... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

mmracing.sk
 
tomikadze
Príspevky: 1039
Registrovaný: 10.8.2010
Kraj: Bratislavský

Re: Kedy je cas na repas hydromenica

Streda, 10. Februára 2016, 21:18

Soft updatnuty....evidentne citit ze hydromenic nesmyka tak ako so starym softom...najviac to citim pri kickdowne...pred tym taky...vlaznejsi nabeh..teraz ma nakopne a zamkne a leti razantne..skratka je ten automat taky "viac do zivota" ....este som nenabehal vela ale mam pocit ze aj rucicky uz tak nekmitaju...ale dnes som mal vela v kancli a nenabehal nic extra...napisem neskor...ale ako som pisal poznatok hned badat se automat je nabudenejsi
 
Užívateľov profilový obrázok
TomiT
Príspevky: 155
Registrovaný: 4.8.2013
Auto: Bmw 530d E60
Kraj: Nitriansky

Re: Kedy je cas na repas hydromenica

Streda, 10. Februára 2016, 22:00

No super sprava teda,napis potom po par dnoch pocity dalej,no to co pises mozem potvrdit raz na jednej E65 po update auto ozilo viac pri razantnejsich zrýchleniach lepsie tahalo neboli take straty ako keby.
Bmw 530D A/T E60 Orientalblau metalic M-Packet
Audi A3 8P 2.0TDI PD S-Line Lamborghini gelb
Seat Alhambra 1.9 TDI PD Tiptronic
Alfa Romeo 156 SW 2.4 m-jtd 210PS,470Nm-EX
Alfa Romeo 156 2.4 JTD-EX
Peugeot 206 Roland Garros-EX
Škoda Favorit Silver Line Ex
 
BrunoSoprano
Príspevky: 444
Registrovaný: 22.6.2008

Re: Kedy je cas na repas hydromenica

Piatok, 12. Februára 2016, 12:31

tomikadze napísal:
Soft updatnuty....evidentne citit ze hydromenic nesmyka tak ako so starym softom...najviac to citim pri kickdowne...pred tym taky...vlaznejsi nabeh..teraz ma nakopne a zamkne a leti razantne..skratka je ten automat taky "viac do zivota" ....este som nenabehal vela ale mam pocit ze aj rucicky uz tak nekmitaju...ale dnes som mal vela v kancli a nenabehal nic extra...napisem neskor...ale ako som pisal poznatok hned badat se automat je nabudenejsi


presne ako som písal v predchádzajpúcej správe, tak mi to odporúčali majstri,že ked dám updatnut soft automatu,že bude skôr zamykať menič a údajne by mala ísť aj spotreba paliva otrošku dole. Potom daj vedieť,či si niečo také spozoroval s tou spotrebou.A zamyká ten soft skôr aj na druhom,tretom stupni ako predtým? Lebo ja som si všimol že na tých 160kw dosť 2ka a trojka šmýka,že tam sú nedostatky,že ju nezopne hned ako napr na 5ke a 6ke tam ked na 6ke pridám tak je zamknutá okamžite , skoro ako napr na dsg automatoch alebo novších bmw automatoch. Kolko to stojí taký soft a kto ti to robil ako dlho to trvalo?
 
tomikadze
Príspevky: 1039
Registrovaný: 10.8.2010
Kraj: Bratislavský

Re: Kedy je cas na repas hydromenica

Piatok, 12. Februára 2016, 19:45

priznam sa ze som si nevsimol presne kvalty, ale iste viem ze zamyka aj v mensich rychlostiach najma pri kickdowne... neviem co radi ked dupnem plny okolo rychlost 50-60km/h tipujem ze druhy kvalt, ale ovela razantnejsie vyrazi v pred kedze zatne zuby defacto hned..pred tym to bolo vlaznejsie. skusim vypozorovat viac cez vikend teraz som mal vela prace a ak tak som len trcal v zapche takze nedokazem to posudit aj s tou spotrebou. ja mam 525d takze 133kw, neviem ako radi 530d..mal som pred tym ale manual...cas trvania neviem... robilo sa mi to aj s inymi vecami, suma 100ecok
 
BrunoSoprano
Príspevky: 444
Registrovaný: 22.6.2008

Re: Kedy je cas na repas hydromenica

Sobota, 13. Februára 2016, 16:27

tomikadze napísal:
priznam sa ze som si nevsimol presne kvalty, ale iste viem ze zamyka aj v mensich rychlostiach najma pri kickdowne... neviem co radi ked dupnem plny okolo rychlost 50-60km/h tipujem ze druhy kvalt, ale ovela razantnejsie vyrazi v pred kedze zatne zuby defacto hned..pred tym to bolo vlaznejsie. skusim vypozorovat viac cez vikend teraz som mal vela prace a ak tak som len trcal v zapche takze nedokazem to posudit aj s tou spotrebou. ja mam 525d takze 133kw, neviem ako radi 530d..mal som pred tym ale manual...cas trvania neviem... robilo sa mi to aj s inymi vecami, suma 100ecok


tak to odskúšaj,že si dáš do Ska s +kom navolíš manuálne 3ku v 40km/h ideš s lahkým plynom na tej trojke a zošlapni ho ale nie až na podlahu do kick downu aby nepodradilo do dvojky ale postupne nedupni a neprešlapni do kick downu,iba tak normálne ho zošlapni,že či vyletia otáčky nahor a držia čo ja viem na 2500-3000otáčok a zrýchluje až potom a bude to ako keby šmýkala spojka na manuály ako predtým ked si tam mal pôvodný soft,alebo ho hned uzamnkne a ide otáčkomer od 1000otáčok postupne a akceleruje bez preklzu v meniči hned od 1000otáčok bez toho aby tam bol nejaký preklz a oneskorenia vyletenie otáčok ?. potom daj vedieť ako to je. dík
 
tomikadze
Príspevky: 1039
Registrovaný: 10.8.2010
Kraj: Bratislavský

Re: Kedy je cas na repas hydromenica

Pondelok, 15. Februára 2016, 15:12

oki skusim dnes :shock: asi si to aj vytlacim lebo zabudnem co vsetko si tu zadal ze treba spravit :mrgreen:
 
tomikadze
Príspevky: 1039
Registrovaný: 10.8.2010
Kraj: Bratislavský

Re: Kedy je cas na repas hydromenica

Pondelok, 15. Februára 2016, 20:03

takze otestovane...tak ako si to predstavujes to nefunguje.... skratka ten presmyk tam je, skusal som to na trojke,cca 40km/h vybehlo to cca na 2500, za sekundu padlo na 2000ot, potom cca 50km/h na trojku, otacky asi cca 1300, slapol som a sup hore, obcas drzi hore az kym sa to "nestretne" a potom zacne stupat.... ten soft sa prejavuje najma pri razantnejsom pridani ked bud len tak tak ze nepodradi, ze uz mas pocit ze podradi tak vtedy sa zakusne, pri kick downe, alebo podradeni bez neho zamkne hned...tam je vyrazny rozdiel oproti staremu softu ze sa zahryzne hned..ale to co si pisal ze sa to malo spravat ako manual so zaradenim kvaltom mozeme zabudnut.... otazka teraz je ci hydromenic uz papa...kazdopadne je tam na 99% povodny lebo aj turbo je povodne a auto ma 273000km. asi ten menic vymenim pre klud duse
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Kedy je cas na repas hydromenica

Pondelok, 15. Februára 2016, 20:43

Takto sa to netestuje!!Ak je menic v haji tak otacky kolisaju hore dole 200-300(500),alebo ak sa rozvybruje auto po preradeni a podtoceni!
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
tomikadze
Príspevky: 1039
Registrovaný: 10.8.2010
Kraj: Bratislavský

Re: Kedy je cas na repas hydromenica

Pondelok, 15. Februára 2016, 21:10

otacky pokial viem nelietaju horedole, skor vyletia hore na 2500 a potom spadnu na 2100 ale auto pritom stale taha... ja fakt neviem, v pakre som bol menit olej tam ho prebehli asi 5 km a hned mi povedal ze hydromenic uz je nacaty, ale to len z jazdy urcil a ja neviem ci to mam brat ako bernu mincu..nerobim z toho vedu auto normalne jazdi zatial ale ja neviem asi by to chcelo porovnat s inym takym istym, mozno potom by som jednoznacne vedel ci je menit chyteny
 
Užívateľov profilový obrázok
TomiT
Príspevky: 155
Registrovaný: 4.8.2013
Auto: Bmw 530d E60
Kraj: Nitriansky

Re: Kedy je cas na repas hydromenica

Utorok, 16. Februára 2016, 08:59

Kým ti nekolisu otáčky za ustalenej jazdy napr. pri 90km/h v rozmedzi ako píše aj TTSIMIK tak by som sa dotoho nesprtal,v zaciatocnom stadiu to zvyknem kolisat kym nie je v prevadzkovej teplote pri konkrétnej krychlosti.....najlepsie tempomat nastavit na 90 a ist rovno a odsledovat.....i ked velakrat kolisanie nemusi byt hned menič.
Bmw 530D A/T E60 Orientalblau metalic M-Packet
Audi A3 8P 2.0TDI PD S-Line Lamborghini gelb
Seat Alhambra 1.9 TDI PD Tiptronic
Alfa Romeo 156 SW 2.4 m-jtd 210PS,470Nm-EX
Alfa Romeo 156 2.4 JTD-EX
Peugeot 206 Roland Garros-EX
Škoda Favorit Silver Line Ex
 
tomikadze
Príspevky: 1039
Registrovaný: 10.8.2010
Kraj: Bratislavský

Re: Kedy je cas na repas hydromenica

Streda, 17. Februára 2016, 19:06

ved prave ze nemusi...ale nechcem to nechat zajst daleko, nemam to rad...
to kolisanie na tempomate pri 90tke je minimalne, to je to co som pisal...rucicky sa pohupuju obe, da sa povedat ze vizualne cca 4mm hore dole..ale normalne to skratka nie je, minimalne tachometer by mal drzat rucicku pevne.. ale pritom ako to kolise auto ide kontinualne dalej bez vypadkov. Co sa tyka noveho softu tak som si vsimol este jednu zmenu ked uz tu boli otazky na rozdiel medzi starym softom.... rychlost cca 25km/h...zaradena dvojka, kickdown a auto nikdy nedalo jednotku ale nastal akoby vypadok ze nevie ci dat jednotku uz akoby siel preradit ale nakoniec si to rozmyslel a nechal vzdy dvojku s tym ze zistil ze skratka je podtoceny tak drb otacky hore a menic makal ale trochu slabsi tah, az okolo 3000ot bolo citit ze sa usadil a auto chytilo dych, dnes sa mi taka situacia stala tiez, kickdown, podradil drb za jedna hnez zamkol a zalomil mi krk... takze aj tu je rozdiel ze teraz tam da jednotka a doslova ma nakopne. Ale idem este pre istotu dat auto otestovat kde ho zdiagnostikuju, ak mi menic potvrdie ide na repas.
 
BrunoSoprano
Príspevky: 444
Registrovaný: 22.6.2008

Re: Kedy je cas na repas hydromenica

Štvrtok, 18. Februára 2016, 14:04

tomikadze napísal:
ved prave ze nemusi...ale nechcem to nechat zajst daleko, nemam to rad...
to kolisanie na tempomate pri 90tke je minimalne, to je to co som pisal...rucicky sa pohupuju obe, da sa povedat ze vizualne cca 4mm hore dole..ale normalne to skratka nie je, minimalne tachometer by mal drzat rucicku pevne.. ale pritom ako to kolise auto ide kontinualne dalej bez vypadkov. Co sa tyka noveho softu tak som si vsimol este jednu zmenu ked uz tu boli otazky na rozdiel medzi starym softom.... rychlost cca 25km/h...zaradena dvojka, kickdown a auto nikdy nedalo jednotku ale nastal akoby vypadok ze nevie ci dat jednotku uz akoby siel preradit ale nakoniec si to rozmyslel a nechal vzdy dvojku s tym ze zistil ze skratka je podtoceny tak drb otacky hore a menic makal ale trochu slabsi tah, az okolo 3000ot bolo citit ze sa usadil a auto chytilo dych, dnes sa mi taka situacia stala tiez, kickdown, podradil drb za jedna hnez zamkol a zalomil mi krk... takze aj tu je rozdiel ze teraz tam da jednotka a doslova ma nakopne. Ale idem este pre istotu dat auto otestovat kde ho zdiagnostikuju, ak mi menic potvrdie ide na repas.


to som ešte neskúšal ale na 3litri stačí ked na dvojke zošlapneš plyn aj ked ideš 20km/h ale nie do kick downu a a akceleruje lepšie ako na jenotke dokonca ked máš vypaté DTC a nie je drsný asfalt vždy ma zadok objeha a hrabe,tam tú jednotku podla mna aj zbytočne kickdownovať a nasilu pchať hlavne ked máš 500nm a vyše 200ps
 
gabikh
Autor témy
Príspevky: 807
Registrovaný: 30.9.2012
Auto: 535d e60, F07 530xd
Kraj: Prešovský
Bydlisko: SABINOV

Re: Kedy je cas na repas hydromenica

Štvrtok, 18. Februára 2016, 18:37

A vies aky soft ti dam daval do prevodovky ? Teda lepsie sa opytam kto ti to robil ?
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Kedy je cas na repas hydromenica

Štvrtok, 18. Februára 2016, 18:38

No neviem neviem ci by mala jednotka este nejaky kickdown....:-))))Jedine ze by si mal 0alebo -1....:-))))Toto niesu testy na hydromenice.....

Kazdy nepovoleny preklz zaznamena prevodovka do chyby v rj....ak preklz vecsi ako ma rj dovolene automaticky pise chybu do rj,bud len informacnu ktore precitam v pameti,alebo aj taku co uz vyhodi chybu prevodovky-ozubene koliecko.....

Kazde bmw ma v trojke najvyssi preklz....Vsimnite si napr vyjazd z dialnice,ides 50 cez slimaka a snazis sa akcelerovat,ale vtedy toci trojku vysoko otacky stupaju sle rychlost menej a je casto v preklze(je to dane prevodovkou)Po chvili zopne lock up a uz akceleruje konstantne...urcite si to vela uzivatelov vsimlo....

Kolisanie hydromenica sme uz definovali...
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
gabikh
Autor témy
Príspevky: 807
Registrovaný: 30.9.2012
Auto: 535d e60, F07 530xd
Kraj: Prešovský
Bydlisko: SABINOV

Re: Kedy je cas na repas hydromenica

Nedeľa, 21. Februára 2016, 11:41

ten preklz na menici je v odstate aj podstatou prevodovky s hydromenicom. kazdy spojkovy automat radi tvrdsie ako hydromenic a ten preklz ak sa nemylym sluzi hlavne nato aby bolo radenie plynule a aby predovka nedostale hned po preradeni supu v plnej pare

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných