... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Acho
Autor témy
Príspevky: 34
Registrovaný: 23.9.2016
Auto: F10 530xD
Kraj: Bratislavský

Re: Kopanie prevodovky nova F10 530XD

Utorok, 8. Novembra 2016, 18:06

Potrebujem poradit - bol som v autorizaku koli obcasnemu "vynechaniu" motora/zapalovania de facto mi auto niekedy robi to, ze pri spomaleni a naslednej konstatnej rychlosti akoby vynechavalo zapalovanie, zial zavada sa v servise neprejavila ( robi to 2-3 tyzdenne vzdy iba obcas a nachvilu ), potvrdili ze to co popisujem poznaju a je na to "opatrenie" a sice vymena rozvodovky, kazdopadne ze to musia vydiet, nasledne odpojit rozvodovku a ak to bude OK je to potvrdene a objednavaju novu...

Neviete pls poradit ako by som spolahlivo vedel navodit takuto chybu ? ( samozrejme diag nic nehlasi a ani za svet to neviem spolahlivo nasimulovat ). Ono neni to nic strasne, ale auto je skoro nove a stve ma ze s nim musim furt nieco riesit ( ano je v zaruke, takze no stress, ale aj tak ma to serie... )

Vdaka
 
Acho
Autor témy
Príspevky: 34
Registrovaný: 23.9.2016
Auto: F10 530xD
Kraj: Bratislavský

Re: Kopanie prevodovky nova F10 530XD

Pondelok, 14. Novembra 2016, 10:52

Este mam otazku, moze byt to "kopnutie/drgnutie" pri studenom aute a zaradeni z P do D sposobene chybnou rozvodovkou ? ( ako som pisal po vymene prevodovky sa to pocitovo trosku zlepsilo, ale stale ked je studene auto a zaradim tak to "drgne" ak stojim silnejsie na brze tak zadok ako by jemne sadol a nasledne sa vrati, ak stojim na brze slabo tak sa auto o par kusok pohne ).
 
Užívateľov profilový obrázok
bohus
Príspevky: 117
Registrovaný: 12.6.2007
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nitra

Re: Kopanie prevodovky nova F10 530XD

Pondelok, 14. Novembra 2016, 13:40

potmehuth napísal:
Takze podla Teba je normalne, ked prides s poruchou do autorizaku. Nevedia, co to je, ale zacnu menit a potom Ti to daju zaplatit? Sa ukludni. Nikto od nich nechce, aby opravovali suciastky. Myslene to bolo tak, ze su "menici", ze ani nevedia, co autu je a len menia, kym vebec pridu na to, co tomu je!

POTMEHUTH ma pravdu priklad, vymena starteru za 400€ , uhliky na 100 % urcite nevymenia, ja si na starteri vymenim uhliky za 10€ a je jak novy, ludia sa menia v servisoch ani neviete ako, ide o principy, servisak ktory ma skolenia jak svina , kde musi vediet a vymenit kade co, tak podla mna zvladne aj uhliky vymenit, ale neurobito lebo 400 evri je pre servis lepsia varianta ako 100€, to je princip servisu, teraz myslim veci ktore su bezne opravitelne, ktore sa bezne robia, alebo rychlostna paka, ma volu? vymenia cely pakšament (250 evri material) ked staci vymenit tesnenia, a vymedzovacie podlozky za 50€ material. Teraz mam ale namysli veci ktore sa naozaj realne daju robit opravou. Nemam na mysli teraz prevodovku alebo turbo kde si to vyzaduje nastavovacie stolice ktore nema ziadny servis.
ex TRABANT 601 S limuzina, dvojtakt, vzd. chl, EURO -3
ex 318tds EURO 2
JAWA 175
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: Kopanie prevodovky nova F10 530XD

Pondelok, 14. Novembra 2016, 13:48

Ja som v nejakej inej téme spomínal klopkanie vo volante.
Oprava v autorizovanom servise by vyzerala tak, že sa vymení celý kokotinec na aktívnom riadení v cene okolo 1500.
Neznačkový mechanik riešil problém výmenou solenoidu a celá sranda vyšla na menej než 100 éčka.
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
Rado gt5
Príspevky: 21
Registrovaný: 16.10.2016
Auto: Bmw gt5
Kraj: Bratislavský

Re: Kopanie prevodovky nova F10 530XD

Štvrtok, 17. Novembra 2016, 21:48

Acho napísal:
Este mam otazku, moze byt to "kopnutie/drgnutie" pri studenom aute a zaradeni z P do D sposobene chybnou rozvodovkou ? ( ako som pisal po vymene prevodovky sa to pocitovo trosku zlepsilo, ale stale ked je studene auto a zaradim tak to "drgne" ak stojim silnejsie na brze tak zadok ako by jemne sadol a nasledne sa vrati, ak stojim na brze slabo tak sa auto o par kusok pohne ).
Ahoj sledujem tuto temu a ako sa to vyvija stym kopanim pri zaradeni z P na D....???pretoze mne to raz zacas urobi a niekedy aj tyzden nic ide bez chyby ni niekedy prekvapi a potom cely den trha kopne dopredu aj ked stojim na brzde...
 
Acho
Autor témy
Príspevky: 34
Registrovaný: 23.9.2016
Auto: F10 530xD
Kraj: Bratislavský

Re: Kopanie prevodovky nova F10 530XD

Piatok, 18. Novembra 2016, 13:57

Som objednany do autorizaku, idu odpojit rozvodovku aby sa potvrdila teoria ze je to tym... ak ano bude nasledovat jej vymena ak nie budu "badat" dalej. Ja som sa tu snazil od skusenych zistit ci to moze byt dovod ale relevantnu odpoved som nedostal...
 
Acho
Autor témy
Príspevky: 34
Registrovaný: 23.9.2016
Auto: F10 530xD
Kraj: Bratislavský

Re: Kopanie prevodovky nova F10 530XD

Piatok, 25. Novembra 2016, 09:56

UPDATE: po poslednej navsteve servisu, chyba potvrdena a objednali nove VTG...
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Kopanie prevodovky nova F10 530XD

Sobota, 26. Novembra 2016, 10:57

No ja som poslednu rozvodovku(kopanie) na GT opravil vymenou oleja.,,Kopanie zmyzlo az po par 100km.....Tento rok som riesil xd castejsie ako inokedy,ale v 95% pomohol novy olej+Adaptacie......

Tebe skusali menit najprv olej???To je lacnejsia varianta...
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Kopanie prevodovky nova F10 530XD

Sobota, 26. Novembra 2016, 11:58

Vymenu oleja v com? Rozvodovke? Ci v automate?
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Kopanie prevodovky nova F10 530XD

Sobota, 26. Novembra 2016, 20:33

V rozvodovke...tu mu predsa chcu menit....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Acho
Autor témy
Príspevky: 34
Registrovaný: 23.9.2016
Auto: F10 530xD
Kraj: Bratislavský

Re: Kopanie prevodovky nova F10 530XD

Nedeľa, 27. Novembra 2016, 09:52

Olej neskusali menit, rozhodli rovno o vymene.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných