... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

bmwtt.sk
 
Plechac123
Príspevky: 22
Registrovaný: 3.4.2015
Kraj: Košický

Re: E60 530xd

Štvrtok, 9. Júna 2016, 06:27

Ahojte.

Pokukujem momentalne po nasledujucej 5tke a pohravam sa s myslienkou preseldnat z SA SII 1.8TSI 

VIN:WBANY71050CT68689
https://www.autobazar.eu/bmw-rad-5-530-xd-id6985676.html

Kombinacia motor-vybava je na velmi slusnej urovni, avsak stoji v Tempuse uz asi cca 2 roky :D
Za ten cas co sledujem forum tak tam mali prevazne taxikarske 7 my a podobne.

Buduci tyzden v Piatok sa na nu idem pozriet, uvidime co to bude  :D
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 530xd

Štvrtok, 9. Júna 2016, 08:34

Tato E60 je na tom vybavou naozaj velmi dobre...  :thumbup: :mrgreen:
ale treba to naozaj vidiet... viem ze uz pred pol rokom (11,12/2015) bola inzerovana za uplne ustrelenu cenu... teraz to uz trochu zrealnili, ale ani sucasna cena mi vzhladom na km nepripada ako nejake velke terno...
za podobnu cenu su na trhu aj vybavene kusy s 1/2 najazdom...
ak je ale inak vsetko O.K., auto ma servisnu historiu, doteraz dostavalo, co potrebovalo (napr. vymena oleja v prevodovke) a urobi sa rozumna dohoda o cene, nakoniec by to nemusel byt najhorsi deal... :wink:
 
Plechac123
Príspevky: 22
Registrovaný: 3.4.2015
Kraj: Košický

Re: E60 530xd

Piatok, 17. Júna 2016, 10:44

Ahojte. Takze mam novinky ohladom

VIN:[font=Arial]WBANY71050CT68689[/font]
[font=Arial]https://www.autobazar.eu/bmw-rad-5-530-xd-id6985676.html[/font]

Auto kupene ako "firemne" v Tempus AWT Bratislava, neskor prepisane do Tempusu Kosice.
Auto nestoji, jazdi na nom "sefova" z Tempusu Kosice.

Servisna Historia:
V celku standard. 4x menene predene sklo  ](*,) , proste Bratislavske cesty. Ziadne striekanie v zaznamoch. Na auto bolo pisane snad 8 sad gum, asi kvoli odpisom.
Servisnu knizku "nema" - Chap tak ze chalan co mi ho ukazoval o ziadnej nevedel. Servisnu historia som pozeral cez system Tempusu.  :?: Urcite sa najdu aj taky co hned napisu ze si ju mohli vymysliet.

Servisne prehliadky: (Olej, prevadzkove kvapaliny)
40k, 56K, 85K, 96K, 116K, 131K, 156k, 173k, 200k, 226k

Extra veci
131k - tesnenie Turba, 200k - cap riadenia, 233k zhavice, 235 remen drazkovy e65 ( ? )

Co mi chyba ?
Olej v prevodovke nebol vobec meneni (ani sa necudujem, ved bmw trva na tom ze je "dozivotny")
Olej v xdrive nebol meneni
Kontrola rozvodov (retaz, napinaky)

Exterier
Predny naraznik trocha obity od kamienkov v pravo dole poskodenie az na plech, P ostrekovac Xenonov skoro cely zosuchany.

Interier
Z tapaciru pri rucnej brzde je "odseknuty" kus bambusoveho dekoru. Pravy cupholder nema krytku. Mpacket volant sa supe dole (Ta pogumovana vrstva).
Prevodova paka sa mi zdala "roztrasena". Neviem co to obnasa, ale moja DSG paka je ovela "stabilnejsia". Gombiky ok, sedacky v celkom slusnom stave. Ziadne hlbkove poskodenie
len klasicky trocha "vysedeny" lavy lem soferovej sedacky.

Vybava
Comfor seats su super :) , ventilacia funguje, dofukovanie som zabudol testnut. Softclose funkcny na vsetkych dverach. Nightvision nefunguje (Upozornil ma na to predajca), Radarovy tempomat hadze chybu (to som zistil sam). Head up displej funguje, ale je strasne zle napoziciovany (treba adjustnut diagnostikou).

Jazda (Moja prva 530d co som pozeral, takze pravdepodobne je tato cast nerelevantna, pretoze to nemam s cim porovnat)
Riadenie nevydavalo ziadne pazvuky. Zdalo sa mi dost "tuhe" (jazdim na Superb 2, tak je ten volan strasne preposilnovani asi). Na motorickom prejave som nenasiel nic abnormal. Prevodovka
sla hladko, avsak aj pri lahkej nohe tocila az do 3k a drzala otacky, co ma prekvapilo. Podvozok sa mi zdal ok, nic neklopalo/nebuchalo.
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 530xd

Piatok, 17. Júna 2016, 14:20

Plechac123 napísal:
Prevodova paka sa mi zdala "roztrasena". Neviem co to obnasa, ale moja DSG paka je ovela "stabilnejsia".

Head up displej funguje, ale je strasne zle napoziciovany (treba adjustnut diagnostikou).

Riadenie nevydavalo ziadne pazvuky. Zdalo sa mi dost "tuhe" (jazdim na Superb 2, tak je ten volan strasne preposilnovani asi). Na motorickom prejave som nenasiel nic abnormal.

Neviem, co myslis tou "roztrasenou pakou" :? Volic prevodovky v E60 LCI je elektronicky (joystick = drive by wire), ziadne mechanicke prepojenie s prevodovkou, po zaradeni cohokolvek sa sama vrati do centralnej polohy, vynimkou je len, ked ju posunies k sebe (dolava) a prepnes do sport modu, vtedy sa da sekvencne radit pohybom paky dopredu a dozadu, po zaradeni P sa paka sama vrati do povodnej polohy...

pozicia HUD sa v E60 pokial viem neda (na rozdiel od F modelov) nastavovat iDrivom ani diagnostikou (nastavit vies iba jas), ak ti nevyhovuje uhol pohladu, uprav si svoju poziciu nastavenim sedacky... :mrgreen:
myslim, ze sa to da nejako nastavit mechanicky (niekde za budikmi je na to nastavovaci srob), ale na to je potrebne rozobrat pol palubovky...

sorry, ale porovnavat riadenie E60 so Superbom je take.....no, nie velmi vhodne... ](*,) [-X

ak hadze chybu ACC a je chyteny radar, tak to lacna oprava nebude.... night vision asi to iste...

ak to ma comfort-acces (keyless), tak prever, ci funguje na vsetkych dverach, obcas to zvykne strajkovat... najma ak sa vlhkost dostane do mechanizmu otvarania / senzoru priblizenia...

ak to auto zoberies (napriek opisanym vadam), tak urcite by som odporucil vymenit co najrychlejsie olej v prevodovke, ak uz pri tych km nie je neskoro...

inak takto vybavenu E60 mozem len odporucit, ak vsetko ide ako ma, je s tym naozaj velka radost jazdit... :thumbup:
 
Plechac123
Príspevky: 22
Registrovaný: 3.4.2015
Kraj: Košický

Re: E60 530xd

Piatok, 17. Júna 2016, 17:12

Tym "roztrasena paka" som mal na mysli to, ze som cakal ze ta paka bude "rock solid". Pricom pri kontakte sa mi zdala "lacna" a nepevna. Samozrejme viem ze je plne elektronicka a nema jazdne drahy, ako napriklad pred LCI.

HUD sa da nastavit vertikalne a horizontalne. Na nete som nasiel sice pre verziu M5, ale tak dufam ze nie su hotentoti a pre normalne modely by tam ten adjustment nedali. Musi sa dat von displej i-drajvu a za nim je kabel a skrutka na HUD poziciovanie. Kabel je pristupny hned za Displejom, skurtka je hlbsie a klasickym naradim sa tam tazko dostat (treba extension nadstavce)

K tomu riadeniu je mi jasne ze je to uplne nieco ine, ale tak s nicim inym to porovnavat neviem. Tu inu tuhost som si hned vsimol.

Nightvision by som prezil, ale ten ACC ma nepotesil, lebo tym padom sa neda vobec pouzivat tempomat (ak je nieco s radarom, tak nie je mozne pouzivat "klasicky" tempomat. Dost ma to prekvapilo, ale asi to ma byt kvoli bezpoznosti)
Jazdim hlavne dialnice a bez tempomatu ani kilometer. "Dobra" sprava je, ze radar nemusi byt K.O. Na nete som nasiel ze ak sa pohne ulozenie v prednom narazniku, moze to rozhodit ACC a tym padom odmieta pracovat.

Keby to ACC slo v pohode tak by som urcite uz vybavoval technika na obhladku, ale takto si ta e60 u mna neurobila dobry prvy dojem :D
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 530xd

Piatok, 17. Júna 2016, 21:06

ACC sa da vypnut (na F10 urcite, mam to vyskusane, ale na 90% to bude rovnko aj na E60) a potom to funguje ako klasicky tempomat, treba zatlacit a podrzat tlacidlo na nastavenie vzdialenosti ACC a prepne sa to na klasiku
ano, viem, ze ked sa radar pohne, hodi to chybu a prestane to pracovat...
myslim, ze Maco riesil podobny problem na svojej E61

ad HUD, ano presne o tom som pisal, videl som kedysi navod na to nastavenie kdesi na youtube... kedze mne sa to nechcelo cele rozmontovat, riesil som to nastavenim tej sedacky :mrgreen: ale u mna to bolo len o maly kusok a aspon mi to pripominalo, aby som sa za volantom nehrbil :D

riadenie na E60 bolo pre mna prijemne tuhe, presne tak ako mi to vyhovovalo - vlastne na vsetkych mojich BMW mi tuhost riadenia vyhovovala...
ale zase som nikdy neriadil Superba... :) takze to tiez neviem porovnat

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných