... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

bmwtt.sk
 
mirko232
Autor témy
Príspevky: 20
Registrovaný: 9.10.2015
Kraj: Trenčiansky

Osvetlenie nôh

Utorok, 17. Mája 2016, 21:07

Ahojte mám e46 320d rv. 99 a chcel by som neako poriešiť osvetlenie nôh, nemám ho ale chcel by som, pozeral som sa do priestoru kde sú nohy a zospodu na vodičovej strane je neaký výrez s krytkou asi pre svetlo, na spolujazdcovej som nepozeral ale tiež tam určite bude, ako by som to musel napojiť(trocha dlhší návod-som neskúsený) tak aby mi to svietilo i počas jazdy?, a akú LED-ku by som si mal kúpiť aby to neťahalo oči ale príjemne svietilo a zhaslo iba keď vypnem motor/zamknem alebo vytiahnem kľúč?... v auto-elektrike sa nevyznám :)


Ďakujem a nezhejtujte ma hneď...pekne sa pýtam o radu :)
 
Užívateľov profilový obrázok
FENON
Príspevky: 330
Registrovaný: 19.7.2014
Auto: E46 320dT STAHLGRAU
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Osvetlenie nôh

Utorok, 17. Mája 2016, 21:27

malo by to svietit myslim len ked su otvorene dvere ale budiz.
tak, najidealnejsie ak to chces riesit origo svetlami tak z buracky, poprip. z bmw zohnat svetielka ktore tam maju origo byt.
takto dako vyzeraju :)
Obrázok
ale ak chces aby to svietilo stale ked je nastartovane tak idealne potahat kable zo spinacky :) pomerat kde je + pri 1 polohe a je to.
ale ak su skusenosti z elektrikou nulove tak to daj niekomu kto ich ma :)
///
 
Užívateľov profilový obrázok
epi
Príspevky: 787
Registrovaný: 29.7.2012
Auto: e46 FL
Kraj: Nitriansky

Re: Osvetlenie nôh

Utorok, 17. Mája 2016, 22:01

Ono je to celkom hracka ak si niekedy uz spajkoval. Napojit plus a minus fakt nie je ziadna veda.

Tuto panko dal fajnovy navod ako na to s tym, ze ti to bude svietit tak ako ma - tzn. len pri otvoreni dveri. Ja som si to spravil podla nehu a funguje to spolahlivo.
pribehy-nasich-aut/hrdy-vlastnik-t89267-45.html

Bez prerabania tam das jedine sulfidky. Intenzitu si vyberes podla poctu LEDiek a ich svietivosti. Co je vela a co je malo musis uznat sam.

Farebne kikirikajuce led-pasy a ine dristy by som tam vobec nedaval, je to gycove.
 
mirko232
Autor témy
Príspevky: 20
Registrovaný: 9.10.2015
Kraj: Trenčiansky

Re: Osvetlenie nôh

Streda, 18. Mája 2016, 07:33

Aha takže stačí len z tej skrinky zistiť ktoré je stále + keď je naštartovane auto a odtiaľ natiahnuť káble pod nohy a tam dat len neaký led pasik? A druhu stranu na kostru?
 
Užívateľov profilový obrázok
BMWlive
Príspevky: 292
Registrovaný: 24.4.2011
Auto: BMW E90
Kraj: Bratislavský

Re: Osvetlenie nôh

Streda, 18. Mája 2016, 07:40

podla mna sa vykasli na to a kolotocariny nechaj do VW klubu..ziadne BMW nema original svietenie na nohy pocas jazdy a nie to nejaky farebny led pas..este tak klasika origo svetlo ktore je napojene len na osvietenie ako na strope, cize ak su otvorene dvere alebo chvilu po zavreti..
 
mirko232
Autor témy
Príspevky: 20
Registrovaný: 9.10.2015
Kraj: Trenčiansky

Re: Osvetlenie nôh

Streda, 18. Mája 2016, 07:52

Farebné to určite nechcem, všade v aute mam od bývalého majiteľa LED osvetlenie tak ho chcem dat i do priestoru nôh, ďakujem všetkým, potom dám foto ako som to urobil :)
 
duko008
Príspevky: 41
Registrovaný: 4.11.2015
Auto: bmw 318i
Kraj: Žilinský

Re: Osvetlenie nôh

Štvrtok, 19. Mája 2016, 20:39

Ja som to vyriesil uplne jednoducho.Kupil som ledkovy pas na 12V.Dnes zozenies vsetky farby.Odstrihol 2xcca 10cm,napajkoval dlhsie kable plus,minus.Tie pasy som lepidlom prilepil do priestoru noh,tak aby ich nebolo vidno,co je dobre kedze led pas je tenky a prisposobyvy.Jeden mne,druhy spolujazcovi.Ak chces aby ti to svietilo aj pocas jazdy,musis spojene 2plusy a 2minusy,od led pripojiit niekde k osvetleniu palubovky,nakolko je tam stale stava,ked mas zapnute svetla,co uz mame teraz vsetci stale.Ja som napr. vyhodil diodu s osvetlenia zadneho popolnika,ktoru tam nepotrebujem,a na tie kable pripojil plus minus led pasy a hotovo.Svieti mi to vzdy,ked mam zapnute svetla.Jeden pas som si dal aj pod laktovku,pekne to vecer osvetluje stredovu konzolu.Vsetko to svieti v cervenej,kedze aj pristrojovka je na cerveno.Takze,malina,drzim palce.
 
Užívateľov profilový obrázok
FENON
Príspevky: 330
Registrovaný: 19.7.2014
Auto: E46 320dT STAHLGRAU
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Osvetlenie nôh

Piatok, 20. Mája 2016, 07:10

duko008 napísal:
pristrojovka je na cerveno

:roll:
///
 
Užívateľov profilový obrázok
loptos
Príspevky: 38
Registrovaný: 5.10.2015
Kraj: Trnavský

Re: Osvetlenie nôh

Pondelok, 23. Mája 2016, 11:39

na to sa teda pozriem, ako si to nakoniec vymyslel. Ja taketo "vychytavky" ale ze vobec nemusim. A uz vobec nie cervene. By som sa v tom aute asi zblaznil. Pride mi to uz potom take ze majitel uz ozaj nevie co od rozkose a vymysla vsetko mozne.
 
stracho
Príspevky: 19
Registrovaný: 19.11.2014
Kraj: Žilinský

Re: Osvetlenie nôh

Pondelok, 23. Mája 2016, 12:34

to je uz take ze tam chce dat toho co najviac a niekedy to je uz az moc a nevyze to najlepsie :roll:
 
mirko232
Autor témy
Príspevky: 20
Registrovaný: 9.10.2015
Kraj: Trenčiansky

Re: Osvetlenie nôh

Sobota, 28. Mája 2016, 18:53

Samozrejme že každému sa niečo iné páči a je to len majiteľove auto, trebárs sa mu páčilo červené svetlo tak si tam dal červené ale ďakujem za návod vôbec by ma to nenapadlo :) ps... Všetkého veľa škodí ale to osvetlenie nôh sa mi páči ale nechcem mať z toho kolotoč...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných