... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

obchodna sekcia
 
renner
Príspevky: 266
Registrovaný: 13.12.2009
Auto: BMW e39 523i
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Stakčin

Re: 530d ventilator klimy nefunkčný

Piatok, 3. Augusta 2012, 12:40

no keď som to skušal tak som mal naštartovany motor ale relatka nebolo počuť vôbec.Nevieš ktore piny napojiť priamo na +a- na tom 4pinovom konektore aby som ten vent.ešte takto odskušal?
 
Užívateľov profilový obrázok
Rottwa
Príspevky: 1458
Registrovaný: 19.8.2010
Kraj: Zahraničie

Re: 530d ventilator klimy nefunkčný

Piatok, 3. Augusta 2012, 14:29

Pardon zabudol som. Zopni kluc do spinacej polohy ale nestartuj. Ak pocujes relatka, tak mozes mat zle teplotne cidlo, co je ta najlacnejsia alternativa. Skus este zopnut ventilator na kratko. Konektor najdes podla obrazka. Od ventilatora je ten s pinmi, dierky idu od napajania. Skus aj premerat ci dostava stavu. Hnedy je minus a postupne skusaj zvysne kde sa zopne.

Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
djkakadu
Príspevky: 382
Registrovaný: 2.1.2010
Auto: 2xM54 M50T M44T
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Humenné

Re: 530d ventilator klimy nefunkčný

Utorok, 21. Augusta 2012, 19:29

Zdravíčko, prichádzam z otázkou, ako je regulovaný 3pinový ventilátor? Chcel by som motor nahradiť z niečoho iného no neviem prísť nato ako sa to reguluje.

Môj mi nešiel vôbec po rozobratí som zistil že na ventilátore je miliarda súčiastok, a jedna znich vybuchla. Tak by som to chcel riešiť výmenou motora ale nejakého iného lebo toto čo tam bolo je hrúza des a čakať kym sa to zase pokazí nechcem.
Niekde na fóre som videl že to niekdo vymenil za niečo iné, tak sa pýtam za čo. :)
 
Užívateľov profilový obrázok
Rottwa
Príspevky: 1458
Registrovaný: 19.8.2010
Kraj: Zahraničie

Re: 530d ventilator klimy nefunkčný

Pondelok, 27. Augusta 2012, 07:28

Dlhsie som sa v tejto teme neozval. Rezistory som uz vymenil a ventilator krasne slape na vsetky rychlosti. Fotiek z vymeny mam kopu, v stredu je volno tak snad stihnem spravit pekny DIY.

Ak by mal niekto otazky ohladom 4 pinoveho pridavneho ventilatora, pytajte sa.
 
renner
Príspevky: 266
Registrovaný: 13.12.2009
Auto: BMW e39 523i
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Stakčin

Re: 530d ventilator klimy nefunkčný

Streda, 29. Augusta 2012, 18:22

takže dnes som sa k tomu dostal rottwa po prepojeni na konektore tepl.čidla relatka cvakaju obidva ale ventilator nejde napätie na privodnom konektore je takže bude v haji asi ventilator .Nestihol som ho ešte napojiť priamo aby som to vedel naisto skusim zajtra
 
Užívateľov profilový obrázok
Rottwa
Príspevky: 1458
Registrovaný: 19.8.2010
Kraj: Zahraničie

Re: 530d ventilator klimy nefunkčný

Streda, 29. Augusta 2012, 18:45

Skus napriamo cez baterku, ak pojde, stacia iba rezistory 50,- EUR.
 
Dude_182
Príspevky: 46
Registrovaný: 30.10.2010
Auto: e39 530D Tour 142kw
Kraj: Banskobystrický

Re: 530d ventilator klimy nefunkčný

Nedeľa, 29. Mája 2016, 19:29

Tak pripajam sa, tiez som skusal otvorit vycistit ten konektor. Mam 4pin nebol skoro vobec spinavy napriek tomu ze z jednej strany je trochu odlomene z neho. Ostava mi skusit este pripojit na baterku uvidime co sa stane, ale asi bude treba novy ventilator myslim si...
EX Mitsubishi SpaceStar :D
 
Filip986
Príspevky: 81
Registrovaný: 2.3.2019
Auto: E60 525d 2008
Kraj: Trnavský

Re: 530d ventilator klimy nefunkčný

Streda, 24. Júna 2020, 17:10

Ja Vas zdravim kolegovia... zase po nejakom case som sa zblaznil a kupil som E39, uz piatu v poradi, cize sa mi zase zacina klasicky kolotoc oprav, starosti, nadavok, sedivych vlasov. Jedna sa o 530d 1999 tour. Nefunkcny ventilator klimy je samozrejma vec, lenze, ja mam asi nejaku inu verziu, nakolko nemam nikde take cidlo ake tuto kolega odfotil. Proste nikde.... dostal som sa ku konektoru.. nebol zeleny, uplne v pohode vyzeral. Ventilator po napojeni na iny zdroj skratuje, je mi to jasne-treba druhy.. Ide o gulaty konektor, 3 kablovy. Na konektore co trci z auta je stale 3,56V, ci so zapnutou alebou vypnutou AC.. dokonca este chvilu po vypnuti kluca. Chcel by som sa opytat, ci niekto z vas nevie, co spina tento ventilator, ake cidlo a rele? Vsetko som prehrabal no na fore som nenasiel... pod pelovym filtrom spolujazdca v tom boxe s RJ je iba jedno jedine rele ktore je pre zhavenie (cvaka ale vyhadzuje chybu na diag (chyba RJ zhavenia) a ani pri zapnuti kluca nevypise nic na displeji o zhaveni) . Ak by sem niekto zabludil a bol by ochotny poradit stymto, budem fakt rad
 
Užívateľov profilový obrázok
ALAS
Príspevky: 1875
Registrovaný: 9.7.2013
Auto: E39 525d
Kraj: Nitriansky

Re: 530d ventilator klimy nefunkčný

Streda, 24. Júna 2020, 22:25

Na tom konektore ma byt permanentnych 12V.
Skontroluj si 100A poistku v kufri nad baterkou, poistkovy box z ktoreho idu cervene kable, to je zaroven aj poistka pre zhavenie.

Ak to nebude nou, tak ventilator ma este jednu poistku za kastlikom spolujazdca, su tam dva poistky vedla seba jedna cervena druha oranzova, jedna z nich je pre ventilator.
BMW E39 525d | BMW E39 540it 6q | Honda Accord (CH1) TypeR 2.2 VTEC | JEEP Cherokee XJ 4.0 | Mercedes Benz S204 200CDI
 
Filip986
Príspevky: 81
Registrovaný: 2.3.2019
Auto: E60 525d 2008
Kraj: Trnavský

Re: 530d ventilator klimy nefunkčný

Streda, 24. Júna 2020, 22:38

Ahoj, vdaka moc za zaujem. Poistky, teda tie pliesky nad baterkou su vsetky okey a aj v podstate komplet poistky v celom aute, tym som zacal.. nedokazem si vysvetlit tych 3,56V v konektore... vymenit ventilator je to najmenej ale nebude to fungovat, kedze tam nejde 12V... nevies cim je ovladany? Neni to od cidla teploty chladiacej kvapaliny co je v hlave? A potom ho spusti RJ ale cez rele to musi ist a nic nikde necvaka ked zapnem AC.. motor vypnuty, kluc v druhej polohe...Musi ho predsa nieco zopinat na zaklade niecoho a nikde ani cidlo, nic... ked som mal 528i tak som tam mal take cidlo ako tu vyfotil kolega, dalo sa to preskusat
ale tu neni.. a tomu zhavwnie tiez nechapem.. Diagnostika vykazuje chybu RJ zhavenia a displej pri zapnuti kluca nic nepise, malo by tusim nieco po nemecky "zhavi" vypisat... poistky su ok.. po vymazani chybu nenacita hned ale az po nejakom case.... "vetrak chladica" sa po vymazani ihned zobrazi
 
Užívateľov profilový obrázok
ALAS
Príspevky: 1875
Registrovaný: 9.7.2013
Auto: E39 525d
Kraj: Nitriansky

Re: 530d ventilator klimy nefunkčný

Štvrtok, 25. Júna 2020, 07:23

Ako som pisal, na tom konektore ma byt permanentnych 12V, tzn. bez ohladu na to v akej polohe je kluc, takze ak tam nemas napetie tak je bud prepalena poistka alebo prelomeny kabel.
Ako si kontroloval tu 100A poistku? a poistku za kastlikom si kontroloval tiez?

Ventilator je spustany od RJ motora, PWM signal ide po tom tenkom kabliku ktory ide do konektora pre ventilator, ziadne cidla ani relatka tam niesu ak mas 3-pin ventilator.

Pri zapnuti klimatizacie posle klimapenel spravu pre RJ motora aby sa zapol ventilator, obcas to ma delay kym sa spusti.
Popripade ak sa motor prehrieva tak aj RJ motora si sama zopne ventilator na dochladenie.
BMW E39 525d | BMW E39 540it 6q | Honda Accord (CH1) TypeR 2.2 VTEC | JEEP Cherokee XJ 4.0 | Mercedes Benz S204 200CDI
 
Napster050
Príspevky: 1710
Registrovaný: 30.7.2014
Auto: E39, E92, 1000MB
Kraj: Žilinský

Re: 530d ventilator klimy nefunkčný

Štvrtok, 25. Júna 2020, 08:32

tých 3,5V teoreticky možeš namerať na PWM pine... podla toho aký je duty cykle tak ti multimeter ukáže napätie, keďže meria strednú hodnotu (toto ale len ak je zopnutý ventilátor).
zmeraj napätie na oboch stranách poistky, ak je tam všade 12V, musí byť aj na ventilátore... ked nie, tak je zlomený kábel

keďže ale diag ukazuje chybu žhavenia, predpokladám že 100A poistka v kufri vypustila zo seba dušu.
keď dáš novú, zrejme ju vypustí aj tá... treba vymeniť žhaviče
 
Filip986
Príspevky: 81
Registrovaný: 2.3.2019
Auto: E60 525d 2008
Kraj: Trnavský

Re: 530d ventilator klimy nefunkčný

Štvrtok, 25. Júna 2020, 12:26

Zdravim, take 100A poistka robi asi tolko :)
Prílohy
20200625_132435.jpg
 
Napster050
Príspevky: 1710
Registrovaný: 30.7.2014
Auto: E39, E92, 1000MB
Kraj: Žilinský

Re: 530d ventilator klimy nefunkčný

Štvrtok, 25. Júna 2020, 12:30

takže vypustila dušu... vymeniť žhaviče, vymeniť poistku a pojde to.
už len dufať že sa žiadny žhavič nezalomi :D
 
Filip986
Príspevky: 81
Registrovaný: 2.3.2019
Auto: E60 525d 2008
Kraj: Trnavský

Re: 530d ventilator klimy nefunkčný

Štvrtok, 25. Júna 2020, 12:39

Vymenu zhavicov dam niekde radsej spravit.... Som mechanik, robim auta ale tomuto sa vyhybam, ci su to zhavice, alebo stare vstreky, ci dokonca sviecky, som prilis opatrny a duplom ne na svojom aute... presne viem, jak by to dopadlo... 5 v pohode a ten zadny sa zalomi a zase pridem o vlasy....... zacnem poistkou, ono razko povedat preco zdochla, auto mam mesiac a teraz to zacinam riesit... Poistka je eurova zslezitost urcite, cize stoji to za to vyskusat.. ked skape, riesim zhavice.. skor ma serie ten ventilator klimy.. ja stym mam zlu skusenost.. na 528i mi klli to.u praskla hlava.. vymenil som jeza, lebo nesiel ventilator, cize sni klima .. auto som mal 2 tyzdne.. nastartoval som, zapol klimu a odisiel som do baraku si po veci...ked som sa vratil, rucicka takmer v cervenom... Nepomohlo uz nic, furt sa prehrievalo, vymenil som vsetko.. viecko, termostat, vodnu pumpu... vysledok, nefunkcna klima vrtula... hlaca dole, odtlakovanie a prasknuta.. cize ked stojim a viem ze ta svina nefunguje tak radsej okna dole a AC off...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných