... všetko o BMW ...

Moderátor: jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
matus699
Autor témy
Príspevky: 409
Registrovaný: 5.7.2014
Auto: e46 e87 e90 f31
Kraj: Trnavský

Prerobenie svetiel

Pondelok, 6. Júna 2016, 20:50

Čaute chalani napadla ma jedna vec a teda hľadám radu alebo vyvedenie z omylu. Možno sa to tu riešilo ale nenšiel som nič čo mi mi zodpovedalo moje otázky.
Jedná sa o denné svietenie.
Ja mám v aute iba klasické obrysové krúžky a chcel by som ich vymeniť za LED-kové ktoré svietia dosť aj cez deň.
Viem že bude treba otvoriť svetlo pôvodné dať preč a dať nové to mi je jasné.
Problém je ako ich zapnem lebo ja mám vypínač 3 polohový teda nula parkovačky svetlá rozmýšľam že keď ho vymením za 4 polohový teda auto nula parkovačky svetlá.
Na parkovačky to nechcem dávať a tu nasleduje moja otázka keď vymením ten prepínač svetiel dá sa to nejako dokódovať aby som získal 4 stupeň kde by mi šlo to denné svietenie alebo tam je veľa ďalších vecí a vôbec sa to neoplatí prerábať? 
Nepotrebujem aby to fungovalo automaticky nemám problém si to prepnúť ručne keby to hralo rolu.
Ide mi o to či to možné je alebo nie. Prípadne kto má z tým skúsenosti nech napíše.
prepinac.jpg
prepinac.jpg (67.35 KiB) 2731 zobrazení
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Prerobenie svetiel

Pondelok, 6. Júna 2016, 21:27

poloha A nieje denne svietenie ale je to Automaticka poloha podla svetelneho senzoru kedy same zapina svetla podla intenzity... da sa nakodovat denne svietenie na 40% dialkovymi a vtedy to pekne prepina automaticky
 
Užívateľov profilový obrázok
matus699
Autor témy
Príspevky: 409
Registrovaný: 5.7.2014
Auto: e46 e87 e90 f31
Kraj: Trnavský

Re: Prerobenie svetiel

Pondelok, 6. Júna 2016, 22:00

Zle som sa vyjadril áno je to automatická poloha.
Lenže mám ja svetelný senzor? Ja mám prvú verziu čiže bez automatiky na prepínači.
Takže radšej nakódovať diaľkové na 40% ako led krúžky? 
Ako zistím či ten senzor mám alebo nemám? Vyrieši problém len zmena toho prepínaču? ani neviem ako sa to volá presne.
 
Užívateľov profilový obrázok
Flaco
Príspevky: 157
Registrovaný: 10.2.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Prerobenie svetiel

Utorok, 7. Júna 2016, 14:13

kamarat asi rok dozadu riesil ci ledky alebo ako to vyriesit. Nakoniec to dal nejakemu znamemu a ten mu to urobil cez dialkove a je to uplne v pohode, dostacujuce. Cize ja tiez by som asi skor do nakodovania dialkovych siel
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Prerobenie svetiel

Utorok, 7. Júna 2016, 18:35

matus699 napísal:
Zle som sa vyjadril áno je to automatická poloha.
Lenže mám ja svetelný senzor? Ja mám prvú verziu čiže bez automatiky na prepínači.
Takže radšej nakódovať diaľkové na 40% ako led krúžky? 
Ako zistím či ten senzor mám alebo nemám? Vyrieši problém len zmena toho prepínaču? ani neviem ako sa to volá presne.

Nevyriesi. Pochopitelne ze nemas svetelny senzor, ked nemas ani automaticku polohu. Keby si ho mal, tak by tam bola aj poloha auto.
 
Joly
Príspevky: 48
Registrovaný: 14.2.2010
Auto: BMW 120d
Kraj: Bratislavský

Re: Prerobenie svetiel

Utorok, 7. Júna 2016, 19:23

ice.blade napísal:
poloha A nieje denne svietenie ale je to Automaticka poloha podla svetelneho senzoru kedy same zapina svetla podla intenzity... da sa nakodovat denne svietenie na 40% dialkovymi a vtedy to pekne prepina automaticky

Ano ja to takto mam a je to rozumny kompromis. S prepinacom vlastne vobec uz nemanipulujem. Cez den pri dobrych svetelnych podmienkach svieta stlmene dialkace a za tmy/v tunely tieto automaticky zhasnu a zapalia sa xenony spolu so zadnymi svetlami a osvetlenim pristrojovky. Samozrejme sa osvetlenie automaticky vypne pri vypnuti motora a otvoreni dveri.
Jedna vec mi ale na tomto vadi a to taka, ze ked prepenem prepinac do polohy parkovaciek (napr. ked niekde stojim v noci s autom nerad mam zapnute stretavacky, ktore zbytocne oslepuju ostatnych), tak nesvietia parkovacky (kruzky) ale stlmene dialkove. Da sa toto chovanie zmenit cez ncs expert? Vedel by si mi poradit ice.blade? Diky.
BMW 120d (198 PS)
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Prerobenie svetiel

Utorok, 7. Júna 2016, 20:41

neda, denne dialkovymi sa vypne azked sa zapnu xenony, inak svieti stale... par aut malo v moznostiach nastavenie ze vypnut DRL ak sa zatiahne rucna brzda ale nejako mi to nefungovalo
 
Užívateľov profilový obrázok
matus699
Autor témy
Príspevky: 409
Registrovaný: 5.7.2014
Auto: e46 e87 e90 f31
Kraj: Trnavský

Re: Prerobenie svetiel

Streda, 8. Júna 2016, 12:33

A teraz otazka spet ku mne.
Da sa to nejako dorobit pripadne zistit ci tam ten svetelny je alebo nie je? 
Ked vymenim ten prepinac ziskam nieco alebo absolutne nic? 
Vec je taka ze zvazujem dat svetla na repas (vymena parabol dorobenie kruzkov) a potom by som chcel mat denne svietenie lebo tie paraboly moc veydrzia a ked dam novu nech vydrzi co najviac...
teraz mam bixenony ktore sa samo nastavuju kruzky len obrysove.
aky senzor nastavuje svietivost palubovky?
lebo ked svieti slnko tak mi uberie svietivost na budikoch a prida na hodinach napr ked je tma tak uberie na hodinach a prida na budikoch...
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Prerobenie svetiel

Streda, 8. Júna 2016, 13:34

nemas RLS, ak si to chces overit daj si do google obrazkov BMW RLS porovnaj, dorobit sa da tak ze vymenis celne sklo + si zozenies RLS senzor + A polohovy vypinac, na tvojom aute je mozne ze bude treba este nieco... kruzky ako denne nakodujes azked budes mat patricne novy svetelny modul s moznostou nakodovat parkovacky ako DRL
 
Užívateľov profilový obrázok
matus699
Autor témy
Príspevky: 409
Registrovaný: 5.7.2014
Auto: e46 e87 e90 f31
Kraj: Trnavský

Re: Prerobenie svetiel

Streda, 8. Júna 2016, 17:14

tak v strede okna mam nieco.
ale co to presne je ani neviem ci len senzor na dazd alebo nejaka predpriprava na toto...
Prílohy
20160608_162803.jpg
zvnutra
20160608_162217.jpg
zvonku
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Prerobenie svetiel

Nedeľa, 12. Júna 2016, 12:24

Senzory nemas....do toho fialoveho pola sa montuje senzor dazdovy a svetelny
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
matus699
Autor témy
Príspevky: 409
Registrovaný: 5.7.2014
Auto: e46 e87 e90 f31
Kraj: Trnavský

Re: Prerobenie svetiel

Pondelok, 13. Júna 2016, 10:08

Oki teda tak nic kaslem na to chcel som len ziskat info ze kolko toho bude na prerabku a vidim ze vela tak nic z toho nebude. Diky za odpovede.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní