... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
obchodna sekcia
 
cuir
Autor témy
Príspevky: 139
Registrovaný: 9.10.2016
Auto: E91 320D
Kraj: Bratislavský

Re: [E91 320D M47T2 11/2005] cuir

Štvrtok, 24. Novembra 2016, 01:04

dnes uspesne zapsane tazne do papiru vozidla. Takze je vse legalni :)
zaroven jsem se domluvil na mereni emisi a kontrolu readiness kodu. Tak zvazuju jestli si tam zkusmo zajedu jeste pred koncem moji STK, protoze ikdyz bych neprosel tak mi znamku prej neodeberou. Coz je fajn vedet predem :)

No a protoze mam technickou az za cca 1 rok a 2 mesice, tak jsem si jeste nechal seridit svetla, respektive zkontrolovat, protoze jsem je mel vydelane a nastavoval jsem je jen podle vrat a nebyl jsem si uplne jistej jestli nahodou neoslnuju... nicmene nastavene byly ve vsech smerech spravne, nebylo treba nic menit. Coz me potesilo..

poplatek za spravnost montaze a test funkce zapojeni na STK 300kc
kontrola spravnosti serizeni svetlometu a pripadne serizeni na STK 100kc
poplatek na magistratu za zapis tazneho do TP 50kc.
cas potrebny na komplet vyrizeni tehle saskarny - 2 hodiny + cca hodinka prace s photoshopem pro vytvoreni typoveho listu k taznemu zarizeni :D

celkem: 242 257Kč
 
Užívateľov profilový obrázok
Finfárum
Príspevky: 16
Registrovaný: 2.2.2015
Auto: F30
Kraj: Bratislavský

Re: [E91 320D M47T2 11/2005] cuir

Utorok, 29. Novembra 2016, 00:39

cuir napísal:
cas potrebny na komplet vyrizeni tehle saskarny - 2 hodiny + cca hodinka prace s photoshopem pro vytvoreni typoveho listu k taznemu zarizeni :D
Pre tých, čo nevedia robiť s Photoshopom, alebo len chcú robiť veci tak ako sa majú, si môžu typový list vybaviť oficiálne na www.helpreg.cz
Na rozdiel od slovenského importéra BMW je to bezplatné a príslušný dokument príde poštou aj na Slovensko.
Okrem typového listu k ťažnému zariadeniu sa dajú vybaviť aj iné papiere - kolesá apod.
 
cuir
Autor témy
Príspevky: 139
Registrovaný: 9.10.2016
Auto: E91 320D
Kraj: Bratislavský

Re: [E91 320D M47T2 11/2005] cuir

Utorok, 29. Novembra 2016, 11:19

Finfárum napísal:
Pre tých, čo nevedia robiť s Photoshopom, alebo len chcú robiť veci tak ako sa majú, si môžu typový list vybaviť oficiálne na http://www.helpreg.cz
Na rozdiel od slovenského importéra BMW je to bezplatné a príslušný dokument príde poštou aj na Slovensko.
Okrem typového listu k ťažnému zariadeniu sa dajú vybaviť aj iné papiere - kolesá apod.

dobre vedet :) mas s nima osobni zkusenost a i pripadne jestli jsi pres ne neco resil tak co a na kolik to vyslo? ... diky.
 
Užívateľov profilový obrázok
Finfárum
Príspevky: 16
Registrovaný: 2.2.2015
Auto: F30
Kraj: Bratislavský

Re: [E91 320D M47T2 11/2005] cuir

Utorok, 29. Novembra 2016, 22:15

cuir napísal:
dobre vedet :) mas s nima osobni zkusenost a i pripadne jestli jsi pres ne neco resil tak co a na kolik to vyslo? ... diky.

Riešim s nimi všetko keď potrebujem nejaké papiere k BMW. Je to bezproblémové, rýchle a hlavne bez zbytočných otázok. Naposledy som riešil vystavenie typového listu na elektrické ťažné - neplatil som nič, ako ostatne vždy. Stačí poslať kópiu techničáku a typ zariadenia, ktoré ideš inštalovať. Všetko potrebné ti príde poštou do pár dní. Keď som tieto veci riešil s importérom v BA, boli s tým vždy strašné opletačky a nepochodil som...
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: [E91 320D M47T2 11/2005] cuir

Streda, 30. Novembra 2016, 07:41

Ale musí to byť schválené asi priamo automobilkou nie? Dosť pochybujem, že im pošlem fotokópiu techničáku, napíšem im že tam chcem dopísať 19tky a 20tky kolá, či nikdy v živote na auto nešli a oni mi pošlú papier, ktorý bude vlastne nepravdivý na vlastné náklady a nezaplatím ani euro.
Nur Original ist Legal.
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: [E91 320D M47T2 11/2005] cuir

Streda, 30. Novembra 2016, 07:57

To je nejaka charita ked to vystavuju zdarma ? Ake autorizacie vobec maju ?
 
cuir
Autor témy
Príspevky: 139
Registrovaný: 9.10.2016
Auto: E91 320D
Kraj: Bratislavský

Re: [E91 320D M47T2 11/2005] cuir

Streda, 30. Novembra 2016, 12:25

Finfárum napísal:
Riešim s nimi všetko keď potrebujem nejaké papiere k BMW. Je to bezproblémové, rýchle a hlavne bez zbytočných otázok. Naposledy som riešil vystavenie typového listu na elektrické ťažné - neplatil som nič, ako ostatne vždy. Stačí poslať kópiu techničáku a typ zariadenia, ktoré ideš inštalovať. Všetko potrebné ti príde poštou do pár dní. Keď som tieto veci riešil s importérom v BA, boli s tým vždy strašné opletačky a nepochodil som...

no jak pisou nademnou , je to zvlastni ,ale pokud je to skutecne tak, pak mockrat diky za odkaz, urcite se nekdy bude hodit. A i kdyz by to nejake penize stalo, tak pokud to bude umerne a nebude to nesmysl v radech tisicu jaky si uctuje treba DEKRA, tak pak je to elegantni cesta. Protoze nutno uznat, ze muj typovej list vytistenej na bezne ingoustovce s nizkou kvalitou tisku se technikum moc nelibil. Ale trval jsem na svem, ze toto je typovy list dodany od prodejce, jen je nemel natistene kdyz jsem zarizeni kupoval a tudiz mi rekl, ze mi ho vyplneny posle do emailu a ja si ho jen vytisknu a ze s tim nebudu mit problem. NA tomto jsem trval a nakonec ikdyz brblali mi to potvrdili. S touhle firmou by to asi bylo bez brblani.
 
Užívateľov profilový obrázok
Finfárum
Príspevky: 16
Registrovaný: 2.2.2015
Auto: F30
Kraj: Bratislavský

Re: [E91 320D M47T2 11/2005] cuir

Sobota, 3. Decembra 2016, 00:34

Milosss napísal:
Ale musí to byť schválené asi priamo automobilkou nie?
Společnost je smluvním partnerem společnosti BMW Vertriebs GmbH - organizační složka Česká republika, akreditovaného zástupce a importéra značek BMW a MINI pro ČR. http://www.helpreg.cz/bmw

Výhodou EÚ ako i jazykovej blízkosti ČR je ten, že všetky papiere sú platné aj v SR bez úradného prekladu. Treba zdôrazniť, že dokumenty vystavia len k schváleným a originálnym dielom, ktoré sú certifikované pre daný model a sú pre neho určené. Z tohoto dôvodu si pýtajú sken TP - na jeho základe kontroluje zhodu dielov, pre ktoré sa certifikát vydáva.

Nepoznám úplne pozadie, ale vyzerá to tak, že tú administratívnu činnosť dotuje priamo výrobca na základe zmluvy o akreditovanom zastúpení. Niektorí zástupcovia automobiliek robia podobnú činnosť tiež bezplatne, lebo to po nich vyžaduje priamo výrobca. Ten má záujem, aby majitelia jeho vozidiel mali lokálnu podporu a mohli ich bezproblémovo užívať spôsobom, pre ktoré ich vytvoril.
 
cuir
Autor témy
Príspevky: 139
Registrovaný: 9.10.2016
Auto: E91 320D
Kraj: Bratislavský

Re: [E91 320D M47T2 11/2005] cuir

Utorok, 20. Decembra 2016, 16:38

no jedna zimni fotka, konecne jsem se dostal k vyfoceni toho social interieru :D a nakonec teda uz i ja jsem prezul na zimni.

zimni gumy s nazutim a vyvazenim + 10002kč

celkem: 252 259Kč
Prílohy
IMG_1787.JPG
IMG_1794.JPG
IMG_1793.JPG
IMG_1790.JPG
IMG_1786.JPG
IMG_1785.JPG
IMG_1784.JPG
IMG_1812u.jpg
Naposledy upravil/-a cuir v Štvrtok, 12. Januára 2017, 16:01, upravené celkom 1 krát.
 
cuir
Autor témy
Príspevky: 139
Registrovaný: 9.10.2016
Auto: E91 320D
Kraj: Bratislavský

Re: [E91 320D M47T2 11/2005] cuir

Štvrtok, 12. Januára 2017, 14:55

Jak snizit kilometrovy interval vymeny oleje z nesmyslnych 40 000km?

opet potreba notebook, kabel a nainstalovana INPA a TOOL32.

Spustite INPU a zjistite si jakou verzi DDE mate a jaky mate konkretni *.prg soubor. V mem pripade to je "D60M47A0.prg"
Pak inpu zavrete. Vic jiz neni potreba :) Najit se to da treba ve vypisu motorovych chyb.
hyba na  vali.JPG


spustne TOOL32
kliknete na "File" -> "load SGBD" a v adresarove strukture "C:/EDIABAS/Ecu" vyberte soubor "D60M47A0.prg" a kliknete na otevrit.

Pak kliknete na "cbs_reset" a nasledne do pole arguments napiste bez uvozovek treba "OEL; 22; 30"
IMG_1861.JPG


cislo 22 kdyz zmenite, tak tim menite procentualne zbyvajici kilometry z 40 000 kilometroveho intervalu (coz v mem pripade udelalo 10 000km) Ale u nekterych vozu je tento zakladni interval jiny, treba 25 000km a tim padem pri zadani cisla 22 v argumentu by byl zbyvajici najezd nizssi. Takze proste zadate cislo, podivate se kam se to hnulo a podle potreby si to upravite.
IMG_1860.JPG


Druhe cislo resi kolikrat bude aktivni upozorneni na vymenu oleje. Nemam to potvrzene a nechtelo se mi s tim uz drbat, ale melo by to byt tak, ze rozsah je 1-31 s tim ,ze 31 je stale aktivni ale ikdyz se tam da treba 20, tak to proste upozorni 20x40 000km coz je stejne davno za zivotnosti vsech techto vozu.

me zbyva do vymeny oleje cca 3500km,takze jsem do argumentu dal cislo "7" to mi ukazalo 3200km. Coz je fajn. Ale zaroven se mi pomerove zmenilo i datum,ktere by me za chvili otravovalo, protoze vim ,ze do te doby tolik kilometru neujedu.
IMG_1863.JPG


Takze pokud se vam stane to same, tak si zmente palubni datum na vyssi rok. Provedte pres palubak reset citace pro olej. Opet se vam tam ukaze 40 000km ,ale pocatecni datum bude diky zmene data v palubaku vyssi (vhodne je menit rok. Takze ted je treba 2017, tak jsem to zmenil na 2018 a tim padem po resetu to ukazalo 40 000km a az 2020).
Nyni provedte ponizeni kilometru pres tool32 (opet je potreba si zjistit jake procentuelni cislo je treba zadat, protoze mne se to napodruhe lisilo a jiz jsme nedosahnul hodnoty 3200km ,ale 3000. Coz je jedno a jako upozorneni to staci. Nasledne upravte datum v palubaku na spravne. Datum pro vymenu oleje se ale neupravi a zustane na vyssi hodnote.
IMG_1865.JPG


No a tuto onanii pokud si nechcete dat upominku do mobilu, psat si listecek do prihradky a podobne bude potreba provadet pri kazde vymene oleje. Obzvlast pokud mate mensi kilometrovy najezd a budete resit i upozorneni na datum.

Tento nesmysl 40 000 intervalu pro vymenu oleje si vysvetluju tak, ze v pripade, ze clovek jezdi do BMW, tak mu to tam nastavi na spravnou hodnotu a pokud si nekdo auto za ucelem usetreni strka k nejakemu garazmistrovi a ten to nastavit s nejvetsi pravdepodobnosti neumi, tak pak se vymena oleje majiteli v zasade nepripomina a musi si na to myslet sam a je to tim padem jakysi nekomfort za to, ze majitel vozu usetril a nedal prachy BMW.

Pokud nekdo znate lepsi zpusob jak toto vyresit tak budu rad za pouceni. Asi se da pres tool32 menit i datum, ale nevim ten argument a nejsem takovej znalec abych do toho stoural zcela sam a systemem pokus omyl tim travil cele dny. Tohle mi taky zabralo dost casu, ale asi mi nedela problem to jednou za vymenu oleje takto prenastavit. Holt to co by nastavoval pracovnik v BMW delam ja...Existuje-li vsat trvale reseni pro zmenu kilometru na upozorneni vymeny oleje tak sem s nim :)
 
cuir
Autor témy
Príspevky: 139
Registrovaný: 9.10.2016
Auto: E91 320D
Kraj: Bratislavský

Re: [E91 320D M47T2 11/2005] cuir

Streda, 18. Januára 2017, 22:58

hmmm jako ulita :) asi to udelam stejne ...
Prílohy
16003191_1374330252599059_8741855561872531715_n.jpg
16003191_1374330252599059_8741855561872531715_n.jpg (30.17 KiB) 2582 zobrazení
 
cuir
Autor témy
Príspevky: 139
Registrovaný: 9.10.2016
Auto: E91 320D
Kraj: Bratislavský

Re: [E91 320D M47T2 11/2005] cuir

Pondelok, 30. Januára 2017, 21:33

jelikoz mi par z vas praslo, ze i po flashnuti DDE stale neni DPF OFF a ze ti pise service, tak tady je jeste doplneni.

Po prehrati DDE podle postupu z postu cislo #108 se musi upravit jeste VO/FA (Vehicle Order/Fahrzeugauftrag) v obou jednotkach (FRM a CAS) a nasledne nechat nacist novy VO i zbyvajici jednotky. (VO a FA je to same, jen jedno je zkratka z anglictiny a druhe je zkratka z nemciny).
Pokud totiz prehrajete jen DDE mapou bez DPF, tak sice regenerace asi uz probihat nebude (nevim to jiste), ale v palubnim pocitaci v "SERVICE INTERVALL"budete mit zobrazenou zlutou ikonu DPF s neznamym intervalem poctu kilometru (misto zobrazenych km tam budou jen pomlcky) a pri kazdem zapnuti spinacky to pipne a zobrazi se hlaska o servisu.
Navic na diagnostice bude chyba diferencniho tlaku, pokud mate DPF jiz fyzicky odstranene (coz asi mate, jinak by jste DPF off neresili :D )

predpokladam tedy, ze kabel mate, SW nainstalovany a komunikaci funkcni.

1/spustit NCS expert a pokud nemate, tak si udelejte zalohu vsech jednotek a i hlavniho FSW_PSW souboru. Nebudu zde rozepisovat jak tu zalohu udelat, to je na internetu popsano milionkrat a spravne. Narozdil od postupu vypnuti DPF kde jsou navody neuplne, spatne a nebo zmatecne.
Takze pro vypnuti hlaseni servisu DPF bez kilometroveho intervalu je poteba zmenit VO a odstranit z nej atribut $200

Ted uz k samotnemu postupu zmeny VO
2/ "File" -> "Load profile" -> "expert mode" ->"OK"
3/ "F1" (WIN/ZCS/FA) -> "F3" (ZCS/FA f.ECU)
4/ v Pop-up okne vybrat model "E89" -> "OK"
5/ v dalsim Pop-up okne vybrat ECU "CAS" ->"OK"
6/ "F2" (Enter FA)
7/ v Pop-up okne vybrat model "E89" -> "OK"
8/ v Pop-up okne se zobrazi VIN vozidla a za nim bude posledni znak, ktery ve VIN neni napsany (je to znak kontrolniho souctu spravnosti VIN) nic neni potreba menit a ani tento kontrolni znak mazat. Staci jen potvrdit kliknutim na "OK"
9/ v dalsim Pop-up okne zapisete $200 do pole "Attribute" -> "Add"
10/ po kliknuti na "Add" se zvyrazni v seznamu atribut §200, kliknete na nej a nasledne ho vymazte ze seznamu stisknutim klavesy "Delete" (na klavesnici pocitace) -> "OK"
11/ "F6" (Back) chvili pockat az program provede operaci
12/ "F4" (Proces ECU) -> v Pop-up vybrat "CAS" -> "OK"
13/ "F2" (Change job) -> v Pop-up vybrat "FA_WRITE" -> "OK"
14/ "F3" (Execute job) po skonceni nahravani zavrete program a nasledne ho znovu spustte a pokracujte v praci.

VO je potreba zmenit i v jednotce FRM
Postup je naprosto stejny, jen v bodech 5/ a 12/ zvolite "FRM"
Po skonceni nahravani zavrete program a nasledne ho znovu spustte a pokracujte v praci.

Po uspesne zmene VO i ve FRM musite nechat vsechny jednotky nacist zmenu VO.
Takze postup budete opet opakovat a v bode 5/ je jedno jestli zvolite "CAS" nebo "FRM" ->"OK" nasledne kliknete na "F6" (Back) chvili pockate az program provede operaci
Nasledne kliknete na "F3" (Proces car) a pak na "F1" (Code car)

A to je vse. Probehne nahravani do vsech jednotek, auto bude vsemozne blikat a mrkat jak svetlama tak i na palubovce, budou vrcet ruzne servomotorky. Po uspesnem nahrani budou vyresetovane hodiny, denni kilometry a datum.
Dale pred prvnim startem doporucuji vymazat pamet zavad motoru. Obcas se stane, ze se tam ulozi chyba, ktera znemozni start, nebo odstavi actuator na turbu a podobne srandy. Tak jen aby pak nekdo nezacal zbytecne vyšilovat :)
Ukoncete program a je hotovo. Jiz by nemela byt v intervalech ikona DPF vubec jakkoli vyobrazena na diagnostice bude Diferencni tlak "0" a ve vypisu chyb se jiz nebudou zadne chyby tykajici se DPF zobrazovat.

Existuje i jednodussi postup a i lehce odlisny postup, ktery je take spravne, ale obzvlast v tom jednodussim postupu je snadne udelat chybu, proto si myslim, ze je lepsi udelat jednotlive kroky takto selektivne ikdyz to trva dele a je to mnohem vice klikani.
Navod jsem opet psal z hlavy a nemam k nemu zadne fotky ani print screeny. Pokud se nekomu z vas bude chtit a pri postupu jednotlive obrazovky bude ukladat, tak mi je muzete poslat, vlozim je do tohoto navodu a pridam k nim i doplnujici poznamky.
V pripade, ze jsem pri psani udelal nekde chybu a navod je nefunkcni tak mi taky napiste. Ale myslim si, ze by melo byt vse v poradku.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: [E91 320D M47T2 11/2005] cuir

Sobota, 7. Októbra 2017, 06:22

ak mas istu, ten olejovi servis ide nastavit cez nu
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
bibikuba
Príspevky: 34
Registrovaný: 27.12.2010
Auto: BMW E39 Touring
Kraj: Zahraničie

Re: [E91 320D M47T2 11/2005] cuir

Nedeľa, 8. Októbra 2017, 08:52

můžu se prosím zeptat jak se přes Istu nastavuje ten servis oleje,nikde jsem to tam nenašel..Samo mě zajímá,jestli Ista umí jen zresetovat olej,nebo se dá výměna nastavit třeba na deset tisíc km..Byla by to hodnotná rada i pro ostatní,myslím.
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: [E91 320D M47T2 11/2005] cuir

Streda, 1. Novembra 2017, 22:20

istad - vehicle management, service function, maintenance, cbs...

zmenu intervalu spravis cez ncs v kmb ak to podporuje, km_service_intervall
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 25 neregistrovaných