... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
nejakymarko
Autor témy
Príspevky: 255
Registrovaný: 3.5.2011
Auto: zatial VW
Kraj: Prešovský

E92 skusenosti / praktickost

Utorok, 20. Septembra 2016, 11:40

Zdravím
Ako ste už možno poniektorí zachytili tu na fóre, zháňam primárne e91tku, ale pri hľadaní a zohľadnení mojich požiadaviek na výbavu mi padla do oka jedna e92ka.

Výhody e91tky sú viac menej jasné. Väčší kufor, relatívne normálne použiteľné zadné sedadlá, auto tak "nesvieti" že je to prémiovka, ktorá niekedy stála 40k+ a mne osobne sa kombi aj dosť páči.
Čo sa týka e92ky, tak som ju viac menej vo výhľade ani nemal, ale keď som zistil, že sa s ňou viem dostať do rozpočtu + padol mi do oka jeden konkrétny kus, chcem zistiť, ci má o tom vôbec zmysel uväzovať.

Väčšinou jazdím sám, alebo vo dvojici, ale občas treba odviesť aj 4 ľudí, tak by ma zaujímalo, či sú zadné sedadlá reálne použiteľné, alebo sa dajú využiť len ako predĺžený odkladací priestor a nohy za sedadlo proste človek neposkladá, alebo je to vrcholne nekomfortné. Rovnako tak, ci sa dokážu do kufra (aj keď by mal mat 430 l vs 460 l čo ma v základe kombi, ale ako je ten priestor využiteľný) zbaliť dvaja ľudia na nejakú dovolenku a podobne.
V neposlednom rade, ci coupe trpí na nejaké špeciálne neduhy oproti kombíku. Zachytil som akurát problém s podávačom pásov.


Zaujímal by ma aj nejaký váš subjektívny názor, do čoho by ste šli radšej a prečo.
Som mladý chalan, rodinu zatiaľ neplánujem, jazdím dosť často ci už kvôli práci, ale aj preto, že ma to baví, tak sa skúste na tento môj "problém" pozrieť trosku z tohto uhla pohľadu.

Ďakujem
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: E92 skusenosti / praktickost

Utorok, 20. Septembra 2016, 14:01

porovnavas dve uplne nezrovnatelne karosarske verzie...
zbalit sa na dovolenku do E92 sa asi da, ale nepovazujem to za velmi prakticke ani pohodlne.... to auto je primarne urcene na uplne iny ucel...
aj ked nie je dovolenka ako dovolenka, na kempovanie s varenim a spanim v spacaku sa urcite lepsie hodi E91, ak mas dovolenku ultra-all-inclusive, tak par triciek, plavky, kratasy a hlavne platinovu kreditku naskladas do kufra E92 uuuplne v pohode... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
z hladiska jazdenia si urcite lepsie uzijes E92, ale s prepravou dospelych ludi na zadnych sedackach pocitaj viac-menej nudzovo, hlavne E92 je 4-miestne auto... mal som tu cest viest sa v E92 2 hodinky na zadnom sedadle a vykruteny som bol ako paragraf, o nastupovani a vystupovani cez predne dvere nehovoriac... :?
vyuzitelnost batozinoveho pristoru je u E91 o 100% lepsia
postav si otazku na co chces / potrebujes to auto?
ak chces auto na zabavu a primarne jazdenie sam a bez batoziny, tak urcite E92
ak chces prakticke auto, do ktoreho sa lahko zbalis kamkolvek a nemusis rozmyslat kam usadis 2 a viac spolujazdcov, tak E91
neposledna otazka je, aku motorizaciu mas vo vyhlade....
 
Užívateľov profilový obrázok
nejakymarko
Autor témy
Príspevky: 255
Registrovaný: 3.5.2011
Auto: zatial VW
Kraj: Prešovský

Re: E92 skusenosti / praktickost

Utorok, 20. Septembra 2016, 14:12

Motorizáciu hľadám primárne 330d /xd s automatom
V normálnom stave, v mojom rozpočte je ich žalostne málo, preto laborujem medzi inými karosarskymi verziami. Sedan sa mi moc nepáči, hlavne nie v pre lci verzii, takže ten je viac menej vylúčený z výberu
 
Užívateľov profilový obrázok
eniac
Príspevky: 282
Registrovaný: 24.6.2011
Auto: E91 330xd M-Paket
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: E92 skusenosti / praktickost

Utorok, 20. Septembra 2016, 14:38

E91 je super auto, nadčasové ako každé E9x. Má zopár múch, ale pri dnešných cenách sa priam ponúka ku kúpe.
Neviem za akú cenu chceš kúpiť to 330xd a v akej výbave ho chceš. Chudobné výbavou kúpiš dnes už za 8-9k. Ak chceš plnku pridaj ešte pár tisíc.

Auto je to celkom komfortné, samozrejme ako každá 3-ka menšieho typu. (v porovnaní s pasatom, alebo 5-kovým bavaorákom)
Motor 330d je vynikajúci, má slušný ťah, snáď to najlepšie čo tam môžeš mať, kvasí ho ale ten hnusný DPF nádor.
Ja som s ním už teda pochodil po svete a nemôžem sa sťažovať, snáď len na ten hnusný-tvrdý podvozok u M paketu. Ale zas na nemeckej dialnici radosť ísť 230km/h bez najmenších obáv.
Pre naše cesty úplne nevhodné, a ak tam ešte máš runflat gumy ozaj radosť... cestárov by som vyťahal za uši pri každom buchnutí.

Skúsenosti so servisom:
Paradoxné na tomto type auta (e9x) je, že diely stoja viac než auto samotné. To má jedno pozitívum, že auto je dnes také lacné. Ostatné sú už len negatíva tejto skutočnosti.
celkom by ťa nepotešilo ak by ti v BMW povedali, že na vaše 10 ročné auto sú ceny dielov skoro rovnako drahé ako pre úplne nové trojkové.

Otázka ale je, koľko ťa bude stáť (peňazí a problémov) ak ti začne haprovať x-drive alebo dpf alebo zotrvák (pre 3L sú pekne drahé a ešte ak máš M podvozok tie tlmiče)
Pred kúpou sa uisti, že na 100% sú tam tieto veci:
a) v poriadku - auto má do málo km
b) sú vymenené - auto má nad 200k
Ak to nebolo menené, prichystaj sa na pár tisíc k výmene. Rovnako pozor na zodraté kotúče, platničky, vyhegané ramená a pod. tie sú tiež celkom drahé. Kilometre nie sú až tak podstatné ako správny servis. Pokiaľ na ňom niekto nešetril, auto ti bude bez problémov slúžiť roky.
Ak chceš aby toto všetko bolo vymenené nik ti to auto nepredá pod 12k (pretože don vysypal tisíce) a ani nemci u nich, čo je už čo povedať ked majú n-krát väčšie platy.
Súčasnosť: E91 330d x-drive 2006 M-Paket
Ex1: E46 330xd Touring 2003
Ex2: E46 320i 1999
 
Užívateľov profilový obrázok
runder
Príspevky: 2801
Registrovaný: 7.8.2011
Auto: ropak
Kraj: Prešovský

Re: E92 skusenosti / praktickost

Utorok, 20. Septembra 2016, 16:50

Myslím si že kotúče a platničky sú to posledné čo by ma trápilo pri takom aute :mrgreen:

Reťaz, DPF, možno hydromenič, možno turbo ak má už viac km. tieto veci bude treba riešiť pri tých km a to nehovorím že čo môže vybehnúť. Ak kupuješ auto s tým že má dobré brzdy, tak to veľa šťastia :thumbup:

Bruno, viezol si sa už v normálnej 3er e9x? Ja si myslím že miesta tam není viac. My sme na mojej e92 boli 4 chalani vo Viedni a nikto nebol dolámaný (ževraj :D ). Ja to porovnávam s tým, že každý kto si sadne do mojho auta dozadu je prekvapený koľko je tam miesta, povedal by som že to bude na hrane s normálnou e9x. E92 je dokonca dlhšia ako e90. Čo sa týka toho že chceš mať veľa komfortu, potom sa už treba pozerať po e60-61 :thumbup:
BMW F01 740d
ex: BMW e92 335d
ex: Nissan 350z
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: E92 skusenosti / praktickost

Utorok, 20. Septembra 2016, 17:02

Runder, ja E92 mam a viem, ze je o nieco dlhsia ako E90, vo svojom aute sa vacsinou nevozim vzadu, syn si zatial nestazoval... :mrgreen: poskladat sa tam da, sedacky su dost hlboke, takze tam clovek dobre zapadne, len nastup a vystup je nepohodlny netvrdim, ze v E90 je vzadu miesta na rozdavanie, v E91 to bude asi podobne...
absolvoval som jednu 2-hodinovu cestu na zadnom sedadle E92 pri obsadeni 4 dospelymi ludmi a nebolo to teda nic moc, ale mozno to bolo dane tym, ze som bol oblozeny batozinami, ktore sa uz nevosli do kufra...
preto hovorim, ze z hladiska praktickosti je asi E91 najlepsia volba, lebo jednak mas k dipsozicii 5 miest (kontroloval som aj v technicaku, ze E92 ma 4 miesta) a aj kufor lepsie nalozis.... E92 ma zase ine prednosti... :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
nejakymarko
Autor témy
Príspevky: 255
Registrovaný: 3.5.2011
Auto: zatial VW
Kraj: Prešovský

Re: E92 skusenosti / praktickost

Utorok, 20. Septembra 2016, 19:09

Co sa tyka tej e92ky tak konkretne ma zaujala TATO ale ako to tak citam, nakoniec si asi kupim nejaku octaviu :lol: :lol: :roll:
 
Užívateľov profilový obrázok
eniac
Príspevky: 282
Registrovaný: 24.6.2011
Auto: E91 330xd M-Paket
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: E92 skusenosti / praktickost

Utorok, 20. Septembra 2016, 19:42

Za tú cenu si kúpiš aj dve :D
V každom prípade sme ti napísali pravdu. Najlepšie je sa dohodnúť s predávajúcim, skočiť do Tvrdošína (i keď je to kus) a poriadne sa na tom odviesť, s človekom čo sa rozumie do E9x a má skúsenosti s tým či nič nebúcha, nerezonuje, netrhá xdrive a pod. Rovnako treba skontrolovať celú eleltr. výbavu podľa VINka, ideálne cez diagnostiku. Pretože auto o svojich problémoch po väčšine nedá nič vedieť. Pretože auto má kopu km za sebou, a ak pán Michal nemenil na tom aute nič okrem tej reťaze čo napísal, priprav sa na to že to budeš meniť za chvíľu ty. Ak by menil tak drahé diely ako som ti písal hore, určite by sa o tom bol zmienil (aspoň ja by som to urobil). A tie ceny dielov som ti už napísal. Všetko je o dohode, ono to auto si ceniť môže a môže byť on starané čo dokladuje aj servisnou knihou, ale ak ti neukáže bločky zo servisu sú to iba slová.
Naposledy upravil/-a eniac v Utorok, 20. Septembra 2016, 20:09, upravené celkom 1 krát.
Súčasnosť: E91 330d x-drive 2006 M-Paket
Ex1: E46 330xd Touring 2003
Ex2: E46 320i 1999
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: E92 skusenosti / praktickost

Utorok, 20. Septembra 2016, 19:47

Ta E92 vyzera velmi pekne (neviem, ci nie vdaha fotkam :mrgreen: ), vybava je slusna, len tie km su trosku vyssie...
ak si ho nechas niekym obhliadnut, kto tomu rozumie, mozno by to nemuselo byt marne...
 
Užívateľov profilový obrázok
m2m
Príspevky: 42
Registrovaný: 24.9.2014
Auto: e90 320i sedan
Kraj: Banskobystrický

Re: E92 skusenosti / praktickost

Nedeľa, 25. Septembra 2016, 22:36

Pozriet, vyskusat ci vsetko funguje, ist sa previest, a do servisu na diagnostiku a poriadnu kontrolu aj ked je potvrdena servisna kniz. a faktury resp. blocky.

Preco diesel a nie benzin?
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
nejakymarko
Autor témy
Príspevky: 255
Registrovaný: 3.5.2011
Auto: zatial VW
Kraj: Prešovský

Re: E92 skusenosti / praktickost

Pondelok, 26. Septembra 2016, 21:52

Lebo benzin, okrem asi jednej 325i nie je vobec v ponuke (alebo nie je v mojom rozpocte do 11k)
 
Užívateľov profilový obrázok
runder
Príspevky: 2801
Registrovaný: 7.8.2011
Auto: ropak
Kraj: Prešovský

Re: E92 skusenosti / praktickost

Pondelok, 26. Septembra 2016, 22:10

ja ti dám radu za všetky drobné, ak máš rozpočet 11 ani na e92 nepozeraj lebo to bude studňa peňazí. Tie coupe si držia cenu toto neoklameš ako aj pri e46 a tieto najlacnejšie sú pred servisom a len prechádzajú z jedného majiteľa na druhého lebo každý si myslí aký výborný obchod spraví :thumbup:

k tej čo si dal, závidím jej displej :mrgreen: ale ak bola reťaz menená tak majiteľ sa asi staral čo je dobré znamenie, aj výbava tam je celkom dobrá otázne je že čo jej bude :mrgreen:
BMW F01 740d
ex: BMW e92 335d
ex: Nissan 350z
 
Užívateľov profilový obrázok
nejakymarko
Autor témy
Príspevky: 255
Registrovaný: 3.5.2011
Auto: zatial VW
Kraj: Prešovský

Re: E92 skusenosti / praktickost

Pondelok, 26. Septembra 2016, 22:20

Ako som uz spominal, primarne som hladal E91, dokonca mam aj zajacie umysly a mal som vyhliadnuty jeden mercedes C w204 kombik s 250cdi 2009, automatom, s necelymi 200k, ale skor, nez som sa rozhybal uz aj zmizol z ponuky.
Takze stale hladam :)
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: E92 skusenosti / praktickost

Piatok, 30. Septembra 2016, 23:02

e9x som mal moznost oskusat v uplne vsetkych karosarskych verziach (ci uz ako e87 alebo 89 alebo aj x1 -tusim 85)
mne to auto vobec nedojde ako od bmw a popravde, ak by si pozeral po nejakej 320d radsej ti poradim napriklad volvo v50 co sa mi soferovalo ovela lepsie, ale 330xd je uz ina kavicka. ako dost velku nevyhodu e92 povazujem velke dvere, co pri parkovani v uzasnych nakupnych centrach nieje vobec fajn, dalsia vec je kaziaci sa podavac pasu, banalita, ale naserie. ak uz sa rozhodnes pre e92 a bude to tvoje jedine auto, pozeraj, aby malo sklopne sedacky (zadne), neviem sice ci je verzia bez, ale u starsich generacii to bol jeden neskutocny ofajc.
inac ak najdes servisovane auto a budes vediet, ze je to to prave, vsetka vybava okrem ACC ide normalne retrofitnut, za par korun to nebude, ale poliaci vedia dodat vela dielov za zlomkove ceny, cize ak autu chybaju k dokonalosti sklopne spetaky, nieje problem, ale xenony sa z halogenov retrofituju dost tazko.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných