... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

mmracing.sk
 
Bmwwfan
Autor témy
Príspevky: 47
Registrovaný: 30.9.2014
Auto: BMW
Kraj: Banskobystrický

Bmw e46 323i nudzovi režím

Utorok, 25. Októbra 2016, 12:56

Custe páni mám otázku už si neviem dať rady začala zima a samozrejme auto muselo prekvapiť :D jak inak jedná sa o to nastartujem auto ide bez problémovo akonáhle auto sa trošku zohreje od startu cca 5 min hodi ho do nudzoveho rezimu nejde sa vsetky valce niekedy ked som vypol motor nasledne vytiahol kluc zase nastartoval tak islo normálne no tento krát už nie .... auto stále nejde na všetky valce hadice kompletne od váhy vzduchu vymenené diagnostika nič neukazala a nie nebol som na nejakej lacnej diagnostike ... ja si myslím osobne že to je nejaký snímač lebo ked bolo teplo tak to nerobilo ... aký snímač podla vás to môže byť alebo nejaké rady ? za každy normálni názor vopred dakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
drak
Príspevky: 369
Registrovaný: 19.4.2009
Auto: bmw 330 ci smg
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Le

Re: Bmw e46 323i nudzovi režím

Utorok, 25. Októbra 2016, 19:30

Ked ty nejde na vsetky valce tak skontroloval si si aj cievky a sviecky ?
 
lacos31
Príspevky: 337
Registrovaný: 5.2.2009
Auto: E36 325TDS
Kraj: Banskobystrický

Re: Bmw e46 323i nudzovi režím

Utorok, 25. Októbra 2016, 21:48

Mozno ze si nebol na lacnej diagnostike,ale to nie je pravda ze diag neukazuje nic.Diag vzdy ukazuje chybu,alebo aspon smer kam treba kracat,len treba vediet citat medzi riadkami v zivych udajoch.V popripade pouzit oscilloskop.Neidu ti vsetky valce,alebo len sa to tak zda?To je rozdiel.Ked neidu vsetky valce,tak jedine cievka,sviecka,injektor.Vsetko sa da skontrolovat velmi jednoducho cez zive udaje.Odkial si?
 
Užívateľov profilový obrázok
2RBA
Príspevky: 1327
Registrovaný: 19.3.2012
Auto: e91/e46
Kraj: Košický
Bydlisko: košice

Re: Bmw e46 323i nudzovi režím

Utorok, 25. Októbra 2016, 23:39

odpoj baterku na par hodin a potom zapoj aspon mne to pomohlo
IG/YT/FB : #WRBAFILMS
 
Bmwwfan
Autor témy
Príspevky: 47
Registrovaný: 30.9.2014
Auto: BMW
Kraj: Banskobystrický

Re: Bmw e46 323i nudzovi režím

Streda, 26. Októbra 2016, 12:18

no nejde na všetky valce je to cítiť pridam plyn a auto len tak tak reaguje a nad 3000 otáčok má problem už ísť na mieste ho strašne trase a cítiť že nejde na všetky valce cievky su okej sviečky nove... hovorím že to nerobilo cez leto ani ked je takto teplejšie jak dnes tak to nerobi akonahle dojde trošku vacsia zima ... tak vtedy začne blbnuť niekedy stači vypnuť motor a ide normalne ale niekedy vôbec nepomôže a ide stále na ten nudzovi režím najprv som si myslel že to bude deravá hadica zo spodu no vymenil som komplet všetky hadice a nič žiadna zmena
 
Užívateľov profilový obrázok
drak
Príspevky: 369
Registrovaný: 19.4.2009
Auto: bmw 330 ci smg
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Le

Re: Bmw e46 323i nudzovi režím

Streda, 26. Októbra 2016, 12:44

Keby ty mesiel na vsetky valce tak by si hned vedel ze jeden valec neodpaluje islo by to ako traktor..a ked je nejaka chyba v nejakom snimaci tak diagnostika ty to musela vyhodit ..moze to bit snimac vackoveho hriadela atd..alebo teplotni snimac vzduchu co je na spodu sania ..mozno byde trebalo vamos pretesnit je toho vela
 
Bmwwfan
Autor témy
Príspevky: 47
Registrovaný: 30.9.2014
Auto: BMW
Kraj: Banskobystrický

Re: Bmw e46 323i nudzovi režím

Streda, 26. Októbra 2016, 13:40

No však to je natom zaujímave že nič neukazuje .... proste chalan sa tomu venuje 6rokov a vela veci už opravil vyriešil a všetko sám nechápe ako to je možné že diagnostika neukaze nič proste pred tím on mi všetko vyriešil ked bolo niečo pokazene vtedy ukazovala no tentokrat nič proste... keby to bol vanos nerobilo by to stále ? budem musiet skusať vylučovacou metodou začnem tým teplotným snímačom vzduchu teda
 
Užívateľov profilový obrázok
Speedy1
Príspevky: 58
Registrovaný: 28.1.2013
Kraj: Prešovský

Re: Bmw e46 323i nudzovi režím

Streda, 26. Októbra 2016, 14:44

tak vacsinou sa vanos prejavuje tak ze stale, ale tak nikdy nevies chapes, mozes byt aj vynimka ze to nebude furt robit, musis zacat postupne vylucovat co by to mohlo byt co nie.. inak sa to neda
 
Užívateľov profilový obrázok
drak
Príspevky: 369
Registrovaný: 19.4.2009
Auto: bmw 330 ci smg
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Le

Re: Bmw e46 323i nudzovi režím

Streda, 26. Októbra 2016, 15:52

Kedze diagnostika neukazala nic bude to len nejaka mechanicka vada a tu ty neukaze ..
 
lacos31
Príspevky: 337
Registrovaný: 5.2.2009
Auto: E36 325TDS
Kraj: Banskobystrický

Re: Bmw e46 323i nudzovi režím

Streda, 26. Októbra 2016, 18:07

Chlapi nic vzlom ale kde mate logiku?Vanos?Preco stale behate okolo vanosa?zadavatel temy jasne pisal ze neidu valce.Kur.a ale vanos je len jeden na cely rad valcov nie?Vanos nemusi byt funkcny a ide na volnobehu aj na vyssich otackach,len zabadate na vykone.Nic ine.Zato som sa spytal ze naozaj neidu nejake valce alebo len sa to tak zda?/akoby zmes nebola spravna?/Je to velky rozdiel.Diagnostika ukazuje!!!!!!!Samozrejme nie cinska hov..ina.Co by si chcel riesit so snimacom teploty?Keby bol snimacvadny,tak mas zmes paliva a vzduchu zlu,teda zmes je nespravna v kazdom valci nie len v niektorom.Ak je zmes nespravna ukazuje diag/MUSI!!!!!!,tak chyba je spolocna,a mozu byt vsnimacoch,ale ked neidu vsetke valce/diag ukazuje vynechavanie valcov/ teda chyba nie je spolocna a nemoze byt vziadnom pripade v snimacoch!!!
 
Bmwwfan
Autor témy
Príspevky: 47
Registrovaný: 30.9.2014
Auto: BMW
Kraj: Banskobystrický

Re: Bmw e46 323i nudzovi režím

Štvrtok, 27. Októbra 2016, 10:29

však to že vanos to by som citil na vykone nie to že vynecháva valce a strasne trase auto ... nieje to čínska diagnostika a niesom presne prvý ktorému to robí už som čital na českých forach že 323ci malo takýto problém ... takže skúsim váhu vzduchu prvú vymeniť lebo už ma jebn.... snád to bude to..
 
lacos31
Príspevky: 337
Registrovaný: 5.2.2009
Auto: E36 325TDS
Kraj: Banskobystrický

Re: Bmw e46 323i nudzovi režím

Štvrtok, 27. Októbra 2016, 12:13

Marne menis vahu.Vaha je takisto spolocna.!!!!!!Odkial si?Vidim ze ides na to velmi velmi zle.Ako je to mozne ze tvoj mechanikl nevie citat medzi riadkami v diagnostike?My mame aj origo GT1 na BMW aj Bosch ,a vzdy nam nieco ukazuju.
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Bmw e46 323i nudzovi režím

Štvrtok, 27. Októbra 2016, 12:43

Presne tak... suhlas... ja nechapem naco riesite pitchoviny ked tomu nerozumiete... dajte to pozriet niekomu co sa vyzna a nemente len tak sprostosti... diag ukaze problem ale clovek tomu musi rozumiet !!!
 
Bmwwfan
Autor témy
Príspevky: 47
Registrovaný: 30.9.2014
Auto: BMW
Kraj: Banskobystrický

Re: Bmw e46 323i nudzovi režím

Streda, 2. Novembra 2016, 12:34

ešte mám otázku na vás .... cievky sviečky sú okej... prekontrolovane môžu to byť vstrekovace ? teraz som čital o tom tu na bmwklube a velmi to tak vyzerá že to je ono
-Nepravidelný voľnobeh,
-Vynechávanie motora,
-Vypadáva valec
 
lacos31
Príspevky: 337
Registrovaný: 5.2.2009
Auto: E36 325TDS
Kraj: Banskobystrický

Re: Bmw e46 323i nudzovi režím

Streda, 2. Novembra 2016, 13:16

Ano mozu byt.A ktory chces vymenit ked nevies ktory valec ti vynechava?Ved o tom je diagnostika.Odkial si?A ked opat startujes uz je ok?Vstrekovac sa sam opravuje behom par sekund?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných