... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
dudik1
Autor témy
Príspevky: 13
Registrovaný: 6.11.2013
Auto: 523i e61
Kraj: Zahraničie

bmw e61 problem s automatom

Sobota, 31. Decembra 2016, 14:32

Zdravim vas, som majitelom bmw e61 525i 2006 168tis km(pravych) mam nasledny Problem s automatom: Ked je Auto dlhsie stoji tak pri rozjazde z 1 do 2 pocitujem jemne kopnutie, ked sa Automat zohreje uz to nerobi. Akurad ked zaradim DS -sportovy mod tak je jemne kopnutie citit pri vsetkych rychlostiach. Olej Este meneny nebol. Zaujima o aky Problem sa jedna a cena opravy....
dakujem
 
tomikadze
Príspevky: 1039
Registrovaný: 10.8.2010
Kraj: Bratislavský

Re: bmw e61 problem s automatom

Sobota, 31. Decembra 2016, 18:19

ako prve vymen olej aj s preplachom v pakra jihlava a nasledne daj spravit adaptaciu AT, co by mali robit automaticky
ak to nepomoze skus novu hardy spojku
ja mam rovnaky "problem" na 525d.. mierne sklbnutie, nic drasticke, najprv som mal haluze ze AT je pred rozpadom ale potom som cital ze zf automaty
su tvrdsie na radeni, najma z 1-2-1...bol som na troch testoch AT u firiem na repas a kazda mi potvrdila ze AT je ok, dokonca priamo zf predavalo aditivum do oleja AT
daky zf fluid proti tomuto trhnutiu. Bmw dokonca oproti medvedovi radi jednotku ked zastavujes na cervenu a este si v pohybe, benz udajne dava 1tku az ked stojis.
Nie som mechanik len reprodukujem co som pocul a cital. Ja mam napr po vymene hardyny a je tam citelne zlepsienie, este ma cakaju silace na zadnej naprave uvidim ci sa to zmeni.
Ale mne to cuka jemne, neviem ci sa bavime o rovnakej veci...
kazdopadne prva vec olej, pripadne rovno si kup aj to aditivum do oleja, su aj ine znacky...liqui molly atd
 
Užívateľov profilový obrázok
peter9898
Príspevky: 175
Registrovaný: 9.12.2012
Auto: BMW 530xd f10 2016
Kraj: Prešovský

Re: bmw e61 problem s automatom

Nedeľa, 1. Januára 2017, 22:21

Pokial som vymenil olej v AT tak som maval kopnutia. Niekedy silnejsie niekedy menej silne inokedy radila AT bez kopancov a hladko. V ZF Jihlava mi vymenili olej kopance zanikli .. servisak povedal, ze bolo oleja malo ale nevedel povedat o kolko menej... Odvtedy nekope.
Auto malo v tom case najazd 256k KM a bola to jeho 1. vymena oleja AT
BMW 530d xDrive F10 A/T, r. v.: 2016, LCI
ex BMW 530d (e60) A/T, r. v.: 2007, LCI

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 47 neregistrovaných