... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
kutto
Príspevky: 60
Registrovaný: 28.11.2014
Kraj: Košický

Re: Plyn do auta

Pondelok, 6. Februára 2017, 09:38

Zaujímalo by ma či tá cena už akože bola finálna, že či už pri nej nejako rátali so zápisom aj, alebo len čisto za systém a montáž, to by som teda fest rád vedel. Záleží to od počtu valcov samozrejme, koľko kW má auto a podobne. No a musíš rátať s tým že teda niečo tam potom vychádza aj ten zápis do papierov, že či už retrofit alebo individuálna niečo stojí, že to nie je len tak ;)
 
Užívateľov profilový obrázok
rom1an
Príspevky: 78
Registrovaný: 4.8.2015
Auto: bmw e46
Kraj: Trnavský

Re: Plyn do auta

Streda, 8. Februára 2017, 11:15

podla toho co uz dnes viem tak by som povedal ze nie ze to je len za system, pracu a este k tomu si clovek musi ratat zapis, pretoze oni nemozu dat cenu so zapisom ked nevedia ake auto k nim pride, ci bude treba riesit individualny zapis alebo aky chapes ;)
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Plyn do auta

Streda, 8. Februára 2017, 15:19

cenu ti daju aj s montazou, zapis si riesis sam ale daju ti na to podklady

BTW chlapi ked uz riesime plyn, mate niekto skusenosti alebo info o LPG v priamostrekovych motoroch?
 
Užívateľov profilový obrázok
kutto
Príspevky: 60
Registrovaný: 28.11.2014
Kraj: Košický

Re: Plyn do auta

Štvrtok, 9. Februára 2017, 10:21

PeqpeK napísal:
cenu ti daju aj s montazou, zapis si riesis sam ale daju ti na to podklady

BTW chlapi ked uz riesime plyn, mate niekto skusenosti alebo info o LPG v priamostrekovych motoroch?

Máš na mysli niečo konkrétne ohľadom priamovstrekových? ohľadne čo toho viem, že je to komplikovanejšie teda možno nie komplikovanejšie, ale skôr servisy robia nepriame. Zdá sa mi, že pri priamych je to tak nejako, že tam auto vždy bude musieť ísť na isté percentá na benzín...
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Plyn do auta

Štvrtok, 9. Februára 2017, 12:38

Mam na mysli info kedy, kde, ako, co a nie dohady a zdania :)
 
Užívateľov profilový obrázok
Hugino
Príspevky: 4077
Registrovaný: 5.3.2012
Auto: E61&E70
Kraj: Bratislavský

Re: Plyn do auta

Štvrtok, 9. Februára 2017, 14:55

Treba sa asi pýtať rovno plynárov, ale raz keď som bol na výmene filtrov, tak montovali plyn do nafty a že je to veľmi podobné pri priamovstrekoch benzínových, že sa to kombinuje, (nejdeš len čisto na plyn)
E70 X5 4.8i
E61 530d LCi
Ex E39 540iA Touring " Alles unter acht zylinder ist sozial..."
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Plyn do auta

Štvrtok, 9. Februára 2017, 22:22

je uz lepsie riesenie priamovstreku nez 70/30? rozbehy a otacky na benzine a konstantna rychlost 70% plynu?

riesil niekto priamovstrek a vstrekovanie 100% kvapalneho lpg? respektive ma niekto kvapalne lpg v aute?
 
Užívateľov profilový obrázok
kormanak
Príspevky: 87
Registrovaný: 8.12.2014
Auto: nissan, bmw
Kraj: Trenčiansky

Re: Plyn do auta

Utorok, 14. Februára 2017, 09:51

pri priamovstrekovych to nejde len cisto na lpg to si treba uvedomit, podla toho co viem tak auto ide na nejakych 10-15% na benzin, neda sa to uplne urobit tak, ze by siel len na plyn, takze tam je to take no. Ale aj tak v prepocte by sa to malo stale oplatit si myslim. Len je tam rozdiel potom v tom, ze tak ako pri nepriamom nemusis benzinu nejako tankovat, tak pri priamom proste je potrebne tankovat aj aj.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Plyn do auta

Utorok, 14. Februára 2017, 14:44

chalani, piste len realne skusenosti nie "podla toho co viem" "myslim si a podobne", potom to vytvara zbytocne dohady, sirenie neoverenych informacii :)
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Plyn do auta

Utorok, 14. Februára 2017, 14:46

Myslim ze sa tu len velmi tazko dopatras relevantných info pretoze tieto systemy su moc drahe na to aby to ludia montovali bezne do aut... inak povedane je to hlupost...
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Plyn do auta

Utorok, 14. Februára 2017, 15:02

priamovstreke benziny - upravene benzinove vstreky, kvapalne lpg, kde je problem?
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
kormanak
Príspevky: 87
Registrovaný: 8.12.2014
Auto: nissan, bmw
Kraj: Trenčiansky

Re: Plyn do auta

Piatok, 17. Februára 2017, 09:48

tak z vlastnej skusenosti ti neviem povedat, kedze som to neriesil. Ale kamarat to chcel riesit, tak sme sa o tom bavili a bol sa v legase na to pytat, ze ci by to slo ako by sa to dalo a od neho mam tuto informaciu, ze proste vzdy bude musiet auto ist na nejake mnozstvo benzinu, ze bez toho to nepojde. Ale ked chces mat presne informacie, co sa tyka ceny alebo coho, tak myslim, ze by bolo najvhodnejsie keby si sa priamo na servis nakontaktoval a oni ti povedia. Predsa len ked maju s tym skusenosti tak ti budu vediet poradit. A co sa tyka mojho komentaru, tak sorry, ja som ti len chcel poradit ;)
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Plyn do auta

Piatok, 17. Februára 2017, 19:41

to je informacia vela rokov stara... ja chcem aktualne trendy ziadne 70:30 ale cisto kvapalne vstreky LPG, kedze na kvapalne LPG sa da uz startovat staci pred startom pockat kym sa odvzdusni system tak privstrek benzinu by som neriesil, preto je tu tato otazka, kto ma skusenosti ako je to dnes, pripadne kto pozna servis ktory take systemy realne montuje, nie taky kde ti pekne porozpravaju nieco co im sused plynar povedal
 
Užívateľov profilový obrázok
Fufik
Príspevky: 75
Registrovaný: 10.2.2013
Auto: 535 xd
Kraj: Prešovský

Re: Plyn do auta

Pondelok, 20. Februára 2017, 08:51

kutto napísal:
Zaujímalo by ma či tá cena už akože bola finálna, že či už pri nej nejako rátali so zápisom aj, alebo len čisto za systém a montáž, to by som teda fest rád vedel. Záleží to od počtu valcov samozrejme, koľko kW má auto a podobne. No a musíš rátať s tým že teda niečo tam potom vychádza aj ten zápis do papierov, že či už retrofit alebo individuálna niečo stojí, že to nie je len tak ;)

Vyse roka dozadu ked som si tieto veci zistoval, tak som v takomto jednom servise aj skoncil..ale bolo to z mojej strany asi viac zo zvedavosti...a nakoniec to dopadlo tak, ze to je zakladna suma za system. Ze oni si potom pracu priratavaju k tomu a samozrejme za zapis cenu nerataju..pretoze to je vec, ktoru si uz clovek riesi viac menej sam, ked dostanes od servisu vsetky veci na to aby si to mohol ist dat zapisat, takze aj v takom pomerne cenovo vabnom servise sa moze cena vysplhat..
 
Užívateľov profilový obrázok
kutto
Príspevky: 60
Registrovaný: 28.11.2014
Kraj: Košický

Re: Plyn do auta

Štvrtok, 23. Februára 2017, 14:11

Aha áno, ale nakoniec si si nedal v tom servise robiť či jak? Tak zápis to viem, že ti už si sám, ale tak nevedel som či takýto to nemajú inak, keď už majú také vábne, teda na prvý pohľad vábne ponuky ;)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných