... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

mmracing.sk
 
johny_BMW
Autor témy
Príspevky: 269
Registrovaný: 15.11.2009
Auto: BMW E39 530DA 142kw
Kraj: Košický

E39 530da problem s prevodovkou

Streda, 6. Apríla 2016, 05:13

Zdravym.

Tak na zaciatok je po repase 4 roky najazdenych cca 80tkm. Minuli rok meneny olej a vsetko v poriadku, bol cisty tak isto aj magnet.

Zacalo to tym, ze na 5 pri zatazi aj jemnej zacalo jemne trhat. Samozrejme sa to stale zhorsovalo a riesil som to podradenim, no potom uz ani to nepomohlo. Raz som to nechl tak siel som do kopca a drzal na tej 5 a vyhodilo mi po chvili toho trhania ze nema program. Tak som zastavil vypol zapol a slo to. Rovno som siel na diagnozu a vyhodilo uzamykacia spojka v hydromenici. Jazdil som dalej a asi dva tyzdne na to som siel po rychlostke 130 vsetko pohodka potom na 60 a ked som chcel dalej zrychlovat uz tam nola 3 podla otacok uz som vedel ze nedobre ale chybu ziadnu nepisalo. Tak reku nech aspon tk dojdem kde trebalo no zrazu auto bez tahu. Uz vyhodilo aj tu 3 a konec. Stale bez pisania chyby. S pakou mozem robit co chcem pekne aj na palubovke aj pri pake svieti to co tam navolim no ako keby tam ani nebola ta prevodovka. Po mesiaci statia som siel prestartovat a len som skusil tak sa pohol sice nejak lemravo ale aspon som ho dl na lepsie miesto. Vcera som bol skusit no nic ani cuk. Prevodovkar mi povedal ze na 95%je to ta spojka v menici no chcem pocut nazor tu od znalych v obore.

Este jedna vec po repase som tam dal nahodit program ale mali len nejaky vseobecny pre bmw automaty. Bolo to citit na tom, ze 5 si drzalo az po 60km/h a nespravalo sa to dobre ked som chcel zrichlit tak som stale pockal pokial pojdem pod 60 aby to bolo ok. Lebo tak trhavo mu to islo. Pod 60 pohoda lebo uz tam dal rovno 4. Minuli rok bol nahodeny najnovsi soft pre tu prevodovku a uz to bolo vsetko krasne no neviem ci tie 4 roky jazdenia stym starym softom fakt nezrusilo tu spojku.

Alebo co...

Dik za nazory.
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: E39 530da problem s prevodovkou

Streda, 6. Apríla 2016, 10:45

johny_BMW napísal:
chcem pocut nazor tu od znalych v obore

noo, neviem ci je tu niekto, kto sa zaobera repasmi automatov, az na clena luboMT, ktory nema moc kladne hodnotenia
johny_BMW napísal:
Este jedna vec po repase som tam dal nahodit program ale mali len nejaky vseobecny pre bmw automaty.

to ti kde robili ten repas? to nemali soft? ako ti robili adaptáciu? kolko si platil za repas? zrejme to nebol kompletný repas, cize neboli vymenené všetky veci v prevodovke :-k
ze ti to vydrazole len 80 tisic km je nejako málo, ved to je akurát jedna výmena oleja ](*,)
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
johny_BMW
Autor témy
Príspevky: 269
Registrovaný: 15.11.2009
Auto: BMW E39 530DA 142kw
Kraj: Košický

Re: E39 530da problem s prevodovkou

Streda, 6. Apríla 2016, 18:01

Adaptaciu mi nerobil lebo nemal diagnostiku poslal ma za jednymi aby som tam mal aspon nieco no moja chyb bola ze som neporiesil skor to co tam malo byt

A teraz mi netreba komplet repas len v hydromenici tu uzamikaciu spojku mozno este nieco.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných