... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

obchodna sekcia
 
Webster
Autor témy
Príspevky: 53
Registrovaný: 11.11.2016
Auto: E91
Kraj: Zahraničie

CCC a zapjení USB adaptéru

Piatok, 30. Decembra 2016, 19:28

Ahoj, pořídil jsem tento adaptér M2 MEDIA MOST USB a obsahuje všechno, co je na obrázku: Obrázok
+ optickou smyčku.
V autě mám nainstalovaný MULF 1 bluetooth a z rádia jde optika do MULF. Zajímalo by mne, jak to zapojit, aby mi fungoval jak MULF, tak tento nový adaptér?
Návod u toho je: stránka s návody
na obrázku je info, že to má jít z jednotky do MULF jedním kabelem a dalším do USB modulu a pak dalším do rádia - jakoby ne paraelní zapojení, ale seirové.
Je to tak?
Pokud bych chtěl následně přidávat další interface se vstupy do navigace, abych mohl připojit třeba couvací kameru, bude opět zapojeno seriově? Musím tedy optické konektory rozebírat? Jak to bude komunikovat s Idrive? Případně kam ho dát, jesli do kufru vedle MULF nebo raději za rádio dopředu do tunelu?

Plánuji k tomu totiž ještě současně připojit toto http://www.vpcentrum.eu/video-vstup-pro-bmw-se-starsim-syst-i-drive-ccc
který se zapojuje na kabel mezi jednotku a monitor - zde chci připojit couvací kameru.
Naposledy upravil/-a Webster v Piatok, 30. Decembra 2016, 21:06, upravené celkom 2 krát.
 
PetoK
Príspevky: 9691
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: CCC a zapjení USB adaptéru

Piatok, 30. Decembra 2016, 19:57

MOST je opticka linka, zariadenia su zapojene v kruhu za sebou do serie.
 
Webster
Autor témy
Príspevky: 53
Registrovaný: 11.11.2016
Auto: E91
Kraj: Zahraničie

Re: CCC a zapjení USB adaptéru

Piatok, 30. Decembra 2016, 20:44

PetoK napísal:
MOST je opticka linka, zariadenia su zapojene v kruhu za sebou do serie.
a jak potom pozná iDrive, jestli má vybrat z MULF nebo z toho interface?
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6547
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: CCC a zapjení USB adaptéru

Pondelok, 2. Januára 2017, 19:22

Webster napísal:
a jak potom pozná iDrive, jestli má vybrat z MULF nebo z toho interface?
Ako pise kolega vyssie, vsetky spotrebice na zbernici MOST su zapojene seriovo do kruhu. AKo ziarovky na vianocnom stromceku. Nic nie je pripojene paralelne, takze ked sa pripaja cokolvek dalsie, rozpoji sa zbernica a pripoji sa to seriovo medzi ostatne spotrebice. Po zbernici funguje komunikacia seriovo. Ak niektory z tychto komponentov vypadne alebo sa pokazi, prerusi sa zbernica a vsetko ostatne co je na nej, fungovat nebude.

Ten av vstup co mas na linku sa nepripaja na MOST zbernicu, ale ako LVDS (teda ako medzikus medzi monitor a jednotku ccc). Aktivuje sa asi spiatockou, alebo rucne nejakou kombinacnou skratkou s i-drive ovladacom, vypne sa obraz ktory ide z CCC a prepne ho na iny zdroj - cuvaciu kameru, alebo iny AV vstup.
To znamena ze obraz nie je integrovany v menu. Jednoducho ten system odpoji CCC od monitoru kam posle svoj vlastny video signal a ked skonci, znova pripoji k monitoru obraz od ccc.).
 
Webster
Autor témy
Príspevky: 53
Registrovaný: 11.11.2016
Auto: E91
Kraj: Zahraničie

Re: CCC a zapjení USB adaptéru

Pondelok, 2. Januára 2017, 20:54

Ten AV vstup je mi jasný, tam je to jak píášeš, dává se to mezi monitor a CCC - tam už jsem návody pročítal. A co se týče toho USB vstupu, tak tam to zapojím a prostě to fungovat bude? Takže bych to mohl nejdříve vyzkošet třeba tím, že bych vyřadil MOST z MULF a zapnul do toho ten USB? Případně budu muset rozebrat MOST co vede do MULF a zapojit do serie, aby z radia šlo do USB, z USB do mulf a z MULF do radia. M2 media bych tím pádem mohl nechat v kufru instalovaný vedle MULF v druhé díře vedle a do loketky bych natáhl pouze USB kabel? ;) A pak když to všechno nastartuju, tak se mi na iDrivu objeví rovnou odkaz USB?
 
Webster
Autor témy
Príspevky: 53
Registrovaný: 11.11.2016
Auto: E91
Kraj: Zahraničie

Re: CCC a zapjení USB adaptéru

Utorok, 3. Januára 2017, 18:58

Tak jsem zkoušel dnes zapojit MOST USB interface a nic. Vyhodil jsem MULF - zbyla mi tak optika z rádia. Přijpojil jsem napětí k vypínači a zapojil. USB flashdisk svítil, optika taky, ale v menu zmizl telefon(je jasné, když byl odpojen MULF) ale nic nového se neobjevilo. Uměl by někdo pomoci se zapojením nebo dokodovat?
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6547
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: CCC a zapjení USB adaptéru

Utorok, 3. Januára 2017, 19:24

Webster napísal:
Tak jsem zkoušel dnes zapojit MOST USB interface a nic. Vyhodil jsem MULF - zbyla mi tak optika z rádia. Přijpojil jsem napětí k vypínači a zapojil. USB flashdisk svítil, optika taky, ale v menu zmizl telefon(je jasné, když byl odpojen MULF) ale nic nového se neobjevilo. Uměl by někdo pomoci se zapojením nebo dokodovat?
JJ, na skusku to mozes zapojit namiesto MULF. Ak sa to bude instalovat potom, mozes optiku rozpojit kde chces, zvacsa sa tieto rozpoja priamo pri radiu (CCC) a ta zaracna krabicka sa instaluje niekde do kastlika pred spolujazdcom, apd.
Co sa tyka kodovania, vsetko sa musi kodovat, ale v navode sa pise ze sa to nakoduje samo... No, kazdopadne neviem, ale tak sa pise.
Kolkonka USB ti tam asi nepribudne, tak sa zobrazuje pri nakodovani 6FL usb audio interface a to je len s modulom mulf2high. Kolonka USB sa zobrazi az ked sa vyberie AUX, potom sa zobrazi este tusim AUX alebo USB. Tieto 3rd party zalezitosti sa vsak vacsinou simuluju cez ine MOST zariadenia, bud TV tuner alebo CD menic. Takze skus to pozriet cez cd menic a jednotlive CD. Nezabudni ze este treba poprepinat nejake switche podla modelu (a potom zresetovat system vypnutim auta a zapalovania na nejaky cas).
http://mobridge.us/sites/default/files/ ... hes_A5.pdf

Aj tam sa uvadza ze sa ta funkcia simuluje cez cd menic, takze treba hladat tam...
 
Webster
Autor témy
Príspevky: 53
Registrovaný: 11.11.2016
Auto: E91
Kraj: Zahraničie

Re: CCC a zapjení USB adaptéru

Utorok, 24. Januára 2017, 16:00

Tak musí se to ještě doprogramovat na jednotce. Musí se aktivovat přes DIAG. Každopádně jsem ho zatím dal stranou a chci tam dát origo MULF2 hight, takže ted ho ještě někde koupit ;)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných