... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Flaco
Príspevky: 157
Registrovaný: 10.2.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Prasknute celne sklo

Utorok, 7. Júna 2016, 14:22

Clasico napísal:
DaDoAbraham vdaka za info. Nasiel som to vsetko na stranke, normalne tam maju ze ci mas uz prasklinu alebo nie a ak ano tak kde. Sranda, nevedel som ze to maju takto prepracovane. V podstate som tam zistil skoro vsetko, co potrebujem. Akoze tak ich ponuka poistenia ani nahodou nevyzera zle ale necham si to este aspon na vikend ulezat v hlave a potom sa rozhodnem co s tym.

je dobre si to najprv vsetko zvazit a premysliet. Mne sa stala pri poistovani raz taka celkom nemila vec. Uzavrel som poistenie bez toho aby som si iste veci overil a hovoril som si, ze ved je to len poistenie mozno ho ani potrebovat nebudem ale budis a nakoniec som si dolamal nohu a nie a nie mi to uznat. Takze co sa tyka poistenia, nech je to akekolvek ci uz zivotne alebo na auto, tak som uz zacal byt viac v strehu a citam si vsetky podmienky. 
 
Užívateľov profilový obrázok
Clasico
Príspevky: 71
Registrovaný: 29.1.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Prasknute celne sklo

Streda, 8. Júna 2016, 07:47

zajox napísal:
Clasico este si to nechavas ulezat alebo uz si to poistenie riesit? chcel by som vediet k comu si dospel ;)

Nie, uz som to bol riesit. Nemalo to zmysel zbytocne natahovat a neviem co. Este ten vikend ked som nad tym uvazoval som sa stretol s jednym chalanom od nas co robi poistky a navrhol mi nejaku aj som myslel, ze pojdem do tej co navrhol, lebo vyzeralo to fajn, ale ked ma zacal nahovarat na vsetky mozne ine poistenia, tak som cuvol a hovorim si, ze bude lepsie to dat poistit do autoskla. Tak som to bol dat. 
Flaco tak to si ja citam odjakziva nepodpisal by som len tak nieco, co sa mi nezda vyhodne pre mna ;)
 
zajox
Príspevky: 141
Registrovaný: 14.11.2014
Kraj: Nitriansky

Re: Prasknute celne sklo

Piatok, 10. Júna 2016, 11:32

Clasico napísal:
Nie, uz som to bol riesit. Nemalo to zmysel zbytocne natahovat a neviem co. Este ten vikend ked som nad tym uvazoval som sa stretol s jednym chalanom od nas co robi poistky a navrhol mi nejaku aj som myslel, ze pojdem do tej co navrhol, lebo vyzeralo to fajn, ale ked ma zacal nahovarat na vsetky mozne ine poistenia, tak som cuvol a hovorim si, ze bude lepsie to dat poistit do autoskla. Tak som to bol dat. 
Flaco tak to si ja citam odjakziva nepodpisal by som len tak nieco, co sa mi nezda vyhodne pre mna ;)

to je tak, nema zmysel to riesit takto cez nejakych poistovakov, pretoze ti cloveka nahovoria aj na to co nechce. A potom na to doplati. Na ako dlho si si poistku dal?
 
Užívateľov profilový obrázok
Clasico
Príspevky: 71
Registrovaný: 29.1.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Prasknute celne sklo

Pondelok, 13. Júna 2016, 17:57

Tak myslel som, ze ked je to znamy tak sa vyhnem nejakym tym zbytocnym natahovackam a nahovarackam, ale tak zrejme som sa mylil. Zatial budem mat teda poistenie v hornete a casom uvidim co dalej. Ci sa obzriem aj po niecom inom alebo co. Uvidime ako sa zachovaju ak pride k nejakemu problemu. Dal som to hned na tri roky, nech to nemusim riesit rok co rok a hladat a menit a neviem co
 
Užívateľov profilový obrázok
loptos
Príspevky: 38
Registrovaný: 5.10.2015
Kraj: Trnavský

Re: Prasknute celne sklo

Utorok, 14. Júna 2016, 13:22

Clasico napísal:
Tak myslel som, ze ked je to znamy tak sa vyhnem nejakym tym zbytocnym natahovackam a nahovarackam, ale tak zrejme som sa mylil. Zatial budem mat teda poistenie v hornete a casom uvidim co dalej. Ci sa obzriem aj po niecom inom alebo co. Uvidime ako sa zachovaju ak pride k nejakemu problemu. Dal som to hned na tri roky, nech to nemusim riesit rok co rok a hladat a menit a neviem co

vacsinou znamy dokazu cloveka nalanarit na baraku ponuku bez ohladu na to ci je vyhodna ci nie.. ;) vzdy si vsetko treba preverit, overit, ocekovat ci naozaj su tie podmienky take ako niekto tvrdi..
 
Užívateľov profilový obrázok
Clasico
Príspevky: 71
Registrovaný: 29.1.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Prasknute celne sklo

Streda, 22. Júna 2016, 15:37

Loptos ked ma zacne niekto do niecoho tlacit a nahovarat tak z toho cuvnem uz len z principu. Mne staci k poisteniu podklady ake to je poistenie co z neho plynie precitam zvazim a rozhodnem sa. Ja nepotrebujem aby niekto ma do niecoho nutil. Je dobre ako je
 
kolorado
Príspevky: 40
Registrovaný: 26.11.2014
Kraj: Bratislavský

Re: Prasknute celne sklo

Štvrtok, 14. Júla 2016, 16:44

uz druhy krat mam prasknute celne sklo (pred rokom som bol na oprave skla pretoze prasklina bola v mojom vyhlade a iritovala ma) teraz vznikla asi 5 cm od toho kde bola predosla prasklina. Mna by zaujimalo ci je mozne to znovu opravovat, nemate s tym skusenosti?
 
Užívateľov profilový obrázok
BMWlive
Príspevky: 292
Registrovaný: 24.4.2011
Auto: BMW E90
Kraj: Bratislavský

Re: Prasknute celne sklo

Štvrtok, 14. Júla 2016, 19:21

ja som si chcel poistit v hornete a povedali ze take sklo atermicke (take fialove s dazdovym senzorm) nepoistia..len tie lacne obycajne..
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Prasknute celne sklo

Štvrtok, 14. Júla 2016, 19:25

Skus porozmyslat preco...
 
Užívateľov profilový obrázok
BMWlive
Príspevky: 292
Registrovaný: 24.4.2011
Auto: BMW E90
Kraj: Bratislavský

Re: Prasknute celne sklo

Štvrtok, 14. Júla 2016, 19:53

jasne ze vzdy to musi byt vyhoda pre poistovnu, len kazdeho osklbat, ale aj tak nevidim tam velky rozdiel od obycajneho, asi 90eciek..infrared s dazdovym 410€, zelene sklo s pasom hore a dazdovym 320€..
 
Asaf
Príspevky: 54
Registrovaný: 29.1.2013
Kraj: Banskobystrický

Re: Prasknute celne sklo

Piatok, 5. Augusta 2016, 09:33

BMWlive napísal:
ja som si chcel poistit v hornete a povedali ze take sklo atermicke (take fialove s dazdovym senzorm) nepoistia..len tie lacne obycajne..

kamarat s nimi toto riesil, lebo si chcel dat poistit sklo, mal atermicke, s celkom bohatou vybavou a nepoistili mu ho. Je to preto ze oni maju pravo si zvazit ci poistia sklo ci nie, ked ma takuto vybavu a celkovo je dost drahe. Toto jeho sklo by vychadzalo na nejakych 1000eciek, co teda nie je malo..
 
Užívateľov profilový obrázok
BMWlive
Príspevky: 292
Registrovaný: 24.4.2011
Auto: BMW E90
Kraj: Bratislavský

Re: Prasknute celne sklo

Piatok, 5. Augusta 2016, 13:11

1000 eciek sa mi zda dost, mozno od nejakeho vydriducha zase :) ako som pisal hore..moje infrared s dazdovym senzorom a senzor na dialkove v DE 410 original BMW (drahsie tam ani na e90ku nebolo). neviem kolko si vypytaju na svk v BMW za to ale typujem takych 600..samozrejme plus robota
 
Asaf
Príspevky: 54
Registrovaný: 29.1.2013
Kraj: Banskobystrický

Re: Prasknute celne sklo

Pondelok, 8. Augusta 2016, 09:56

tak on vsetky mozne veci, co sa dali na celne dat, senzory tak si to podaval. Preto taka cena sa mu tam vysplhala.. Bolo by zrejme dobre zistit kolko na svk by to vychadzalo plus praca samozrejme. Aj ked dost zalezi kde to clovek da urobit
 
xener
Príspevky: 1600
Registrovaný: 15.5.2016
Auto: F31, A6
Kraj: Bratislavský

Re: Prasknute celne sklo

Utorok, 9. Augusta 2016, 09:37

tie senzory co si tam vsetky podaval nie su sucastou skla, pri vymene mu tam ostavaju stare. cenove rozdiely robia skla vyhrievane, termoregulacne atd, nejaky rozdiel ti spravi sklo pre connected drive.
su mozno znacky ako mazda, volvo a podobne kde vsetkych asistentov trieskaju do celneeho skla, takze pri full vybave pomaly neviddis na cestu, ale bmw vela ddruhov skla na rovnaku karoseriu nema. urcite nie sklo za 1000E, pokial to nie nejake 8er so slovenskym priplatkom, alebo specialka s fototermickym zatmavovanim.
Imperialblau Brillanteffekt Metallic - A89
 
Užívateľov profilový obrázok
xavier
Príspevky: 104
Registrovaný: 16.3.2013
Auto: e36 320d
Kraj: Trenčiansky

Re: Prasknute celne sklo

Utorok, 9. Augusta 2016, 10:33

Otazka je co myslel tymi senzormi, ci nemal na mysli vyhrievanie a tieto veci len to zle napisal. Senzory aj kamera aj taketo veci to je jasne ze to tam zostava. Kamera sa dokonca este po vymene dava kalibrovat, teda mala by sa nie? My tu moc toho nenapolemizujeme ak naozaj maju tu moznost ze nepoistia.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných