... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
rasto524
Príspevky: 595
Registrovaný: 7.3.2008
Auto: bmw e39 530i
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Spojene VAŽECké emiráty

Re: double vanos

Štvrtok, 3. Marca 2016, 23:04

chlapi ja mam tiez pocit ze auto neopiera do sedadla tiez mam m54b30...vymenenu disa klapku, separator s hadicami, vanos pretesneny, lambdy vymenene, no ja ked som ho kupil to auto bolo za studena neskutocne zive ale pri zohriati na prvu ciarku a vyssie bolo coraz lenivejsie, potom odisiel snimac na vyfukovej vacke a ked som ho menil zistil som ze uz su iba nove typy snimacov pred tym som mal este od vyroby stary typ snimaca, no a po vymene uz ani za studena nebolo zive....a od vtedy je to stale rovnake....preto sa chcem opytat ci niekto nemal podobnu skusenost..a ci netreba kvôli novym typom snimacov upgrade rj...lebo nic ine ma nenapada...
a este podotykam ze vsetky diely som kupoval z bmw akurát lambdy su bosch
bmw e39 530i "01
 
Užívateľov profilový obrázok
aquadigio
Autor témy
Príspevky: 469
Registrovaný: 23.3.2014
Kraj: Nitriansky

Re: double vanos

Piatok, 4. Marca 2016, 04:56

Zvedavy som , kde moze byt chyba ako to poriesis , mne sa tiez moje auto nezda , 530 i bmw e 60
 
eddy159
Príspevky: 139
Registrovaný: 15.2.2008

Re: double vanos

Piatok, 4. Marca 2016, 23:42

chalani mal som to iste. na autach mate vsetko v poriadku len mapa v pocitaci je postavena truchu blbo aj ja som to riesil a nepomohlo nic ani vymena motora . skuste napisat uzivatelovi ice.blade. chcel som s nim pokecat na tuto temu ale predal som radsej auto. mal som v tom uz tolko penazi ze som si mohol radsej kupit e60...... http://www.profiracing.sk/
 
Užívateľov profilový obrázok
aquadigio
Autor témy
Príspevky: 469
Registrovaný: 23.3.2014
Kraj: Nitriansky

Re: double vanos

Sobota, 5. Marca 2016, 04:55

Ja mam ved e 60 -ku
 
Užívateľov profilový obrázok
DaDoAbraham
Príspevky: 1160
Registrovaný: 25.5.2012
Auto: E39 530dA
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Kežmarok

Re: double vanos

Sobota, 5. Marca 2016, 06:51

aquadigio napísal:
Ja mam ved e 60 -ku


Ale si vo vlákne e39 takže je to mätúce... :-"
E46 318Ci Cabrio '03 - Vietor vo vlasoch
E39 530dA Sedan '01 - EX Príbeh traktora
E36 316i Compact '95 - EX
 
Bigy
Príspevky: 98
Registrovaný: 9.5.2013
Auto: E46
Kraj: Košický

Re: double vanos

Sobota, 5. Marca 2016, 06:55

Zdravim pani, ja som mal nakoniec stary o kruzok na mierke oleja preto sa stracal podtlak a olej. Zaujimave kolko vie jeden kruzok narobit bordelu. Cele auto je zo spodu od oleja. Pre par mrsiacmi nebola na nom ani kvapka oleja. Co sa tyka straty vykonu po pretesneni vanosu bude to asi zlym snimacom na vyfukovej vacke. Kontakty au cele zaolejovane. Takze po vymene som zvedavy na rozdiel.
 
Užívateľov profilový obrázok
rasto524
Príspevky: 595
Registrovaný: 7.3.2008
Auto: bmw e39 530i
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Spojene VAŽECké emiráty

Re: double vanos

Sobota, 5. Marca 2016, 20:02

Bigy napísal:
Zdravim pani, ja som mal nakoniec stary o kruzok na mierke oleja preto sa stracal podtlak a olej. Zaujimave kolko vie jeden kruzok narobit bordelu. Cele auto je zo spodu od oleja. Pre par mrsiacmi nebola na nom ani kvapka oleja. Co sa tyka straty vykonu po pretesneni vanosu bude to asi zlym snimacom na vyfukovej vacke. Kontakty au cele zaolejovane. Takze po vymene som zvedavy na rozdiel.



mne ked odisiel snimac na vyfukovej vacke tak to auto neslo vôbec ako auto vtedy aj felicia lepsie tlaci do sedadla :) ..nemalo ani snahu tahat...a vyskocila mi kontrolka motora takze sa moc nespoliehaj na kontakty od oleja lebo tie kontakty su celkom dobre izolovane
bmw e39 530i "01
 
Bigy
Príspevky: 98
Registrovaný: 9.5.2013
Auto: E46
Kraj: Košický

Re: double vanos

Sobota, 5. Marca 2016, 20:45

Mne tak isto nesvieti kontrolka motora ale auto ide presne ako felicia...mal som chubu 104 z inpy a tiez som to mal na iste...vyhodilo mi to na snimac vacky len som si nebol isty ci je to cidlo alebo solenoid. Je podla teba v poriadku ak zo snimaca vyteka olej?
 
Užívateľov profilový obrázok
rasto524
Príspevky: 595
Registrovaný: 7.3.2008
Auto: bmw e39 530i
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Spojene VAŽECké emiráty

Re: double vanos

Štvrtok, 10. Marca 2016, 20:41

Bigy napísal:
Mne tak isto nesvieti kontrolka motora ale auto ide presne ako felicia...mal som chubu 104 z inpy a tiez som to mal na iste...vyhodilo mi to na snimac vacky len som si nebol isty ci je to cidlo alebo solenoid. Je podla teba v poriadku ak zo snimaca vyteka olej?


zo snimaca alebo okolo snimaca? lebo ak okolo snimaca tak staci nove tesnenie.....ale zrejme to bude to cidlo
bmw e39 530i "01
 
Bigy
Príspevky: 98
Registrovaný: 9.5.2013
Auto: E46
Kraj: Košický

Re: double vanos

Štvrtok, 10. Marca 2016, 21:36

Bol to vadny snimac na vyfukovej vacke. Teraz mi vypisuje chybu lambdaintegrator na Inpe kod 227 a 228. Inak motor ide krasne. Mate niekto skusenost?
 
Užívateľov profilový obrázok
rasto524
Príspevky: 595
Registrovaný: 7.3.2008
Auto: bmw e39 530i
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Spojene VAŽECké emiráty

Re: double vanos

Piatok, 11. Marca 2016, 15:04

[quote="Bigy"]Bol to vadny snimac na vyfukovej vacke. Teraz mi vypisuje chybu lambdaintegrator na Inpe kod 227 a 228. Inak motor ide krasne. Mate niekto skusenost?[/quote

chyta ti to falosny vzduch niekde v sani.....najcastejsie to byvaju tie hadice za vahou vzduchu smerom ku skrtiacej klapke alebo potom odvetranie olejovej vane
bmw e39 530i "01
 
Bigy
Príspevky: 98
Registrovaný: 9.5.2013
Auto: E46
Kraj: Košický

Re: double vanos

Piatok, 11. Marca 2016, 19:17

Odvetravanie mam prerobene na OCV kedze potom co som vymenil povodny sepatator tak v zime mi zamrzli hadice a vytlacilo tesnenie na ventil dekly. Da sa zistit nejak diera v tych hadiciach striekanim na ne alebo nejak podobne? Dik

rasto524 napísal:
 
Užívateľov profilový obrázok
rasto524
Príspevky: 595
Registrovaný: 7.3.2008
Auto: bmw e39 530i
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Spojene VAŽECké emiráty

Re: double vanos

Sobota, 12. Marca 2016, 11:37

Bigy napísal:
Odvetravanie mam prerobene na OCV kedze potom co som vymenil povodny sepatator tak v zime mi zamrzli hadice a vytlacilo tesnenie na ventil dekly. Da sa zistit nejak diera v tych hadiciach striekanim na ne alebo nejak podobne? Dik



anoskus striekat cisticom brzd na tie hadice, motor by mal zvysit otacky ak je tam diera....inac dost ma zaujima ako si to prerobil das nejake foto?
bmw e39 530i "01

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných