... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Autor témy
Príspevky: 1921
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

BMW výbava-piktogramy.

Nedeľa, 26. Júna 2016, 21:33

8840660_17.jpg
8840660_17.jpg (55.04 KiB) 1128 zobrazení

Dobrý večer. Zaujímalo by ma, že čo presne znamenajú tie gombíky v tej lište pod ovládaním svetiel. Chýba ešte na poslednej pozícii nejaká funkcia, alebo je to plnka? Ďakujem pekne za vaše postrehy....Prajem všetkým príjemný štart do nového pracovného týždňa....  :-)
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW výbava-piktogramy.

Pondelok, 27. Júna 2016, 08:39

Chyba tam night vission.
tie symboly su [zlava doprava]: asistent mrtveho uhla, kolizny asistent, asisitent sledovania pruhov a posledne je HUD.
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW výbava-piktogramy.

Pondelok, 27. Júna 2016, 08:59

Zacnem od konca; plnka to nie je, ale vybava (pokial ide o asistentov) je pomerne velmi slusna...
na liste chyba ovladac night vision (kamera na nocne videnie), takze to v tom aute nie je urcite - tuto funkciu nemam, takze to neviem uzivatelsky posudit
dalej chyba gombik na predne hmlovky (ale kedze sa mi zda, ze to je auto s M-paketom, tam sa tusim predne hmlovky ani nedavali...)
zvysok auta tazko posudim, kedze ho nevidim... :mrgreen:
podla gombikov na liste je to pred-LCI (do 07/2013)
funkcie ovladacov na liste zlava:
Lane change warning - varovanie pri zmene jazdneho pruhu (oranzovy trojuholnik na vonk. spatnom zrkadle, ktory varuje ak je auto vo vedlajsom pruhu - obcas to registruje aj zvodidla na dialnici :D )
Collision prevent assistent - varovanie pri nedodrzani bezpecnej vzdialenosti s funkciou autonomneho nudzoveho brzdenia (ked sa moc lepis na auto pred tebou, rozsvieti sa varovny symbol na HUD / medzi budikmi a auto moze pribrzdit), tato funkcia sa obvykle dodava aj s ACC (aktivny tempomat), co je IMHO spickova vec, ale obcas zasahuje trosicku necitlivo a na slovenske pomery si nechava prilis velky odstup od auta pred tebou (ked ides po dialnici v bezpecnej vzdialenosti, ktoru si urci ACC, toho typka pred tebou vacsinou ani nenapadne sa uhnut, aby sa uhol musis sa zacat lepit a vtedy zacne system pindat :mrgreen: )...
Lane departure warning - varovanie pri (neumyselnom) opusteni jazdneho pruhu (vibracie volantu, ak prejdes cez stredovu ciaru bez zapnutej smerovky) - funguje az prilis citlivo, takze to mam vacsinou vypnute....
HUD - head-up display (to snad poznas... :mrgreen: ) - auto bez toho by som uz nechcel :thumbup: :mrgreen: jedina "nevyhoda" je, ze na HUD nie je vidno cez polarizacne okuliare

ak chces, daj VIN toho auta a zhodnotim aj ostatnu vybavu (k velkej radosti miestnych expertov a vsevedkov...)
 
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW výbava-piktogramy.

Pondelok, 27. Júna 2016, 09:22

Hmlovky tam chybaju pravdepodobne preto, ze to  je 550d. .
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW výbava-piktogramy.

Pondelok, 27. Júna 2016, 10:08

voMacK napísal:
Hmlovky tam chybaju pravdepodobne preto, ze to  je 550d. .

Ak sa smiem spytat, ako pan prisiel na to, ze je to prave M550d (netvrdim, ze nie je, len ja to z tej fotky poznat neviem)...? IMHO to moze byt akakolvek paketova F10/11 bez prednych hmloviek (ktore boli ak sa nemylim vzdy za priplatok...)
Jedine, co sa odvazujem tvrdit je, ze ma palubku obsitu kozou.... a z toho vyplyva, ze to auto ma pravdepodobne aj ostatnu vybavu na velmi slusnej urovni... :thumbup:
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW výbava-piktogramy.

Pondelok, 27. Júna 2016, 10:28

Sam si napisal, ze to je pred fl. A vsetky f10 pred fl mali mhlovky v serii. Okrem uz spominanej 550d, kde neboli ani za priplatek...
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Autor témy
Príspevky: 1921
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: BMW výbava-piktogramy.

Pondelok, 27. Júna 2016, 12:13

Páni ďakujem Vám za vyčerpávajúce odpovede. Ide o to, že aj napriek tomu, že som vlastník veterána e46 z roku 2004 poškuľujem po novších mašinkách a chcem byť v obraze. A ticho Vám všetkým majiteľom f-kových povozov v dobrom závidím. Jedná sa o toto vozidlo:  https://www.autobazar.eu/bmw-rad-7-740d ... 40660.html
Asi to nebude fullovica, ale mne sa veľmi páči.... mať 20 papierov tak tam utekám....s peqpekom samozrejme....
To len tak na margo témy. Pekný deň...
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW výbava-piktogramy.

Pondelok, 27. Júna 2016, 12:24

Ta vybava je velmi fajn, ale nema to ventilovane sedacky a iks drajf, takze Bruno ti to opicuje :mrgreen:

Inak mea culpa, som si z tvaru toho vyduchu mohol vsimnut, ze to je F01..no nist..
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW výbava-piktogramy.

Pondelok, 27. Júna 2016, 13:44

ooops... chybicka se vloudila, toho vyyduchu som si mal vsimnut... pozrel som na to a automaticky som uvazoval o F10....sorry... :oops:
inak, preco by som ho mal opicovat?! mne to moze byt jedno... ked sa jemu bude potit rit na tych ciernych kozkach, mna to mrziet nemusi... a xDrive je vec osobnych preferencii a toho kolko a kam s tym autom bude jazdit... xDrive  ma svoje vyhody aj nevyhody (asi ako vsetko, teda okrem Omacku)... :mrgreen:
inka auto pekne, ak ti nevadia km a mas servisnu historiu, preco nie... pri takychto km by uz mohlo co-to byt na odchode... :-k

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných