... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Teo Plokar
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 2.2.2016
Auto: E39 530D
Kraj: Prešovský

Kamikaze čerpadlo e39 530D

Streda, 8. Júna 2016, 20:29

Stala sa mi takato porucha.. dojdem po frajerku na internát v KE. odstavým motor. Za štvrť hoďku nasadáme motor krásne naskočí periferne pozeram z polovice nádrže 30L mi ukazuje len 15L. zrazu motor natvrdo zdochne. skušam štartovať svieti rezerva! štarter z tažka pretočí motorom ale iba otačku, dalej len cvaka. prehladávam motor poistky všetkomožne rozoberám nič. stratilo sa palivo z vstrekovacieho čerpadla idu bublinky. čakam na brata s diagnostikou chibový kod 1260 slabí tlak podávacieho čerpadla. kde sa podela nafta? dolievam 10L nafty štarujem čerpadlo veselo tlačí naftu. otvorým vičko nalievania oleja zapnem zapalovanie narazovo vytečie 5L nafty z olejom. Sakra došlo mi to! motor komplet plný nafty!!! patram po fore najdem príbeh chlapca s e46tkou čerpadlo! pehom 2minut 30Ldo motora cez vstreky nenatečie. beriem naradie vraciam sa na kolene vyberam čerpadlo /zhanam 17ku imbus strasny horor/ na druhý den je cerpadlo von bez akejkolvek znamky poskodenia. vsadzam vsetko na jednu kartu letim po cerpadlo na inzerat. Zakladam cerpadlo štartujem beží 5s zrazu rach zase stojí. Aha trebalo sa mi ponahlať? rozoberam vylievam naftu z kazdej riti motora vyberam zhavyce točim motor nafta prska snad zovsadial. skladam nazad 2x preplachujem novým olejom motor beží. idem domou dimim ako raketoplán domou to je 120km tak sa vypalilo. motor bezi krasne problem vyriesený. 45 odtah, 70 benzín behačky po slovensku 180 čerpadlo 100režijne naklady 3dni svojpomocne na kolene.  
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Kamikaze čerpadlo e39 530D

Štvrtok, 9. Júna 2016, 17:49

Dobry pribeh bratu ale to cerpadlo si mohol mat za stovku pretesnene a pokoj na dusi. 180 za rovnako obnosene cerpadlo, dakujem pék.
 
csuka530d
Príspevky: 2048
Registrovaný: 5.4.2011
Auto: 530d e39 touring2003
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Kamikaze čerpadlo e39 530D

Nedeľa, 12. Júna 2016, 18:48

krasne si pochodil mna toto na Range roveri vyslo na 1500 Eur .  do motora natlacilo 22 L nafty , ohlo ojnicu na 6 valci a odjebalo turbo.takže tak. kvôly uvolneným 3 torxom na cerpadle

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných