacky motora v digitale. (menu 7.3) A tu ma zaujima, ci mate niekto odsledovane ake otacky sa vam na volnobehu drzia. Pri plne nezohriatom aute to bolo dnes prve z 2 merani. Otacky sa pohybovali od 828U/min do 832... Po 15 min jazde sa pohybovali od 829 do 831 no neskakali pravidelne a auto si drzalo 830 otacok... raz za 5 sekund to prebliklo na 829 alebo 831... zaujimave je, ze aj pri tak malej odchylke ako 1-2 otacky mi ta rucicka plava, tak ako v prvom prispevku na videu...

Teraz ma zaujimaju ale tie otacky digitalne ci nemate niekto odsledovane. Lebo calovat 100 euro za stolicu ak ma troli otackomer bude teda win. No minimalne budem mat dufam kludne spanie :) .
pri zohriatom motore otacky mam tiez od 829 do 831 cca, rucicka neskace, na zvuku tiez nic nepoznat, akurat mam to merane cez INPU a nie cez hidden menu, ale hadam je to to iste :D auto a motor mame rovnaky..
 
Užívateľov profilový obrázok
sipkam
Autor témy
Príspevky: 252
Registrovaný: 13.8.2016
Auto: BMW e91 320d 2006
Kraj: Žilinský

Re: Jemne kolisanie otacok na volnobehu

Streda, 29. Marca 2017, 22:18

Ja som z toho uz uplny debil. Na zvuku nic nepoznam, motor pekne pradie a podla mna aj pri najhorsej variante a to je rozmedzie +-4 otacok to nie je nic extra horibilne. Inak vazne dakujem za komentar, konecne to viem s niekym porovnat... Lebo hodnotu "idle rpm" neviem nikde poguglit.... [-o<
Hyundai i30 Fastback 2018, 1,4 T-GDi Style 103kW - dočasná stanica
ex BMW e91 320d 2006 120kW - navždy v <3
 
Užívateľov profilový obrázok
kompre
Príspevky: 899
Registrovaný: 29.10.2012
Auto: ex E90 325i
Kraj: Žilinský

Re: Jemne kolisanie otacok na volnobehu

Štvrtok, 30. Marca 2017, 07:16

ak ti to v hidden menu skace o jednotky otacok, tak jazdi spokojne dalej :) alebo vymen budiky :)
 
josep
Príspevky: 72
Registrovaný: 19.1.2017
Auto: BMW5 525d
Kraj: Košický

Re: Jemne kolisanie otacok na volnobehu

Štvrtok, 30. Marca 2017, 10:00

nic si z toho nerob je nas takych viac, co nepocuju to co by mali. Tiez som mal problem mal som pocit, ze pradie ako ma a pritom mechanik tam nieco pocul
 
Užívateľov profilový obrázok
BMWlive
Príspevky: 292
Registrovaný: 24.4.2011
Auto: BMW E90
Kraj: Bratislavský

Re: Jemne kolisanie otacok na volnobehu

Štvrtok, 30. Marca 2017, 14:57

josep napísal:
nic si z toho nerob je nas takych viac, co nepocuju to co by mali. Tiez som mal problem mal som pocit, ze pradie ako ma a pritom mechanik tam nieco pocul

dpc uz tu nespamuj v kazdom prispevku s tym fake uctom :evil:
 
nykto
Príspevky: 108
Registrovaný: 9.10.2016
Kraj: Zahraničie

Re: Jemne kolisanie otacok na volnobehu

Utorok, 4. Apríla 2017, 02:16

Mne zacala jemne skakat rucicka ako na tom videu. Menil som niekolko veci naraz, takze netusim ktora konkretna suciastka ci kombinacia suciastok to mala na triku.

Filter paliva, odlucovac oleja, nedobra odvzdusnovacia srubka a veko na nadrzke s chladiacou kvapalinou, niejake 2 cidla - ovladanie EGR.
 
Užívateľov profilový obrázok
sipkam
Autor témy
Príspevky: 252
Registrovaný: 13.8.2016
Auto: BMW e91 320d 2006
Kraj: Žilinský

Re: Jemne kolisanie otacok na volnobehu

Utorok, 4. Apríla 2017, 11:52

Dik za tip . EGR je moje podozrenie cislo 2 a palivovy filter cislo 3. No v utorok idem na stolicu so vstrekmi. Postrehol som, ze mi obcasne auto zatancuje pod zadkom a tu je aj vacsia odchylka v otackach 822-837. Obcas ide hladko a pekne si pradie, ako som pisal a otacky v hidden menu 829-831. Uprimne neviem co sposobuje jeho nalady, ale je to horsie jak so zenou :D . Stale je hlavne podozrenie na vstreky, no v utorok budem vediet viac. Najlepsia mozna varianta bude vstreky OK alebo OK v ramci moznosti a rovno budem volat do servisu na vymenu palivoveho filtra. Inak si stale myslim, ze ma trolia budiky. Lebo ta rucicka tancuje aj ked su otacky v hidden menu v rozmedzi 829-831. Cim viac sa v tom babrem a hladam pricinu, tym viac sa do toho zamotavam a mam pocit ze som uplny magor :D .
Separator a odvetravanie mam nove kvoli novemu turbu, takze skrtam.
Hyundai i30 Fastback 2018, 1,4 T-GDi Style 103kW - dočasná stanica
ex BMW e91 320d 2006 120kW - navždy v <3
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Jemne kolisanie otacok na volnobehu

Utorok, 4. Apríla 2017, 17:49

Ak ti aj vibruje auto (nie len rucicka), tak prve co si mal robit je ist za 20e na bmw diag zmerat korekcie. Podla toho sa odrazit dalej bud skuskou ostatnych systemov alebo vstreky von..
Najviac casu aj penazi usetris ked to auto das niekomu co robi bmw. Takto vymenis pol auta, vytrhas si vlasy, nakupis kopec bullshitov, odrbu ta traja "servisaci" a repasaci vstrekov a nakoniec znenavidis bmw :) a pritom to moze byt banalita...to bol iba tip...
 
Užívateľov profilový obrázok
kompre
Príspevky: 899
Registrovaný: 29.10.2012
Auto: ex E90 325i
Kraj: Žilinský

Re: Jemne kolisanie otacok na volnobehu

Streda, 5. Apríla 2017, 08:50

PeqpeK napísal:
Takto vymenis pol auta, vytrhas si vlasy, nakupis kopec bullshitov, odrbu ta traja "servisaci" a repasaci vstrekov a nakoniec znenavidis bmw :) a pritom to moze byt banalita...to bol iba tip...

Toto je casta zakezitost aj v autorizaku, ale aj u ludi co maju BMWcka v rukach :) (teda ta cast s vytrhavanim vlasov a menenim veci do radu) tomu sa clovek niekedy nevyhne. Ppokus omyl sa pri dnesnych autach coraz castejsie a vo vacsom mnozstve stava jedina metoda opravy, bohuzial.
 
Užívateľov profilový obrázok
sipkam
Autor témy
Príspevky: 252
Registrovaný: 13.8.2016
Auto: BMW e91 320d 2006
Kraj: Žilinský

Re: Jemne kolisanie otacok na volnobehu

Streda, 5. Apríla 2017, 17:13

PeqpeK napísal:
Ak ti aj vibruje auto (nie len rucicka), tak prve co si mal robit je ist za 20e na bmw diag zmerat korekcie. Podla toho sa odrazit dalej bud skuskou ostatnych systemov alebo vstreky von..
Pokial viem tak diag premeria len korekcie. Ale nie prepad a netesnosti. Áno máš pravdu najprv som plánoval diag, no čím viac som špekuloval, tým viac si hovorím, že tých 20 euro radšej investujem do poriadneho premerania vstrekov na stolici. Idem podľa svojho úsudku, a z toho mala čo viem, viem že diag mi na 100% nepovie v akom su stave a ja nerád robím veci polovicato. No pokial môžem byť v tom, že ak sú medze v norme, tak s najväčšou pravdepodobnosťou sú vstreky ok, šupneme to najprv na diag a uvidím.
Ostatne v dnešnom svete pokiaľ nemáš znamosti, môžeš len dufat (možno naivne) že ťa neodrbu. :)
Hyundai i30 Fastback 2018, 1,4 T-GDi Style 103kW - dočasná stanica
ex BMW e91 320d 2006 120kW - navždy v <3
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Jemne kolisanie otacok na volnobehu

Streda, 5. Apríla 2017, 18:13

Ak mas problemy s trasenim tak to na korekciach musis vidiet. Prepad na trasenie nema vplyv a zmeras ho bez demontaze vstrekov za par eur. Ale sak ked sa ti chce rozhadzovat to, tak proti chuti ziaden disputat :)
Oserie ta jedine ten, komu nezalezi na mene ...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných