... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: e60 blbne

Štvrtok, 25. Októbra 2012, 00:49

tak chlapi, hlasim sa k vam s rovnakym problemom.....
vcera za jazdy kratke prerusenie radia a nabehnutie hlasiek dynamic drive faulty a Tyre pressure monitor. Premazane chyby (na vsetkych jednotkach bolo undervoltage a este nejaky short circuit a dokonca overvoltage - proste energo robilo neplechu....)
Dnes odjazdene 150km bez problemov, ale zrazu cuknutie a vianocny stromcek, ovela lepsi ako vcera.....: Dynamic drive, ABS, DSC, Control systems, Restraint system, Active steering... proste vsetko out..... ... DOkonca aj rychlomer skapal na nulu pocas jazdy..... Vypol som na par minut, chyby zmizli ale ostala svietit kontrolka pasu. Proste bordel.
Teraz si vybrat co skor:
alternator, Ibs ci bateria.
baterka ma v klude 12,17V, myslite ze je off ? SKor myslim ze altik mi dava zbohom. Zajtra to napichnem a uz sa tesim na tri strany zavad, z ktorych aj tak nebudem mudry.....
 
dimensionone
Príspevky: 744
Registrovaný: 21.6.2010
Auto: 318d(F31)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Viničné

Re: e60 blbne

Štvrtok, 25. Októbra 2012, 08:40

Skús najskôr skontrolovať uchytenie + kontaktu :D .
Inak takéto závady skôr hovoria v prospech regulátora napätia - najlepšie nahodiť na inpu a pozerať ako alternátor tlačí pri rôznych záťažiach, či dochádza k vyrovnávaniu nad 14,4 V alebo sa to skôr drží na napätí baterky - to by znamenalo, že regulátor nič netlačí a pri väčšom odbere padne krátkodobo napätie pod 10 V a potom sa ti objavia tie krásne kódy.
 
biggiejr
Príspevky: 152
Registrovaný: 19.2.2012
Auto: BMW,e61-525d
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Prešov

Re: e60 blbne

Štvrtok, 25. Októbra 2012, 16:29

Neviem no ale za jazdy by ta to malo podrzat, myslim ze to nebude len v baterke
 
dimensionone
Príspevky: 744
Registrovaný: 21.6.2010
Auto: 318d(F31)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Viničné

Re: e60 blbne

Štvrtok, 25. Októbra 2012, 16:53

nemusí, mne to blblo aj za jazdy, hlavne pri prechode cez nerovnosti
 
Užívateľov profilový obrázok
KlementGotvald
Príspevky: 8
Registrovaný: 13.12.2016
Auto: e60 525d
Kraj: Bratislavský

Re: e60 blbne

Streda, 21. Decembra 2016, 21:47

airbone napísal:
tak chlapi, hlasim sa k vam s rovnakym problemom.....
vcera za jazdy kratke prerusenie radia a nabehnutie hlasiek dynamic drive faulty a Tyre pressure monitor. Premazane chyby (na vsetkych jednotkach bolo undervoltage a este nejaky short circuit a dokonca overvoltage - proste energo robilo neplechu....)
Dnes odjazdene 150km bez problemov, ale zrazu cuknutie a vianocny stromcek, ovela lepsi ako vcera.....: Dynamic drive, ABS, DSC, Control systems, Restraint system, Active steering... proste vsetko out..... ... DOkonca aj rychlomer skapal na nulu pocas jazdy..... Vypol som na par minut, chyby zmizli ale ostala svietit kontrolka pasu. Proste bordel.
Teraz si vybrat co skor:
alternator, Ibs ci bateria.
baterka ma v klude 12,17V, myslite ze je off ? SKor myslim ze altik mi dava zbohom. Zajtra to napichnem a uz sa tesim na tri strany zavad, z ktorych aj tak nebudem mudry.....

Kus neskoro k teme ale ako si dopadol??? Nieco podobne riesim prave teraz. Diky
e30 325i ex
e36 330i ex
e39 530d ex
e60 525d
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: e60 blbne

Štvrtok, 22. Decembra 2016, 00:59

bol vadny regulator napatia na altiku. Netreba nic merat, ale ho proste vymenit.
 
Užívateľov profilový obrázok
KlementGotvald
Príspevky: 8
Registrovaný: 13.12.2016
Auto: e60 525d
Kraj: Bratislavský

Re: e60 blbne

Štvrtok, 22. Decembra 2016, 08:31

Tak meral som alternator a dava 14,5 V, ale moze s casu nacas zadrbat regulatoru a napetie vyleti hore?
e30 325i ex
e36 330i ex
e39 530d ex
e60 525d
 
garazmajster
Príspevky: 1
Registrovaný: 23.12.2016
Auto: BMW E60
Kraj: Žilinský

Re: e60 blbne

Piatok, 23. Decembra 2016, 20:59

Zdravím, mám takový problém.
Máme E60 a přes noc jsme pravděpodobně nechali zapnuté mlhovky a ráno byla baterka vybitá. Dali jsme teda druhou a celý den jsme v pohodě jezdili. Na další den ráno zase stejný problém, auto nešlo nastartovat, jenom točí a naskočila kontrolka ABS a taková kontrolka jako je tempomat, ale to je asi něco společného s brzdovými destičkami. Ale čerpadlo v nádrží je slyšet že tahá.
Diagnostika mi nejde připojit, píše že to nekomunikuje s autem, je to nějaká Delphi.
Jsme už z toho na prášky, vůbec netušíme co by s tím mohlo být, tak kdyby nám někdo poradil, byli by jsme moc rádi, díky.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12243
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: e60 blbne

Piatok, 23. Decembra 2016, 22:00

DDE rele modre pri RJ motora bude opalene je typ c.1 a potom ibs na baterke a potom uz iba poriadna diag...
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných