... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
oseldusan
Autor témy
Príspevky: 332
Registrovaný: 4.4.2009
Auto: Ex E39, E61, F10,G05
Kraj: Žilinský

Navod ako zaradit neutral na automatickej prevodovke

Nedeľa, 9. Októbra 2016, 05:17

F10 - 8 stupnovy automat ZF:
Cauko.
Kedze som si uzil minuly mesiac s autom a odtahovkou , a nikde na nete narychlo v mobile sa mi nepodarilo najst ako na to, BMW 24 hodinova sluzba mi poradila akurat tak, ze to mam hladat v navode, kde to nie je ( aspon v tom co mam k autu ja ) tak to napisem sem.
Pri F10 predfacelift s 8 stupnovou automatickou prevodovkou ZF sa neutral da normalne zaradit. Ak Vam vsak auto nenastartuje , ale aspon sa snazi ( toci starter ) a neutral normalne zaradit nejde potom je postup nasledovny:
Dat startovat auto ( toci starter ). Stlacit poistku na riadiacej pake a potiahnut paku smerom k sebe ( smerom k N,D ). Drzat potiahnutu paku 5 s ( pricom sa auto snazi nastartovat ) , povolit riadiacu paku a znova stlacit poistku a pritiahnut k sebe ( auto stale staruje ). Mal by naskocit neutral .
Ak tento postup nefunguje , zospodu pod autom na prevodovke je mechanicky uvolnenie. Silne neprakticke, vzhladom k tomu ze F10 je celkom nizke auto a na ceste sa k tomu dostat je dost o drzku.
Dalsia moznost je , ak mate sikovneho odtahovaka s plosinou , a mate Xdrive ( udajne iba pri Xdrive ) , tak pri zaradenom Pcku je blokovane iba jedno zadne koleso. Predne sa tocia normalne a jedno zadne sa pretaca ( asi cez diferak ) . Auto sa potom da za cca 10 minut nalozit tak, ze je zahaknute a odtahovka ho vlastne podberie. Poslednych cca 20 cm ( zadne kolesa ) , mal odtahovat taku podlozku s kolieskami, ktoru podlozil pod to koleso co sa netocilo a auto potiahol. V podstate to koleso co sa netocilo potiahol po asfalte iba cca 10cm. Aj tomu by sa dalo zabranit , kebyze auto podlozite zabranou ( kamenom ) aby sa nehybalo smerom vzad. Dakujem , jednemu nemenovanemu panovi z odtahovky z okolia Popradu.
Posledna moznost je samozrejme odtahovka s rukou :o((

Bolo by fajn , keby ste tu napisali skusenosti , ako odblokovat ostatne prevodovky.
Napriklad E60 ( teraz neviem ci iba pred FL ) ma mat nejaku "dierku" pri riadiacej pake , ked sa da dole ten plast co je okolo. Ma tam pasovat nejaka tycka, ktora ma byt vo vybave vozidla.
ex E39 525D facelift
E61 530XD facelift
F10 530XD
G05 45e
 
Užívateľov profilový obrázok
petersamer
Príspevky: 397
Registrovaný: 2.6.2016
Auto: BMW E65 730D
Kraj: Prešovský

Re: Navod ako zaradit neutral na automatickej prevodovke

Nedeľa, 9. Októbra 2016, 09:46

tu je dalšia možnosť tak u F10 je ešte jedno odomknutie manualne v zadu kufri je kluč ktory sa zasunie do predu kde máš na pohare pri pake to všetko dáš dole a ten kluč čo maš vzadu kufri pri sade hore. ho tam strčiš pootočiš do pravej strany a vytiahneš

Mám cely manual. kto by chcel nech mi pošle do spravy email.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných