... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

bmwtt.sk
 
dado142
Autor témy
Príspevky: 17
Registrovaný: 5.7.2015
Kraj: Žilinský

BMW E63 automat

Pondelok, 26. Decembra 2016, 14:07

Ahojte, mam BMW 630 CI auto slape ako hodinky, len mam ani nie problem, ale skor starost ohladom prevodovky, auto uz bude mat 220 000 km, niesom prvy majitel, takze netusim ako bolo o prevodovku starane, ale asi skor nebolo kedze pri vymene oleja isiel z nej olej ako zo spalenych hranoliek :D olej sme vymenili aj filter od vtedy ma nabehane pod 20 000 km, prevodvka radi pekne ani necitit pri nizkych otackach teda ked len jemne hladkam plyn a radi tusim ze pri 2000 uz preraduje na 1500 otacok ... ale zacina citelne radit pri agresivnejsom sposobe jazdy kedy uz ju taha do 3000 a viac. Pod pojmom citelne myslim, ze autom jemne cukne a je tam obcas citit aj taka oneskorena reakcia a strata vykonu, akoby na sekundu premyslala ci preradi a potom preradi a medzi tym auto strati tah na tu sekundicku ... nejako mi to nevadi, na manuale som bol zvyknuty :D ze som nie vzdy dokonalo pustil spojku a pri radeni autom cuklo sem tam, ale na automate to asi nieje normalne ... olej asi menit zbytocne netreba kedze je tam 20 000 km jedine skontrolovat hladinu ak je tam nejaky srob kontroly hladiny oleja na to ... otazka je, ci dokaze diagnostika nieco zistit, ked mi ale chybu ziadne auto nehlasi alebo ci mam dat prevodovku dole a niekde ju dat pozret skontrolovat pomenit opotrebene diely ... ??? alebo co, nieje to zatial take strasne akutne auto jazdi prevodovka radi len to je uz citelnejsie ... mozno ak by niekto co sa venuje prevodovkam mal aj nejaku skusenost podla tohoto odhadnut, co by mohlo byt zle .
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: BMW E63 automat

Pondelok, 26. Decembra 2016, 16:02

Netreba to vnimat nejak tragicky.....auto má už svoje km, a je normlálne že občas prevodovku citiš....Ak by tam boli nejaké mensie preklzy tak by to malo byt v pameti zavad ,nie tej hlavnej, ta sa uklada až pri poruche nejaké preklzy kedy je nesedí vstupna a vystupna rychlost otacok.....ale ako hovorim,ak do toho nechces pchat € tak nerieš....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
dado142
Autor témy
Príspevky: 17
Registrovaný: 5.7.2015
Kraj: Žilinský

Re: BMW E63 automat

Pondelok, 26. Decembra 2016, 20:07

No kedze v prevodovkach sa nejako nevyznam chcel som aj vediet, ako to chodi , lebp kdesi som cital ze repas stoji tak 1500 euro a ze sa robi rovnako ci je prevodovka uplne uz v riti alebo ci este ide v pohode ... ci je to naozaj pravda, lebo ak by sa to lacnejsie dalo pozret a opravit ze tee len nieco bude zle a ostatne v pohodke tak nemam problem to dat pozret, ale ak je to fuk ci to ide alebo uz nejde a stalo to vyjde na 1500 samozrejme ze to ju este budem drat kym pojde ...ale keby to bolo tak, ze viesco mas tu zle len toto tak to vyjde na 300 euro, tak kludne by som to dal spravit
 
dado142
Autor témy
Príspevky: 17
Registrovaný: 5.7.2015
Kraj: Žilinský

Re: BMW E63 automat

Pondelok, 26. Decembra 2016, 22:17

Ci sa to skratka oplati sa v tom sturat a vymienat teraz cosi samozrejme ak to nevyjde na cenu repasu alebo skratka len skontrolovat olej, jazdit a ked sa uz velmi pohorsi to dat zrepasovat.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: BMW E63 automat

Utorok, 27. Decembra 2016, 10:56

Sekanie moze robit mechatronika,niektora spojka opotrebovana,olej atd....ak by si chcel urobit komplet repas(lebo takto nemas sancu trafit co to robi) tak si priprav tak 2x tu sumu(len repasovana mechatronika stoji 1200€ ZF),kde su ostatne veci ako hydromenic,spojky,brzdy,vystupny hriadel atd...Prepokladam ze olej ste dali origo hej??Skus adaptacie dat urobit...
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6547
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: BMW E63 automat

Utorok, 27. Decembra 2016, 20:41

no za 1200 mechatronik od ZF je velmo dobra cena.... Obavam sa vsak ze to bude viac.... Da sa zohnat aj z DE, o nieco lacnejsie ako tuto, ale tych 1200 je naozaj asi spodna hranica.
 
dado142
Autor témy
Príspevky: 17
Registrovaný: 5.7.2015
Kraj: Žilinský

Re: BMW E63 automat

Streda, 28. Decembra 2016, 20:33

No uvidime mam bateriu uz KO v tom aute zajtra idem dat novu a naprogramovat ju ... rovno skontrolujem aj ci je dost oleja v tom automate .. co to spravi, predsa len automat riadi elektronika tak mozno aj kvoli baterii mu trosku hrabe ,,, lebo s ami zda ze po resetovani odpojeni baterie sa ten automat nejak adaptuje nie ??? lebo mne to auto ta bateria uz par krat zresetovala ze som si musel cas nastavovat a podobne ,,,
 
dado142
Autor témy
Príspevky: 17
Registrovaný: 5.7.2015
Kraj: Žilinský

Re: BMW E63 automat

Štvrtok, 29. Decembra 2016, 17:55

Ahojte dnes po vymene baterie a jej nakodovnani cez diagnostiku sa automat ukludnil a motor ide lahsie a tichsie aj na vilnobehu prestal vybrovat zaujimave .. ale aj tak som este objednany na kontrolu automatu a aj na diagnostiku nejaku jeho adaptaciu alebo kalibraciu ... ale uz radi celkom fajn ako predtym. No clovek predo mnou na to vsetko sral, takze este sa mozno po tejto prehliadke polepsi, lebo predoslu bateriu som vobec ani nemal nahratu co ju mohlo odpalit a aj robit blbiny. Dam este vediet ci boli nejake zmeny po tej prehliadke automatu.
 
Užívateľov profilový obrázok
horec
Príspevky: 26
Registrovaný: 27.1.2017
Kraj: Žilinský

Re: BMW E63 automat

Piatok, 27. Januára 2017, 17:20

od vcera mi nechce ist automat, pocul som, ze oprava je draha. je to pravda? potroboval by som ho dat opravit ale tolko za to vyhodit penazi fuha, neviete o nejakej lacnej suciastke?
 
josep
Príspevky: 72
Registrovaný: 19.1.2017
Auto: BMW5 525d
Kraj: Košický

Re: BMW E63 automat

Pondelok, 13. Februára 2017, 13:25

@horec tak automaty su celkovo drahe, niekedy aj jedna suciastka stoji 1000 euro, ale zalezi aj od toho aka a kde ju objednavas alebo kupujes. Mna by nikdy nenapadlo kupit si automat, lebo viem co to obnasa
 
Užívateľov profilový obrázok
broš
Príspevky: 29
Registrovaný: 14.2.2017
Auto: BMW X 6
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice

Re: BMW E63 automat

Utorok, 14. Februára 2017, 12:52

@josep známeho v zahraničí vyšla dorbná súčiastka na automat okolo 900 euro, skoro ho porazilo, tak ale bez toho auta by bol stratený, tak to zaplatil
 
Užívateľov profilový obrázok
dancull
Príspevky: 45
Registrovaný: 16.2.2017
Auto: 320 d
Kraj: Bratislavský

Re: BMW E63 automat

Štvrtok, 16. Februára 2017, 13:07

tak to teda je drahe a co viem tak tam ti netreba velku suciastku ale neviem ci netreba len nejaky cip vymenit pri tych automatoch
 
gajdoš
Príspevky: 117
Registrovaný: 17.1.2017
Kraj: Trnavský

Re: BMW E63 automat

Piatok, 17. Februára 2017, 12:43

ano treba tam asi len cip menit ale ten draho vyjde, tiez som ho raz dal menit a neviem ci ma to okolo 1000 eur nevyslo aj s pracou
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: BMW E63 automat

Piatok, 17. Februára 2017, 22:36

O jakom cipe je rec prosim ta??
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: BMW E63 automat

Sobota, 18. Februára 2017, 17:43

No pozeram ze sa tu zbehla zase partia odbornikov na automaty haha

Ako by si chcel aby ta prevodovka radila pri agresivnejsej jazde prosim ta? To nie je variator ](*,) mas to uplne v poriadku :thumbup:
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 15 neregistrovaných