... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

mmracing.sk
 
michy999
Autor témy
Príspevky: 15
Registrovaný: 18.10.2010
Auto: BMW 530d
Kraj: Trnavský

počas jazdy sa rozsvieti kontrolka DDE

Pondelok, 18. Októbra 2010, 20:01

Zdravim

Mam jeden problem. Ak autu trocha vypalim v rezime sport, vyhodi sa mi kontrolka zhavenia DDE. Vypnem motor, skusam natocit a nic... Takto asi 3-4 krat skusam natocit, potom chyti. Prosim poradte, v com moze byt chyba ?Mam 530d 2002
Ospravedlnujem sa ked uz tu je taka tema, ale nenasiel som nic.

Dakujem moc
 
starML
Príspevky: 772
Registrovaný: 26.7.2007
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Mariánské Lázně, dříve Liptov

Re: problem s kontrolkou DDE

Pondelok, 18. Októbra 2010, 20:52

Význam té kontrolky najdeš v originál návodu - na obrázku v příloze. Při startu studeného motoru znamená, že motor žhaví a okamžitě po zhasnutí máš startovat. Pokud se to stane za jízdy, máš zajet do autorizovaného servisu BMW. A tam Ti za příslušné peníze řeknou, to co já. Kontrolka signalizuje poruchu řídící automatiky motoru, vstřikovacího zařízení - protože do motoru jde málo nafty. Přečti si můj příspěvěk na bmw5/e39-530d-pada-mi-nafta-je-to-opravene-t12453-15.html a zkontroluj si chod čerpadel a množství dodávané nafty včetně výměny palivového filtru.
Prílohy
Indikator_warning_lights5.JPG
Audi A3 30 gtron automat CNG
Octavia 1,5 TSI automat CNG Ex
Octavia 1,4 TSI manual CNG Ex
E60 530iA Ex
E39 530dA Ex
 
jabmw
Príspevky: 133
Registrovaný: 18.2.2010
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: počas jazdy sa rozsvieti kontrolka DDE

Utorok, 19. Októbra 2010, 15:49

michy999 napísal:
Zdravim

Mam jeden problem. Ak autu trocha vypalim v rezime sport, vyhodi sa mi kontrolka zhavenia DDE. Vypnem motor, skusam natocit a nic... Takto asi 3-4 krat skusam natocit, potom chyti. Prosim poradte, v com moze byt chyba ?Mam 530d 2002
Ospravedlnujem sa ked uz tu je taka tema, ale nenasiel som nic.

Dakujem moc

diagnostike sa asi nevyhnes...može to byť vela vecí
 
michy999
Autor témy
Príspevky: 15
Registrovaný: 18.10.2010
Auto: BMW 530d
Kraj: Trnavský

Re: počas jazdy sa rozsvieti kontrolka DDE

Pondelok, 25. Októbra 2010, 18:49

No tak som bol na diagnostike, a vyhodilo mi jedinu chybu - predohrev. Nic viac..., vedel by niekto, co to moze znamenat ?
 
Užívateľov profilový obrázok
laky27
Príspevky: 39
Registrovaný: 1.9.2010
Auto: BMW 525 Touring (e39
Kraj: Košický

Re: počas jazdy sa rozsvieti kontrolka DDE

Utorok, 26. Októbra 2010, 22:52

stalo sa mi presne to iste minule cestou do Ke. v nadrzi bolo nieco okolo 5-7l nafty, dojazd cca. 120km. Prisiel kopec, plyn na obehovanie a prask... trhlo autom, vysvietilo DDE, drzal este v otackach ale akonahle som zosliapol spojku, padly otacky a motor skapal :roll: vypol som klucik, otocil opat na start a DDE uz nezhaslo. nasilu som ho stratol, presiel par metrov a opat... opat som nasilu startol a siel sa kuknut... super zavzdusneny system, do motora islo vela vzduchu. Nastastie za mnou isiel kamos (MGSnake :wink:), tak som sadol do auta, dosli sme do Ke po naftu, nalial som do auta a jazdim v pohode. Isto tam je nejaka netesnost a chyta vzduch. Akurat, ze ked je doost paliva, tak mu to az tak nevadi, ale ked uz je nadrz skoro prazdna, chyti vzduch a je hotovo. Tu temu co ti hodil starML si si precital? Vymenil 1 kruzok-tesnenie a bolo :smile: :o
 
michy999
Autor témy
Príspevky: 15
Registrovaný: 18.10.2010
Auto: BMW 530d
Kraj: Trnavský

Re: počas jazdy sa rozsvieti kontrolka DDE

Nedeľa, 5. Decembra 2010, 19:54

NO, tak dnes som siel asi tak 80-90 km/h. Zrazu z nicoho nic, kontrolka DDE, rozsvietila sa baterka a olej. Auto zhaslo, a ani za nič naštartovať.... Keď otočím kľúčikom, tieto kontrolky stále svietia. Už som ho ani nenaštartoval.V nádrži asi 15L paliva. Na diagnostike som bol nedávno. Som zúfalý. Viem že dalšia diagnostika ma neminie, ale neviete niekto v čom môže byť problém ?

Dakujem
 
starML
Príspevky: 772
Registrovaný: 26.7.2007
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Mariánské Lázně, dříve Liptov

Re: počas jazdy sa rozsvieti kontrolka DDE

Nedeľa, 5. Decembra 2010, 20:31

Dolej si naftu, ale budeš muset aspoň 20 litrů. V nádrži je elektrické palivové čerpadlo a to Ti asi nefunguje, takže posledních 15 litrů už CommonRail čerpadlo nenasaje. Budeš muset hodně dlouho startovat, protože elektrické čerpadlo to neodvzdušní, ale nakonec by to mohlo chytnout. No a pak si kup nebo oprav to elektrické.
Audi A3 30 gtron automat CNG
Octavia 1,5 TSI automat CNG Ex
Octavia 1,4 TSI manual CNG Ex
E60 530iA Ex
E39 530dA Ex
 
michy999
Autor témy
Príspevky: 15
Registrovaný: 18.10.2010
Auto: BMW 530d
Kraj: Trnavský

Re: počas jazdy sa rozsvieti kontrolka DDE

Nedeľa, 5. Decembra 2010, 21:26

OK, vyskúšam to. Ak by to bolo len v tom, budem rád. Stalo sa ti takéto niečo už ?
 
starML
Príspevky: 772
Registrovaný: 26.7.2007
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Mariánské Lázně, dříve Liptov

Re: počas jazdy sa rozsvieti kontrolka DDE

Nedeľa, 5. Decembra 2010, 21:49

Jo jednou tohle čerpadlo a předtím ještě jednou odešli pojistky F31(10) ve schránce nebo F54(25A) vzadu nad baterkou. A to relé K96 musí po zapnutí klíčku cvaknout a spustí se to čerpadlo v nádrži i pod vozem, přibližně pod sedačkou řidiče.

Obrázok

Obrázok
Audi A3 30 gtron automat CNG
Octavia 1,5 TSI automat CNG Ex
Octavia 1,4 TSI manual CNG Ex
E60 530iA Ex
E39 530dA Ex
 
michy999
Autor témy
Príspevky: 15
Registrovaný: 18.10.2010
Auto: BMW 530d
Kraj: Trnavský

Re: počas jazdy sa rozsvieti kontrolka DDE

Pondelok, 6. Decembra 2010, 08:53

Ešte ma napadla jedna vec, nie je možné aby mi zamrzla nafta ? No nič, idem to skúsiť dať dokopy. Naftu som si kúpil, len ešte nabíjam baterku, lebo som ju vyšlahal. Skúsim to potom pretočiť dám vedieť ako som dopadol. Zatial vdaka
 
starML
Príspevky: 772
Registrovaný: 26.7.2007
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Mariánské Lázně, dříve Liptov

Re: počas jazdy sa rozsvieti kontrolka DDE

Pondelok, 6. Decembra 2010, 09:03

Dneska je možné všechno. Ale pokud už byl motor v chodu, tak nafta teče přes filtr, který je vyhřívaný. A nespotřebovaná, už ohřátá nafta z přepadu se vrací zpět do nádrže, takže i v nádrži je teplejší a nezmrzne. To množství 15 litrů je pro závadu čerpadla v nádrži typické. No a nějaký aditiv na zimní období je vhodný vždy. Vyzkoušej to čerpadlo v nádrži, jestli vrčí.
Audi A3 30 gtron automat CNG
Octavia 1,5 TSI automat CNG Ex
Octavia 1,4 TSI manual CNG Ex
E60 530iA Ex
E39 530dA Ex
 
michy999
Autor témy
Príspevky: 15
Registrovaný: 18.10.2010
Auto: BMW 530d
Kraj: Trnavský

Re: počas jazdy sa rozsvieti kontrolka DDE

Pondelok, 6. Decembra 2010, 15:44

Takze už to je vyriešené. Bolo to v tom ako si písal, dolial som cca 20L nafty, chvilu popretáčal a chytil. Takže aspoň viem v čom je problém. Ono to vlastne začalo asi tým čo som písal na začiatku témy. Keď som mal v nádrži málo paliva, trocha som mu stupil, začalo svietiť DDE. Ale po pár štartovaniach chytilo. teraz to asi vyvrcholilo týmto.

Ďakujem pekne za rady, veľmi mi pohohli.
 
Užívateľov profilový obrázok
lionlion
Príspevky: 849
Registrovaný: 24.9.2009
Auto: E90 325d
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: počas jazdy sa rozsvieti kontrolka DDE

Pondelok, 6. Decembra 2010, 19:03

potom daj este vediet ci si menil to cerpadlo v nadrzi, ci bola chyba tam. Urcite sa to tu zide.
 
Bmw525dgb.
Príspevky: 1
Registrovaný: 1.1.2017
Auto: Bmw525d
Kraj: Košický

Re: počas jazdy sa rozsvieti kontrolka DDE

Nedeľa, 1. Januára 2017, 22:44

Zdravim chalani potrebujem poradit mam bmw 525d 120kw..presiel som po dialnici asi 60km..znicoho nic mi zrazu na zasvietila kontrolka DDE+zhavenie auto zrazu neslo vobec,od vtedy ne a ne nenastartovat..poradte..Dakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: počas jazdy sa rozsvieti kontrolka DDE

Utorok, 3. Januára 2017, 07:28

ak mas viac ako 15litrov nafty, podavacie cerpadlo pod vodicom na otocenie kluca vrci, tak je mozne, ze ti zomlelo palivovu sustavu
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných