... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
thomaso
Autor témy
Príspevky: 96
Registrovaný: 8.3.2013
Auto: BMW 330i E46
Kraj: Košický

Allegro, kúpa motora, skúsenosti?

Pondelok, 2. Mája 2016, 19:01

Zdravím klubáci. Zháňam M54B30 a momentálne je na allegre celkom štedrá ponuka. Kupoval už niekto odtiaľ motor ktorý bol "vybratý na palete"? Podľa čoho sa orientovať kedže taký motor sa nedá vyskúšať? Máte nejakých vytipovaných predajcov? Pýtam sa lebo ich je tam teraz celkom dosť v porovnaní s CZ/SK a ceny sú zaujímavé a neverím, že povedzme z 10 v ponuke aspoň polovička nie je v dobrom stave vhodnom na swap.
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1921
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: Allegro, kúpa motora, skúsenosti?

Pondelok, 2. Mája 2016, 20:00

thomaso napísal:
Zdravím klubáci. Zháňam M54B30 a momentálne je na allegre celkom štedrá ponuka. Kupoval už niekto odtiaľ motor ktorý bol "vybratý na palete"? Podľa čoho sa orientovať kedže taký motor sa nedá vyskúšať? Máte nejakých vytipovaných predajcov? Pýtam sa lebo ich je tam teraz celkom dosť v porovnaní s CZ/SK a ceny sú zaujímavé a neverím, že povedzme z 10 v ponuke aspoň polovička nie je v dobrom stave vhodnom na swap.

Nikto ti nedá záruku... Je to hop, alebo trop.. je to na pi situácia....A niekedy ani predávajúci nevie čo predáva, tak asi sa ti Ťažko zaručí, že motor ti vydrží, alebo že komponenty sú o.k. Asi by som hľadal taký motor z búračky kde je ešte šanca motor vyskúšať na aute keď je v ešte šasi...
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
ticco11
Príspevky: 121
Registrovaný: 3.10.2012
Auto: BMW E92 325xi
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Ficoland DOJBNY

Re: Allegro, kúpa motora, skúsenosti?

Utorok, 3. Mája 2016, 12:06

Ked som bral nápravu z polska za 100Zl tak mi predajca predom potvrdil cez email ze ak nebude ok ze ju zoberie spet...skus sa snim dohodnut ze ak nebude fungovat ze ci ho mozes vratit..samozrejme tym beries náklady na prepravu na seba...ale lepsie zaplatit prepravu ako celý motor...a nemat vlastne nic.
 
Laco002JT
Príspevky: 49
Registrovaný: 5.7.2015
Auto: 330xd e91
Kraj: Košický

Re: Allegro, kúpa motora, skúsenosti?

Utorok, 3. Mája 2016, 13:55

Bol som osobne po motor v polsku. Pozri ake ma hodnotenie predajca. Motor bol na palete, mechanik moj s ktorym som tam isiel ho pretocil ci ma tlaky, poobzeral ci niekde netecie olej a taketo veci. Pokial tam ides s nejakym odobornikom nebal by som sa ale postou by som to asi neriesil. Je to dost penazi. A osobne urcite este aj zbijes cenu dole.
 
Užívateľov profilový obrázok
Mishroom
Príspevky: 1293
Registrovaný: 27.9.2010
Auto: e39 ze Stupavy
Kraj: Banskobystrický

Re: Allegro, kúpa motora, skúsenosti?

Utorok, 3. Mája 2016, 22:21

Ak ma predajca dobre hodnotenia na allegre, tak potom pohoda. Este sa mi nestalo, ze by som kupil zle (ale nekupujem tie najlacnejsie veci od nehodnotenych alebo novych predajcov).

Zato na Slovensku som uz kupil aj od klubaka vstrek (za 170e) na M57 po "celorepase" s protokolom bosch, ktory mal korekcie viac ako 3 na volnobeh ](*,)
Uz si nick nepamatam (asi rok dozadu) ale bodaj by sa zesral az po krize....
Cafte
 
Užívateľov profilový obrázok
BMino
Príspevky: 6540
Registrovaný: 28.12.2006
Auto: modre
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Allegro, kúpa motora, skúsenosti?

Streda, 4. Mája 2016, 20:12

mozes sa s nim dohodnut, ze ti da zaruku alebo ze ho vezme spat. Robia to tak skoro vsetci v polsku, pokial ta nechce odrbat, nebude s tym mat problem
e91 330d
e90 320d - ex
Land Cruiser 90 3,0 td
2000 CA - ex
Pajero 2,8 td intercooler FL - ex
e46 330d touring M-paket II - ex
e36 320i limousine M-paket - ex
e36 M3 coupe SMG - ex
e30 320i coupe M-Technic - ex
---------------------------------

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 18 neregistrovaných