... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

reklamne predmety bmwklub.sk
 
arna.pedros
Autor témy
Príspevky: 148
Registrovaný: 12.2.2012
Auto: BMW X5 E70 3d 285Ps
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: BRNO

X5 E70 vibrace do volantu

Pondelok, 13. Júna 2016, 18:35

Ahojte mam problem s vibracemi do volantu. Vyvazoval jsem kola ve 3 servisech naposledy v CHÁRA SPORT a vzdy to vibruje pri rychlosti mezi 110-120 km/h. Nevi nekdo kde muze byt problem???
 
undy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: X5 E70 vibrace do volantu

Utorok, 14. Júna 2016, 06:21

Ano, viem.

1. silentbloky predných ramien- tých dlhých spodných. Netreba meniť celé rameno, silentbloky sa dajú objednať v BMW a prelisovať, stoja cca 55 EUR kus, spolu sú na celej náprave 2 ks.
2. vyvážiť na vyvažovačke Hunter, ktorá meria aj so simuláciou prítlaku pneumatiky na vozovku
3. skontrolovať na tej vyvažovačke aj rovnosť diskov.

Po mojom cca 1,5 ročnom trápení mi pomohli až tieto tri veci. Bol som v nespočetnom množstve pneuservisov, kde ma ubezpečovali, že disky sú rovné a dobre vyvážené...až som narazil na servis, kde práve  technik z firmy od vyvažovačky  kalibroval tú vyvažovačku Hunter a vyvážil mi tam jedno koleso a naučil zároveň zamestnanca, ako sa to používa a čo všetko to dokáže. Odvtedy pokoj.
Mimochodom bol som aj v inom pneuservise s identickou vyvažovačkou, ale pán nemal ani poňatia, ako sa to vlastne používa...a nakoniec som bol u Simika, kde mi bolo povedané, že tie silentbloky nevydržia viac, ako 50000 km aj keď vyzerali OK, zvyšok trasenia mali na svedomí práve oni.
 
arna.pedros
Autor témy
Príspevky: 148
Registrovaný: 12.2.2012
Auto: BMW X5 E70 3d 285Ps
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: BRNO

Re: X5 E70 vibrace do volantu

Utorok, 14. Júna 2016, 07:36

No tak sildnbloky jsem měnil mám na ně najeto aa vyvážení do BMW ano? Tam jsem jednou byl a zjistili mi právě lehce naražený disk . Ale že to dělá jen kolem této rychlosti 110-130 km?
 
undy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: X5 E70 vibrace do volantu

Utorok, 14. Júna 2016, 08:15

tiež mi to robilo okolo 115 kmh. V bmw neviem, či budú mať tú vyvažovačku, treba zistiť v okolí, kde ju majú. Silenty som mal tiež menené- Lemfolder, bol som v tom, že musia byť OK a...neboli
 
arna.pedros
Autor témy
Príspevky: 148
Registrovaný: 12.2.2012
Auto: BMW X5 E70 3d 285Ps
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: BRNO

Re: X5 E70 vibrace do volantu

Sobota, 25. Júna 2016, 05:15

undy napísal:
tiež mi to robilo okolo 115 kmh. V bmw neviem, či budú mať tú vyvažovačku, treba zistiť v okolí, kde ju majú. Silenty som mal tiež menené- Lemfolder, bol som v tom, že musia byť OK a...neboli

Byl jsem v BMW Renocar tam maji vyvazovacku Hunter 2x me to vazili a nic. Vule na podvozku neni take nevedeli cim to muze byt.........
 
undy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: X5 E70 vibrace do volantu

Pondelok, 27. Júna 2016, 07:04

Ak teda vedeli, čo s tou vyvažovačkou majú robiť- merali aj pod zaťažením a podľa presnej inštrukcie prístroja pootočili pneu oproti disku na každom kolese, dal by som ruku do ohňa za to, že to sú silentbloky spodného dlhého ramena. Na každom ramene je len jeden, teda dokopy na celom aute sú 2, jeden stojí cca 60-70 EUR orig BMW, žiadna investícia a výsledok 99%. Neváhal by som. Aj mne v BMW povedali, že sú OK, cca 2 týždne na to mi SIMIK povedal, že sú na výmenu-a ozaj to aj tak bolo.

Môj súkromný názor: obsluha vyvažovačky nemá ani páru, na čo tam väčšina funkcií je. Keď to robili mne, bol tam technik z Hunteru /vďaka bohu za tú náhodu/ a on mi jedno koleso urobil na komplet, prizerajúci mechanici, ktorí dovtedy na tej vyvažovačke robili, len kukali ako puk...aj keď ten technik odišiel, bolo vyslovene vidno, že nedokázali ani zopakovať to, čo pred 5 minutami videli, tak som im musel krok po kroku hovoriť čo a ako majú robiť.
 
Lukas.Bratislava
Príspevky: 1
Registrovaný: 14.7.2016
Auto: E70
Kraj: Bratislavský

Re: X5 E70 vibrace do volantu

Štvrtok, 14. Júla 2016, 01:40

Ahojte,

mam tie iste problemy, pri tych istych rychlostiach. Navyse sa to deje az ked auto troska zahrejem. Viete mi prosim odporucit v Bratislave kde by som to mohol dal pozriet.
Dakujem
 
tepes33
Príspevky: 211
Registrovaný: 10.5.2015
Auto: BMW X5
Kraj: Banskobystrický

Re: X5 E70 vibrace do volantu

Nedeľa, 14. Augusta 2016, 21:14

Nazdo,
- ja len toľko k tomu, kedže z toľkých odborníkov čo je dnes nasratých v servisoch po SR, že po opätovnom mrhaní časom a peniazmi čo mi vždy po servisoch povedali a vymenili niečo iné, mi obyčajný všeobecný servis zhodil dole kolesá, prezul gumy a od vtedy mi netrasie nič
- nech sa nikto na mňa nehnevá, alebo vlastne nech ma každý bozá v r.ť ... čo si myslí že každého prešťal a len preto že bežný človek nemá dostupné prístroje aby si s týmito žrútmi peňazí vedel poradiť sa ho snažia skásnuť pri prvej príležitosti a sú to len obyčanjí hádankári
- vážim si ozajstných odborníkov, len už pomaly neviem ani ja kam sa obrátiť už len pri obyčajnej posratej geometrii, alebo vynulovaní servisného počítača
 
Užívateľov profilový obrázok
mitocross
Príspevky: 1040
Registrovaný: 10.2.2011
Auto: X5 40d 2013 MCB
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: doma

Re: X5 E70 vibrace do volantu

Nedeľa, 14. Augusta 2016, 22:34

Kde sa tu dava "lajk" na komentare?
tepes33: Presne!
... too old to be alternative, too alternative to be old ...
PRINCÍP FUNGOVANIA DPF: https://youtu.be/DMA3MsgjRy4
PREČO SÚ V SANÍ KLAPKY A PREČO SÚ DÔLEŽITÉ:
https://www.auto.cz/klapky-v-sani-proc- ... otor-96035
 
juo
Príspevky: 42
Registrovaný: 14.3.2007
Auto: E90 335i
Kraj: Bratislavský

Re: X5 E70 vibrace do volantu

Štvrtok, 1. Septembra 2016, 10:59

Caute, mam x5 e53 chcem sa spytat, robi mi to asi taku vec ze ked brzdim zhruba okolo 110km/h na 80km/h tak sa mi roztrasie volant a cele auto, nie len take jemne vibracie ale riadne sa volant myka, myslel som si ze ked je to pri brzdeni tak budu krive kotuce, prave to chcem dat vymenit ale vcera som zistil ze to robi aj bez brzdenia na dialnici v rychlosti okolo 130-140km/h ale len ked je pravotociva zakruta. Ked tocim dolava tak nie a ked je mensia rychlost takisto nie, diki za radu, neviem ci je to rovnaky problem ako tu riesite...
 
tepes33
Príspevky: 211
Registrovaný: 10.5.2015
Auto: BMW X5
Kraj: Banskobystrický

Re: X5 E70 vibrace do volantu

Streda, 2. Novembra 2016, 22:24

kúp si nové pneumatiky...mne to prestalo po výmene pneu

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní