... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Gabo10
Príspevky: 1319
Registrovaný: 13.7.2013
Auto: E39 530iA
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Lučenec

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Piatok, 7. Októbra 2016, 11:12

Keď tankujem vždy...teda ak nezabudnem :D inak myslím že 20ml stačí na 20 litrov benzínu
Ľudia, ktorí tvrdia, že sa nedá, nemajú zavadzať ľuďom, ktorí veria, že sa dá.....
[E39 530iA] Daily car
[E39 530D] socialne presúvadlo EX
 
Užívateľov profilový obrázok
trunek
Príspevky: 1032
Registrovaný: 30.1.2008
Auto: E39 540i + E53 4,8
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlate Moravce

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Piatok, 7. Októbra 2016, 12:52

malý vrchnáčik je hneď aj odmerka. Jeden vrchnáčik ide tuším na 20l. Takže šupnem 2 vrchnáčika a načapujem 40-50l. Ono to vychádza 2 vrchnáky zhruba na celú nádrž.
pri bmw sa zacinaju auta / E39 520i ´98 + E39540i 01 + E53 4,8is 05´
 
viktor31
Príspevky: 255
Registrovaný: 1.12.2014
Kraj: Prešovský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Pondelok, 10. Októbra 2016, 06:09

michal ja som si tiež myslel že je potrebné dávať vždy, ale v servise som sa dozvedel, že to nie je nejako nutné. Že úplne stačí ak raz za 15tis. kilometrov sa dá, tak som začal dávať len tak a zatiaľ teda problém nejako nebol. Ale tak každý ako uzná za vhodné... :)
 
michal788
Príspevky: 27
Registrovaný: 13.7.2015
Kraj: Bratislavský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Utorok, 11. Októbra 2016, 11:16

takze by bolo celkom na mieste keby som aj toto zacal riesit, ze z casu na cas dam teda aj aditivum, ale to je asi najvhodnejsie ho davat pri tankovani ze? nie potom nejako dolievat doma alebo tak. V zivote som toto neriesil tak som z toho akoze trosku vykolajeny...aditivum je v podstate na co?
 
Užívateľov profilový obrázok
DaDoAbraham
Príspevky: 1160
Registrovaný: 25.5.2012
Auto: E39 530dA
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Kežmarok

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Streda, 12. Októbra 2016, 15:42

Aditívum je na zušľachtenie paliva... zlepší jeho vlastnosti čistí palivovú sústavu a pod. A čo sa týka vif-ka je to dobré ale slabé aditívum určené na pravidelné dávkovanie.
E46 318Ci Cabrio '03 - Vietor vo vlasoch
E39 530dA Sedan '01 - EX Príbeh traktora
E36 316i Compact '95 - EX
 
viktor31
Príspevky: 255
Registrovaný: 1.12.2014
Kraj: Prešovský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Pondelok, 17. Októbra 2016, 13:48

michal788 napísal:
takze by bolo celkom na mieste keby som aj toto zacal riesit, ze z casu na cas dam teda aj aditivum, ale to je asi najvhodnejsie ho davat pri tankovani ze? nie potom nejako dolievat doma alebo tak. V zivote som toto neriesil tak som z toho akoze trosku vykolajeny...aditivum je v podstate na co?

Tak aditívum zvyšuje tie dobré vlastnosti, ktoré palivo má, to znamená, že lepšie maže a podobne. Z času na čas je dobré. Ja som napríklad žene prízvukoval už viackrát, že v legase mi hovorili, že je potrebné pri tom nájazde proste raz za čas dať to aditívum, lenže niekedy ozaj mám pocit, že akoby som hrach na stenu hádzal a keby som to nechal fakt na ňu, tak auto doteraz nevie, že nejaké aditívum jestvuje. Takže väčšinou to robím tak, že keď ja idem tankovať tak hneď vybavím aj aditívum a nemusím čakať na to či ona si vôbec niekedy na to spomenie :-D
 
michal788
Príspevky: 27
Registrovaný: 13.7.2015
Kraj: Bratislavský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Utorok, 18. Októbra 2016, 11:17

DaDoAbraham slabe ale ked sa castejsie bude pouzivat tak by mal stacit nie?
Viktor31 tak to je o inom zenam su take veci podla mna ukradnute to viem aj podla sestry ked nejaky problem tak hned vola nech pridem pre auto a nech s tym nieco spravim a pritom vzdy urobim len to co by mohla aj ona - odveziem ho do servisu :-D tak budem riesit uz aj ja to aditivum vdaka
 
Užívateľov profilový obrázok
DaDoAbraham
Príspevky: 1160
Registrovaný: 25.5.2012
Auto: E39 530dA
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Kežmarok

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Utorok, 18. Októbra 2016, 18:59

Ano ano ono je na to vhodné... tým pádom nebudeš aditivovať (zušľachtovať) palivo len sem tam na prečistenie a pod ale môžeš to používať stále a mať aditivované palivo ako napr. keby si tankoval vždy prémiové paliva na pumpách....a samotné VIF je dobré v tom, že ho tam stačí fakt malo a má super účinok... horšie je to s naftovými motormi... mne napr. firma čo predáva aditíva (aj VIF) a zároveň repasujú vstreky povedali, aby som to nepoužíval pravidelne nakoľko to vysušuje vstreky... boli až sfarbené do žlta a hýbali sa podstatne ťažšie... a to sa prejavovalo u každého kto pravidelne užíval aditíva....ale to je jedno to je vec pri vysokotlakých vstrekoch... ;-)
E46 318Ci Cabrio '03 - Vietor vo vlasoch
E39 530dA Sedan '01 - EX Príbeh traktora
E36 316i Compact '95 - EX
 
j.slavko
Príspevky: 68
Registrovaný: 23.11.2015
Kraj: Žilinský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Streda, 19. Októbra 2016, 13:44

jasné rozumiem, tých pár kilometrov na benzín, tých pár centov čo to robí myslím že by v živote nikdy nikoho nezabilo. Budem sa snažiť to teda aj ja tak riešiť aby auto sa začalo rozbiehať na benzíne a potom keď už bude zohriate aby sa to preplo. Aby teda to auto, tie jednotlivé časti nejako nepociťovali, že by trpeli alebo niečo také, ale aby vydržali čo najdlhšie. Keď sa auto na plyn rozbieha tak pri tých autách potom častejšie nastávajú aj nejaké vážnejšie problémy?
 
Užívateľov profilový obrázok
Gabo10
Príspevky: 1319
Registrovaný: 13.7.2013
Auto: E39 530iA
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Lučenec

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Streda, 19. Októbra 2016, 16:56

Moja 30i sa na plyn pomalšie zahrieva :D Studený motor je trošku viac opotrebovaný,čiže určitá súvislosť tam bude
Ľudia, ktorí tvrdia, že sa nedá, nemajú zavadzať ľuďom, ktorí veria, že sa dá.....
[E39 530iA] Daily car
[E39 530D] socialne presúvadlo EX
 
viktor31
Príspevky: 255
Registrovaný: 1.12.2014
Kraj: Prešovský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Štvrtok, 20. Októbra 2016, 06:03

Tak jasné že je to iné keď sa ti motor najskôr zohreje a potom sa prepne ako keď sa hneď. Ale pokiaľ sa staráš o to auto, o ten systém, že mu zaobstaráš údržbu ktorá je potrebná, tak myslím že by si nemal mať nejaké problémy ani so štartom na plyn, len treba brať ohľad na to, že treba to auto aj na benzín prebehnúť aby si vstreky následne nemusel riešiť a takéto veci;)
 
Užívateľov profilový obrázok
DaDoAbraham
Príspevky: 1160
Registrovaný: 25.5.2012
Auto: E39 530dA
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Kežmarok

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Štvrtok, 20. Októbra 2016, 08:04

Keď chceš kľudne spávať tak štartuj výhradne na benzín a máš pokoj ;-)
E46 318Ci Cabrio '03 - Vietor vo vlasoch
E39 530dA Sedan '01 - EX Príbeh traktora
E36 316i Compact '95 - EX
 
j.slavko
Príspevky: 68
Registrovaný: 23.11.2015
Kraj: Žilinský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Piatok, 21. Októbra 2016, 07:38

Aha, tak všetko ide....no ale predsa len asi to budem riešiť v servise, tak že na benzín a potom na plyn. Veď to ma nezabije. Veď aj tak by som musel tankovať aj benzín aj keby som sa nerozbiehal na ňom nie? kvôli mazaniu, takže to či natankujem o niečo viac alebo nie, to už dáko prežijem. Dobre tak si idem pozrieť servisy a pôjdem do toho. :-)
 
Užívateľov profilový obrázok
Twenty
Príspevky: 76
Registrovaný: 29.1.2013
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Pondelok, 24. Októbra 2016, 05:58

Ty si mozes takto popredu zvazit ze co ano co nie ale aj tak je naj ked proste tam prides hodis s nimi rec ze co by navrhovali ako by navrhovali.Ty im povies co od toho cakas a podla toho najdete kompromis a urobia to tak aby ti to co najviac sedelo.Myslim ze nemas sa tam coho bat
 
viktor31
Príspevky: 255
Registrovaný: 1.12.2014
Kraj: Prešovský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Utorok, 25. Októbra 2016, 12:27

Musel? nemusel. Nič nemusíš. Ale mal by si. Vyrieš to všetko v servise, snáď sme ti aspoň s niektorými vecami pomohli, ostatné myslím, že dotiahneš do dokonalosti práve rozhovorom so servisákmi. Daj potom aj vedieť ako si pochodil, kde do toho ideš. A som zvedavý na tvoje pocity potom na plyne, tak držím palce nech to dobre dopadne, nech montáž prebehne bez problémov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných