... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

mmracing.sk
 
cucpo
Autor témy
Príspevky: 56
Registrovaný: 9.8.2016
Auto: X3
Kraj: Trenčiansky

klimatizacia v zime

Streda, 14. Decembra 2016, 21:24

Pani pls mozno dementna otazka ale mam nechat zapnutu klimatizaciu aj v zime ? Myslim ze kdesi som cital ze ano ze vysusuje vzduch ?
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: klimatizacia v zime

Streda, 14. Decembra 2016, 21:35

ak je vonku vysoka vlhkost tak ju mam zapnutu stale, aj s automatackou regulaciou vnutorneho okruhu. Ak je ¨sucha¨ zima, ako minuly tyzden, a dufam aj nasledujuce dni, aspon podla Aladina na to vyzera, tak klimu vypnem. Ale ked ju raz zapnem, tak nestukam to tlacitko 30x za den, lebo pri zapnutom kureni je to potom trosku kontraproduktivne, ze vysusis si vzduch vnutri, odrosia sa okna, a potom to vypnes, a horuci vzduch ten kondenzat z klimy pekne zasa premeni na vodnu paru a okna su zas zarosene.
ked tu klimu treba, tak ju treba zapnut a nechat tak.
a treba ju pravidelne pouzivat, raz za par dni, nech je zima akakolvek. Mne sa na ziadnom aute nestalo ani po 3 rokoch, ze by som musel riesit plesne a smrad a jebkat sa s ozonom atd. Ludia co klimu od oktobra do aprila nezapnu sa potom zvyknu cudovat, ze aj na polrocnom aute im v aute ¨srmdia ponozky¨
 
cucpo
Autor témy
Príspevky: 56
Registrovaný: 9.8.2016
Auto: X3
Kraj: Trenčiansky

Re: klimatizacia v zime

Štvrtok, 15. Decembra 2016, 07:34

Dik za info tak nejak som si to myslel aj ja takze pouzivam stale :-)
 
Užívateľov profilový obrázok
johnyfly1
Príspevky: 5880
Registrovaný: 1.9.2008
Auto: E36/316i compact
Kraj: Žilinský

Re: klimatizacia v zime

Štvrtok, 15. Decembra 2016, 15:39

aj ked klimu nepouzivate v zime, doporucuje sa aspon raz za mesiac pustit na par minut az sa trubky premazu :)
E36 compact 316i           (||||)(||||)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných