... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11
bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Markusso
Príspevky: 137
Registrovaný: 28.1.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Poistovne ako hradia skody ?

Štvrtok, 19. Mája 2016, 17:09

keď s poisťovákmi je to vždy ťažko :/
 
Užívateľov profilový obrázok
jkk
Príspevky: 2867
Registrovaný: 4.8.2012
Auto: E91 330xd
Kraj: Bratislavský

Re: Poistovne ako hradia skody ?

Štvrtok, 19. Mája 2016, 17:18

Markusso napísal:
keď s poisťovákmi je to vždy ťažko :/


akoze uz by aj stacilo...nahas si cisto prispevky alebo nejaka zvlastna uchylka? 5postov behom 4minut a ziadny ale len naznak obsahu??trosku sudnosti
EX: E91 330xd `08
EX: E46 330i `00
EX: E46 323i `99

Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.
 
bachros
Príspevky: 26
Registrovaný: 26.11.2014
Kraj: Banskobystrický

Re: Poistovne ako hradia skody ?

Štvrtok, 19. Mája 2016, 17:30

s poistovnami je to tazko ale bez nich este tazsie. Vzdy ich bude treba pretoze poistenie musi byt. A ludia aspon maju pocit, ze keby nahodou sa nieco stane tak nebudu na tom az tak zle. Kamarat rozbil auto - neskutocne nestastny z toho bol ale nakoniec mi hovori ze ved mam taku a taku poistku, ze snad nieco z toho kvapne. Aj kvaplo ale o tristvrtinu menej ako ocakaval a hlavne pre to aby mu nieco vyplatili sa musel s nimi natahovat. ](*,)
 
Užívateľov profilový obrázok
futy
Príspevky: 915
Registrovaný: 1.10.2009
Auto: C180w205
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: Poistovne ako hradia skody ?

Streda, 24. Augusta 2016, 10:24

20.07.2016 Pu vo firme, obchoďáčka nedobrzdila, G VI, škoda cca 1000,-€. Cez HP Koop. 22.07.2016 obhliadka, 02.08.2016 začiatok opravy, auto zobraté po oprave z DanubiaservisuBA bez zaplatenia a krycieho listu na FA. 15.08. som odovzdal na Koop ZA doklady na likvidáciu a 19.08.2016 eurá na účte.
Akurát horšie to bude s vykotenou súpravou, ktorá vypadá na totálnu škodu, to sa vlečie od 27.07. a zatiaľ som pri kalkuláciách Obrázok.
BMW 523i F10- som bez vrtule
Audi A4B8 TFSi- sa minulo už
VW BORA 1,6 16V- ex
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: Poistovne ako hradia skody ?

Streda, 24. Augusta 2016, 10:49

25.7. som zastavil na prechode, chuj za mnou bol 30 metrov ale dival sa do mobilu, bez brzdenia plna supa v 50tke, skoda za 2600 EUR, dal som si to cez svoju HP v Uniqe, auto sa opravovalo tyzden, uniqe trvalo tyzden vystavit kryci list, lebo sa sice chvalia, ze ho vystavia do 48 hodin, len nepovedia, ze maju 24 hodin kym sa posta spracuje a zaradi do zlozky, dalsich 24 hodin na spracovanie neviem coho, a potom 48 hodin maju likvidatori. Efektivita asi taka, ze nikto ti neda mail na seba, ze potrebuje doobhliadku zo servisu, nech poslu fotky, ze poslite mi ich na mail XYZ@uniqa.sk. Nie, oni sa jeden den vyjadria ze nieco chcu, servis im to posle, a zasa to ide ale cez ten proces ze jeden mailbox pre 3500 mailov ktore spracuju denne, a kym sa to dostane k likvidatorovi co si to ziadal minimalne jeden den ubehne.
Vinnik nehody mal PZP v Allianz, tam som zavolal, ze si chcem dat preplatit naklady na nahradne vozidlo, zobrala si slecna na mna kontakt a do hodiny mi volal likvidator co mam robit a co mam zaslat, uplne ine jednanie.
Do uniqy som volal asi 12x aby som to nahanal, stale mi niekto sluboval, ze mi zavola naspat, nikdy nikto. Potom sa vyhovorili, ze som zadal zle cislo poistky (na otazku ci si to neoverili predtym ako 1) ku mne poslali technika na obhliadku 2) 10x sa so mnou bavili a vzdy si pytali SPZtku a cislo poistnej udalosti a overali v systeme - nikto neodpovedal). Ano, lebo zrovna v den ako sa stala nehoda mi do schranky dosli nove poistne zmluvy, lebo sa robila zmena v leasingovej zmluve na to auto 2 tyzdne pred nehodou a oni koli tomu zmenili zmluvy, hoci poistne sadzby aj vsetko bolo rovnake. Ale ja som do sprave o nehode dal povodne cisla, predtym ako som mal nove.
Hned ako sa uzavrie ta udalost tak menim na Allianz. Bol som lakomy setrit 20 eur mesacne, sa mi to pekne vratilo. Inak ale aj servisak bol prekvapeny, lebo povedal ze po Allianzi je snad druha nejmenej problemova Uniqa, ze sa nestava toto co mne.
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: Poistovne ako hradia skody ?

Streda, 24. Augusta 2016, 12:14

Dobre ti vravel servisák, č.1 Allianz, č.2 Uniqa, zvyšok v prípade plnenia robí opletačky. Mne to ak vraveli vlani v autoskle, riešil som čelné cez Allianz a do týždňa pípli love na účet.
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: Poistovne ako hradia skody ?

Streda, 24. Augusta 2016, 12:44

no ono kedze som bral auto s nulovym navysenim niekde si museli zisk upratat, tak si ho upratali do poistiek, za auto s cennikovou cenou necelych 28 tisic to vychadzalo okolo 100 EUR HP+PZP+GAP (ten je samozrejme rovnaky stale ten gap), a 82 s Uniqou. A nejake tie poistovne na "K" tam mali ponuky az niekde dole pri 70tke, tak som si zvolil strednu cestu. Ono inak nad tym clovek pocita, ked mas auto na tretiny a 12 mesiacov platit len poistku (rocne sa nedalo), a ine ked plati leasing auta, vtedy sa to v tych stovkach eur strati ta 20ka hore dole, ked mas platit 820 alebo 800 nie je to take ako ked mas platit 80 alebo 100.
 
Užívateľov profilový obrázok
bizonik
Príspevky: 179
Registrovaný: 16.6.2009
Auto: BMW E46 330ci
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Poistovne ako hradia skody ?

Štvrtok, 25. Augusta 2016, 07:11

moja skusenost s pzp od AXA bola uplna tragedia. Auto som oprel na dialnici o zvodidla ktore som vytrhol, skoda na zvodidlach cca 1500eur. Nasledovali 3 roky sudov kym to tato skvela poistovna bola ochotna uhradit dialnicnej spolocnosti skodu v plnej vyske , samozrejme az do konca cakali ze rozdiel ktory si vypocitali cca 250eur snad doplatim ja :) Nechapem rozmyslanie poistovne, sudne trovy a rozne posudky pocas tych rokov urcite niekolkokrat prekrocili vysku doplatku ktoru nakoniec aj tak zaplatili. AXA nikdy viac
BMW E46 330ci
Toyota Auris Touring HSD
BMW E91 318D EX
BMW E39 530Da EX
BMW E46 320D Touring EX
Alfa Romeo 146 1.6TS EX
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: Poistovne ako hradia skody ?

Štvrtok, 25. Augusta 2016, 12:40

s axou mam hrozne skusenosti aj ja, kedysi som frajerke kupil male lacne auto, ale nechcel som, lebo som vedel, ze to auto aj tak bude 95% stat pri dome, s parkovanim bol problem, proste zbytocnost, tak som jej povedal, ze si to ale sama bude obehavat, prihlasovat, poistovat. Tak mi hned v ten den hovori aka je sikovna, ze auto poistla cez netfinancie.sk ci ako sa to vola, ze v axe. ked som auto po asi tristvrte roku odhlasoval, odhlasil som aj poistku, zatial vsetko ok. Zrazu po asi roku mi pride faktura na mrte vela penazi, ze pokuta, a blablabla, a ze maju narok na poistenie, lebo som tu poistku neodhlasil, a ze auto sposobilo poistnu udalost a blablabla.
Asi pol roka trval pingpong, ja som im samozrejme nic nezaplatil, poslal som im kopie ze aha tu mam doklady od vas, ze poistka zanikla, este aj tu mam par korun co ste mi poslali naspat. A oni ze nie, ze auto mam stale poistene.
Neviem co kto porobil a neporobil, ale nakoniec som sa dozvedel, az od noveho majitela toho auta, ze on si tiez zhodou okolnosti auto poistil v Axe, dokonca to bolo aj tak, ze ked videl na zelenej karte ze je to v Axe, ze jemu je to jedno, hladat niekde par eur lacnejsiu poistku, ze tam zavolal, dal im spztku (auto zostalo v tom istom okrese, nemenili sa po prepise znacky), a neviem ci ten clovek na infolinke bol uplny kokot, alebo len taky polokokot, ale oni jednoducho znovu ako keby poistili to auto na mna, nie na noveho majitela, ktory im naditkoval svoje udaje. Pritom zelenu kartu aj vsetko dostal on domov na svoje meno, aj som potom videl tie papiere. Ale v systeme to mali na moje meno stale.
a to sa mi vyhrazali, ze mi exekturo zablokuje ucty a neviem co ak nezaplatim nejakych ich podrbanych 200 EUR.
Absolutne nehorazne jednanie.
Inak okrem allianzu som mal vzdy dobre skusenosti aj s wustenrot, aj ked u nich treba fakt dostat dobry deal, lebo pokial clovek nedostane zlavy tak su drahi ako slak, drahsi ako allianz.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Poistovne ako hradia skody ?

Štvrtok, 19. Januára 2017, 13:47

tak mam svoju kvapku do mora
13.oktobra 2016 som si dal montovat tazne na svoj Voyager. o 9:30 odovzdavam vozidlo, cca 10:40 telefonat, ze nech dojdem co najskor, auto padlo zo zdvihaku. Auto sa zosuchlo zo zdvihaku ktory bol priblizne 20cm nad zebou. Prednou castou im rozmlatil vyvazovacku - naraznik a predna maska na vymenu, zadne LZ dvere pritlacili mechanika o zdvihak, dvere preliacene na vymenu, mechanik - 4 zlomene rebra, tiez na vymenu, osuchany lavy falc, zadny naraznik a podbeh, oprava/lak. Emocie samozrejme boli, ale na oboch stranach sa to ustalo a dohodlo sa to ako sa len dalo. Chvilku trvalo pokial sa nieco zacalo diat, aj poistovna pochybila, pretoze inkriminovany servis je v BB, ja som bol z Ke, nachadzal som sa v Ma, pracoval v Ba, nasli sme sa po 2 tyzdnoch. auto sa nafotilo, spisalo. Vybral sa servis, mimochodom zmluvny a zaroven autorizak pre danu znacku, tiez komunikacia viazla pokial sa nasla spravna osoba ktora to tam ma na starosti, ale vsetko sa doriesilo, cize niekedy 15.11 konecne objednany do servisu, s terminom 5.12 kedy budu diely na sklade zaroven budu mat volny termin. Auto odovzdnae 5.12. co som pri vchode tusil, ze to bude draha kava ktoru som dostal a ten taxik do prace to uz tiez velmi nezachranil. 15.12. mi volaju, ze auto je hotove, mozem si pren dojst, popripade samozrejme ked poistovna posle $$, bavime sa o sume 5880e co uz nieje len tak z vrecka (samozrejme ked si nato clovek zaraba, neratame odvody a podobne finty). 5.1 2017 konecne poistovna zozrala vsetky dokumenty a uznala, ze moze zacat s likvidaciou, hoc vsetky dokumenty mali od 15.12, ale stale si nevedeli v tom svojom bordel systeme vyhladat vsetky naraz, hoc uz som ich ja vsekty poslal aspon 3x, servis poslal vsetko asi 4x ale budis. dnes - 19.1 som sa dozvedel, ze likvidacia je ukoncena so stanoviskom zamietnuta. Moj hovor do poistovne, velmi podobny tomu, ktory si mozte najst na youtube pod pojmom "zakaznik vola do antiku", bol dost kludny az sa ma dana pracovnicka call centra 3.krat neopytala na meno s tym, ze ona mi po telefone nemoze dane dovody povedat, ze vsetko je v liste ktory mi samozrejme este nedosiel, vtedy to prislo, na druhu stranu, nebolo to nic osobne na nu, avsak tymto tato poistovna straca vsetku svoju doveru (nie nieje to Dovera), kedze aj ja tam mam zo 4 produkty, tak by som sa zaroven chcel opytat, kde mate zivotne poistenie a kde poistujete majetok (domacnost?). Btw je to Uniqa. Ta pani na callcentre by mala robit nejaku menej ponizujucu pracu, napriklad dokoladat tovar v samoobsluhe alebo slapat ...., je mi jej aj trocha luto.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
ROKI49
Príspevky: 2994
Registrovaný: 10.8.2012
Auto: G20 330i
Kraj: Bratislavský

Re: Poistovne ako hradia skody ?

Štvrtok, 19. Januára 2017, 14:16

Tie pojebane poistovne skusaju, az kym sa im clovek nezacne vyhrazat pravnikmi. Kurvy vyjebane.....
PRÍBEH: ex E39 525d, 2003, Individual Obrázok
ex F30 330d, 2013 Obrázok
G20 330i, 2022 Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Patricius
Príspevky: 1176
Registrovaný: 11.9.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: mám

Re: Poistovne ako hradia skody ?

Štvrtok, 19. Januára 2017, 15:23

ja som v Allianz, aj životné/úrazové, auto PZP aj KASKO.
  1. Zatiaľ som mal len poškriabané auto(predná kapota, celý pravý bok) na parkovisku. Zavolal som policiu, spísali sme, likvidátor obhliadol, auto sa dalo opraviť, poisťovňa poslala prachy asi do týždňa.
  2. Spadol som na ľavú ruku, dlaň celá opuchnutá- nič zlomené. Liečba tri týždne, papiere na poisťovňu odovzdané, do týždňa peniaze za úraz na účte.
Takže zatiaľ OK.

P.S. nie som poisťovák :smile:
[E61 525dA] ex
[E39 530dA] ex
 
Užívateľov profilový obrázok
futy
Príspevky: 915
Registrovaný: 1.10.2009
Auto: C180w205
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: Poistovne ako hradia skody ?

Štvrtok, 19. Januára 2017, 20:41

Ak som to dobre prečítal, tak škodu spôsobil servis!, nechápem keď auto spadlo zo zdviháku v servise, prečo si naháňaš eurá z poisťovne, keď tvoj partner ktorý to spôsobil je servis, tak nech ti servis zaplatí opravu a hotovo a pracovník, ktorý to spôsobil nech si cez poistku zodpovednosť naháňa peniaze.
BMW 523i F10- som bez vrtule
Audi A4B8 TFSi- sa minulo už
VW BORA 1,6 16V- ex
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Príspevky: 941
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: Poistovne ako hradia skody ?

Štvrtok, 19. Januára 2017, 21:19

Poisťovne sú riadne kurvy.

Prednedávnom som čítal o prípade z ČR, kedy nejaký chlap zrazil 12-ročného chlapca, ktorý zrážku neprežil, ale poisťovňa odmietla zaplatiť chlapcovej rodine 10 miliónov Kč ako odškodné z vinníkovej poistky, lebo sa jej to zdá veľa. No a súd teraz požaduje, aby ten chlap doplatil zvyšných 9 miliónov Kč. Zaujímalo by ma, načo je poistné plnenie do výšky 35 miliónov Kč, čo je minimum pri PZP, keď poisťovňa nechce zaplatiť ani 10? :evil:

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/ridic ... 1484856889
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: Poistovne ako hradia skody ?

Štvrtok, 19. Januára 2017, 22:06

len z takehoto jedneho clanku by som si usudok na tento konkretny pripad naozaj nerobil. zrazit dieta na prechode, to nie je poistna udalost ako oskrety blatnik, ze to vyriesis cez email. co vsetko sa tam udialo zo strany poistnika a poistovne nevieme.
Inak celkom slusna cena zivota v CR, ked u nas to je okolo 70 tisic eur za usmrtenie zivitela rodiny v produktivnom veku s platom vyssim ako priemer narodneho hospodarstva.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 20 neregistrovaných