... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
wwwsusi
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 26.9.2010
Auto: e60 525d sedam
Kraj: Košický
Bydlisko: Kosice

BMW e60 525d Vacuova Pumpa - tecie olej

Streda, 4. Januára 2017, 10:44

Ahojte,

Tato tema sa tu rozoberala uz viac krat avsak u mna to skoncil inak ako u ostanych klubakov :)
Pred 2 rokmi som kupil auto, vsetko bolo super ziadny problem len som mal lavu stranu motora trocha zadzubanu od oleja..vysvetlenie bolo ze mi trosku slzi vacuova pumpa a ventilator to rozfuka a potom sa zda ze vsetko je od oleja..rok mi to nevadilo auto olej nezralo (od vymeny do vymeny v pohode)..ale rozhodol som sa ze to dam do poriadku..v servise som nechal pretesnit veko ventilov a tiez vymenit tesnenie vacuovej pumpy a zacal problem...olej tiekol ako divy..par krat po cesto prace (asi 10km) som musel doliat (asi deco)...rozobrali sme to druhy krat a v servise prisli na to ze na hlave valcov je taky hlinikovy polmesiac (vid obrazok) kde sa pripaja vacuova pumpa...vyzera to tak ze tie sruby co drzia ten polmesiac nemam original ale nejake "dopasovane" a pri dotahovani sa ten polmesiac deformuje = kraje drzia a hore v tom polobluku vznika mini medzera a cez tu medzeru tlaci olej.
NIe som automechanik takze neviem posudit to je relevatny dovod.

Viete mi poradit ci ten polmesiac viem kupit ako samostatnu suciastku a tiez ake original sruby by tam mali ist?
Prílohy
bmw_e60_530d_camshaft_position_after.jpg
IMAG1492[1].jpg
IMAG1490[1].jpg
 
boris2409
Príspevky: 41
Registrovaný: 25.5.2016
Auto: E60 530
Kraj: Košický

Re: BMW e60 525d Vacuova Pumpa - tecie olej

Streda, 4. Januára 2017, 16:12

Nedávno som dával dole veko ventylov a menil aj ten O krúžok. je doležite aby sedely rozmery inak ti do bude deformovat na 530D su 61X3.5 Obrázok A tie šruby sa mi zda boly rovnake ako ostatne.
 
Užívateľov profilový obrázok
wwwsusi
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 26.9.2010
Auto: e60 525d sedam
Kraj: Košický
Bydlisko: Kosice

Re: BMW e60 525d Vacuova Pumpa - tecie olej

Štvrtok, 5. Januára 2017, 11:10

61x3.5 je rozmer O-kruzku....toto som menil a dali sme presne ako ma byt...skor by som potreboval tie sruby co drzia ten "pol mesiac", su tam 2 sruby po stranach (prva fotka)..hore som pridal obrazok z netu a tam su tie v sruby v takom valcovom puzdre ale v mojom motore boli pouzite take 6-hrany (vid druha foto)...toto mi podla robi to ze mi nesedi.
 
next680
Príspevky: 8
Registrovaný: 10.1.2017
Auto: honda
Kraj: Prešovský

Re: BMW e60 525d Vacuova Pumpa - tecie olej

Utorok, 10. Januára 2017, 10:59

Zdravím! Veľmi zaujímavé tému, ďakujem vám ju zdvihol

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 19 neregistrovaných